Uwielbiam jazdę na rowerze i sportową rywalizację – mówi Czesław Lang, którego będzie można spotkać w niedzielę w Bytowie. To tam odbędzie się ORLEN Wyścig Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki. A udział w tym wydarzeniu może wziąć każdy chętny, który chciałby się zmierzyć z własnymi słabościami i jednocześnie stanąć na starcie obok wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.

Przygotowaliśmy 73-kilometrowy dystans. Wciąż można się zapisać. Ci, którzy nie zdążyli przez internet, mogą zrobić to na miejscu w w biurze zawodów w sobotę od 16:30 do 18:30 i dzień później od 8:00 do 10:30. A to nie wszystko, bo zadbaliśmy także o tych, którzy chcą się przejechać rekreacyjnie. Na nich czeka bezpłatna, 3,2-kilometrowa parada rodzinna – opowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Ten najważniejszy wyścig ma też jeszcze jedną atrakcję. Na 38. kilometrze w Kołczygłowach przygotowano specjalną premię „Niepodległej”. Jej zwycięzca otrzyma Puchar Czesława Langa. – Jestem przekonany, że przed nami wyjątkowe dwa dni. Razem z naszym partnerem, czyli firmą ORLEN, stworzyliśmy wyjątkową imprezę i wszystkich serdecznie zapraszam – opowiada Czesław Lang.

Dlaczego dwa dni? Bo przed nami nie tylko niedzielna rywalizacja, ale też szereg innych atrakcji. Przez dwa dni na wszystkich będzie czekało pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne otwarte od godziny 10:00 do 18:00). To miejsce, w którym zostały zebrane eksponaty z 90-letniej historii Tour de Pologne. Od kilku miesięcy muzeum „podróżuje” po Polsce i cieszy się ogromną popularnością. Teraz szansę na zwiedzenie muzeum i poznanie ciekawych zbiorów będą mieli ci, którzy w weekend pojawią się w Bytowie.