Od 4 do 13 maja w Stambule odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literatury. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Podążaj za literaturą”.

 

O festiwalu

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja tureckiej literatury na arenie międzynarodowej, a także wzbogacenie tureckiej sceny literackiej, poprzez poszerzanie horyzontów i tworzenie „nowych dialogów”. ITEF to wyjątkowa okazja do spotkań dla pisarzy, wydawców, agentów, tłumaczy, dziennikarzy i wszystkich pasjonatów literatury światowej. Na festiwalu profesjonaliści z dziedziny literatury będą mieli okazję do spotkania, wymiany pomysłów oraz zainicjowania nowych projektów.

Miejsce wydarzenia

Stambuł nazywany inaczej perłą orientu, jest jednym z najbardziej inspirujących i dynamicznych miast świata. Z jednej strony można zauważyć jego nowoczesny charakter — lotniska, centra handlowe czy biurowce, by za chwilę dało się poczuć „tradycyjnego ducha” miasta, przesiąkniętego wielowiekowymi zabytkami. Niepowtarzalności dodaje miastu również jego położenie — na styku dwóch kontynentów.