Po oficjalnym starcie w Stanach Zjednoczonych w maju br., FlixBus rozszerza tam swoją ofertę. W lipcu do amerykańskiej siatki zostały dodane nowe trasy w środkowej i północnej Kalifornii, m.in. przez San Francisco, Sacramento, Bakersfield i San Jose oraz Reno i Nevadę. Od teraz na Zachodnim Wybrzeżu będzie można dojechać do aż 40 miast. W nowym rozkładzie znajdą się też mniejsze miejscowości, takie jak Commerce, Fremont, Millbrae czy Palm Springs. Ceny biletów zaczynają się już od $4.99.

Nasza nowa alternatywa podróżowania została przyjęta entuzjastycznie przez Amerykanów, więc teraz skupiamy się na rozwijaniu siatki połączeń, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu pasażerówpowiedział André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixMobilityDzięki połączeniu południowo-zachodniej Kalifornii z centralną i północną częścią – z lepiej usytuowanymi przystankami, większą częstotliwością kursowania i niższymi cenami – nasz kolejny etap rozwoju przyniesie ogromną zmianę w sposobie, w jaki Kalifornijczycy mogą podróżować po swoim Stanie.

Założony w 2013 roku, FlixBus obecnie działa w 28 krajach. W maju br. uruchomił swoją usługę w Stanach Zjednoczonych, łącząc miasta na południowym zachodzie, w tym Los Angeles, Las Vegas, Phoenix i Tucson. Działając w oparciu o unikalny model biznesowy, zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy są odpowiedzialni za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów. Nowi amerykańscy partnerzy to m.in: Alvand Transportation, Amador Stage Lines, Classic Charter, LD Tours, Transportation Charter Services (TCS) i Tourcoach, dzięki którym FlixBus pozyska 26 nowych zielonych autobusów.

Rozwój FlixMobility w Europie

FlixMobility rozszerza swoją ofertę także w Europie. W Niemczech, na tory wjechały kolejne zielone FlixTrainy, tym samym zwiększając częstotliwość kursowania nawet do dwóch razy dziennie. Urucho-mienie nowych połączeń zostało przyspieszone, ze względu na ogromne zainteresowanie pasażerów. Co więcej, w pociągach oferowane są nowe udogodnienia m.in system rezerwacji miejsc czy sklepy pop-up na głównych stacjach kolejowych.

W ostatnim czasie dużo się działo również w Polsce, gdzie została ogłoszona nowa siatka połączeń. Obejmuje łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdują się w niej nie tylko największe aglomeracje, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane. Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na 9 nowych trasach, m.in. Szczecin-Kraków, Warszawa-Poznań i Kraków-Częstochowa, a już za chwilę ruszają 3 kolejne.

Centra przesiadkowe FlixBusa znajdują się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu mogą wygodnie się przesiadać się i podróżować dalej do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach. Już w tym momencie FlixBusem dojedziemy na lotniska: Kraków-Balice, Wrocław Airport, Warszawa-Modlin i Katowice-Pyrzowice.