Duże, dmuchane kule, które uczestnicy zabawy ubierają niczym ochronny pancerz. Futbol przypominający raczej komiczne próby trafienia w piłkę niż sportową rywalizację. Bubble Football to nowa forma rozrywki, która podbija letnie boiska.

Bubble football to gra inspirowana piłką nożną, w której uczestnicy ubrani są w ogromne, dmuchane kule. Odebranie piłki przeciwnikowi i poruszanie się po boisku jest nieco utrudnione, ale w tym tkwi właśnie największa zabawa w tej grze. Piłka tak naprawdę jest tylko pretekstem. Mecze rozgrywane są na hali lub boisku w wybranej lokalizacji. Udział w grze bierze 10 osób, podzielonych na dwie drużyny.

Gra inspirowana jest typową grą w piłkę nożną i panują w niej takie same zasady, jednak strój jaki zakładają uczestnicy mało ma wspólnego z „typowym footbolem”. Każdy uczestnik zakłada na siebie dmuchaną kulę i to w niej rywalizuje na boisku. Gracze mogą skakać, odbijać się, robić fikołki i salta, zderzać się z innymi i wszystko inne, co tylko przyjdzie im do głowy.

Sama dmuchana kula wykorzystana do Bubble Football jest asekuracją przed uderzeniem i upadkiem. Gracz nie odczuje na swojej skórze uderzeń, ponieważ te zatrzymają się na kuli, która tworzy ochronę. Dodatkowo uczestnik na czas gry zostanie wyposażony w ochraniacze na kolana zabezpieczające przed urazem. Kule mają różny rozmiar i są dopasowywane do gracza wg wzrostu, a minimalny wymagany wzrost gracza to 140 cm. – wyjaśnia Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Gra Bubble Football znana jest również pod nazwami, Bumper Ball, CrashBall, Bubble Soccer. Zabawa jest nowością na rynku rozrywki aktywnej. To oryginalne zastosowanie, popularnych już od jakiegoś czasu, kul sferycznych zwanych zorbami. W tej formie rozrywki nie wchodzi się jednak w całości do kuli i nie czeka biernie co będzie się działo. Mecz rozgrywa się według normalnych zasad tej dyscypliny, choć właśnie dzięki specjalnym piłkom, gra wygląda jak rodem z rugby lub hokeja na lodzie.

Najzabawniejsze momenty całej rywalizacji to właśnie obijanie się o przeciwników zabawy, ale jest to całkowicie bezpieczne dzięki specjalnej konstrukcji kul. Warto próbować nowych form rozrywki, ponieważ jest szansa, że coś nam się spodoba i znajdziemy nowy sposób na spędzanie czasu wolnego z przyjaciółmi. Bubble Football to emocje z przymrużeniem oka, które mogą być niestandardowym pomysłem na spędzenie wieczoru kawalerskiego, imprezy firmowej czy rodzinnej. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.


Nie ma dokładnych informacji w jakim miejscu po raz pierwszy pojawiła się ta niesamowita odmiana piłki nożnej. Wiadomo jednak, że kluczową rolę w popularyzacji Bubble Football-u odegrali Norwegowie. W 2011 roku, podczas show zaprezentowali Bubble Football jako antidotum dla wszystkich narzekających na bezkontaktowość standardowej piłki nożnej i w ten sposób informacja dotarła do reszty krajów skandynawskich, jak również Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także do Polski.