Diners Club Polska i Diners Club CS planują połączyć siły, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał finansowy, doświadczenie i zasoby. Na horyzoncie są nowe produkty oraz usługi dodane do kart.

Połączenie transgraniczne otworzy nowe możliwości biznesowe i organizacyjne, usprawni obu podmiotom przyśpieszenie procesów cyfryzacji oraz zapewni szersze wykorzystanie doświadczenia i potencjału obu firm. Formalnie polska spółka przekształci się w oddział. Ta forma prawna niesie wystarczająco szerokie kompetencje, aby zapewnić  ciągłość działania i dbać o rozwój rynku lokalnego. Oczywiście wszystkie umowy z klientami oraz partnerami biznesowymi pozostaną bez zmian.

– W ramach grupy wspólnie uznaliśmy, że na szybko przekształcającym się rynku płatniczym potrzebujemy zmian, dzięki którym przygotowywane rozwiązania i innowacje będą mogły funkcjonować na kliku rynkach jednocześnie, mimo pewnych odmienności potrzeb. Takie podejście pozwoli na oferowanie i wdrażanie dla  klientów oraz partnerów jeszcze lepszych propozycji i warunków współpracy – mówi Paweł Pomianowski, Dyrektor Generalny Diners Club Polska. – Chcemy także efektywnie korzystać z możliwości płynnego transferu know-how pomiędzy rynkami oraz prowadzić efektywniej działania, które będą sprawdzać się od razu w kilku krajach, zapewniając efekt skali – dodaje.

Połączenie pozwoli przyśpieszyć realizację kolejnych projektów m.in. wejścia do nowych segmentów rynku i elastycznego dostosowania oferty do zmieniających się oczekiwań odbiorców usług, zarówno biznesowych, jaki i indywidualnych. Już w najbliższej przyszłości Diners Club Polska  zaproponuje klientom bezpłatny dostępu do globalnej sieci WiFi oraz rozwiązania płatnicze typu pre-paid. Kolejną nowością będzie udostępnienie, w pierwszej kolejności klientom biznesowym, możliwości generowania indywidualnych zestawów danych instrumentu płatniczego na potrzeby internetowych transakcji. Taka „jednorazowa” karta do każdej transakcji to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, szczególnie na potrzeby wydatków służbowych czy działalności komercyjnej.

– Niezmiennie pracujemy nad nowymi usługami i rozwijamy istniejące. Zawsze silną stroną  kart Diners Club było ubezpieczenie i komfort w podróży i chcemy żeby tak pozostało. Dlatego w nowej rzeczywistości rozbudowaliśmy naszą ofertę o atrakcyjną propozycję ubezpieczenia NNW przy wyjazdach krajowych. Wierzymy, że ten atut przyniesie jeszcze większe zadowolenie obecnym klientom – posiadaczom kart i zachęci nowych  – mówi Paweł Pomianowski.

Powszechna  akceptacja nie tylko w podróży

Kartami Diners Club można płacić w większości największych sieci detalicznych, m.in. Auchan, Carrefour, Lidl, Żabka, Pepco, Castorama, IKEA, Leroy Merlin, sieciach aptek Ziko, Dr Max, DOZ oraz stacjach benzynowych – Orlen, Lotos, BP, Shell czy Amic Energy. Wśród akceptantów są także największe marki technologiczne oraz e-commerce, jak Amazon, AliExpress czy Uber. Kartami Diners Club można zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej – w serwisach online i aplikacjach.

Tani kredyt z odroczoną spłatą

Karty Diners Club to także dostęp do finansowania i kredytowania na bardzo dogodnych warunkach. Oprócz niskiego oprocentowania, wynoszącego obecnie 5,76 proc. rocznie, to także maksymalnie 59. dniowy okres bezodsetkowy. W praktyce klienci mają do dyspozycji finansowanie nawet przez blisko dwa miesiące, nie ponosząc kosztów oprocentowania, pod warunkiem spłaty całości zadłużenia w terminie. Dopiero po upływie tego okresu rozpocznie się naliczanie oprocentowania. Klienci mogą skorzystać również ze spłaty kredytu w ratach. Co ważne, zasada okresu bezodsetkowego dotyczy także wypłat gotówki, co wyróżnia ofertę Diners Club nie tylko na rynku krajowym.