Inzerillo zostanie pierwszym dyrektorem generalnym Rady ds. Inwestycji „Diriyah Gate” w saudyjskim mieście Ad-Dirijja. Inwestycja obejmie muzea, uniwersytety, duże obiekty edukacyjno-rozrywkowe, ośrodki wypoczynkowe, restauracje, ośrodki Wellness oraz luksusowe sklepy.

RIJAD, Arabia Saudyjska – (BUSINESS WIRE) – Jego Królewska Wysokość Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, książę koronny Królestwa Arabii Saudyjskiej i prezes Rady ds. Inwestycji „Diriyah Gate” (Diriyah Gate Development Authority – DGDA), wyznaczył Gerarda „Jerry’ego” Inzerillo na dyrektora generalnego DGDA, która stanie na czele przełomowej inicjatywy mającej na celu rewitalizację historycznego miejsca narodzin państwa saudyjskiego.

Inzerillo, wizjonerowi i człowiekowi-instytucji w branży turystycznej, powierzony został nadzór nad rewitalizacją miasta Ad-Dirijja i realizacją kompleksowej inwestycji obejmującej nowe instytucje historyczne i obiekty turystyczne, w tym muzea, szkoły wyższe i obiekty edukacyjno-rozrywkowe, a także ośrodki wypoczynkowe, restauracje, ośrodki Wellness oraz luksusowe sklepy. Inwestycja zostanie zrealizowana na powierzchni 7,1 mln m2 w zachodniej części dynamicznie rozwijającej się stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadu. Projekt stanowi jeden z najważniejszych elementów opracowanej przez księcia wizji do roku 2030, która przewiduje modernizację państwa saudyjskiego, zwiększenie aktywności obywatelskiej jego mieszkańców i przyciągnięcie turystów z całego świata.

„Możliwość uczestnictwa w realizacji „Dynamicznej wizji dla narodu” opracowanej przez Jego Królewską Wysokość to dla mnie wielki zaszczyt i przywilej – powiedział Inzerillo. – To czas wielkiej inspiracji dla tego niezwykłego kraju. Jestem szczególnie wdzięczny za możliwość pokierowania zespołem światowej klasy specjalistów, który będzie realizował historyczną inwestycję dającą autentyczny wgląd w duszę i ducha tej krainy oraz jej gościnnych mieszkańców i bogatej historii. Ad-Dirijja stanie się jednym z najwspanialszych miejsc wartych odwiedzenia na świecie”.

Historia Ad-Dirijja, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, liczy ponad 590 lat. Jako miejsce narodzin pierwszego, drugiego i trzeciego Królestwa Arabii Saudyjskiej stanowi ono kolebkę narodu saudyjskiego.

Większość znajdujących się tu budowli, wykonanych z cegły suszonej w tradycyjnym stylu architektonicznym regionu Nadżd, zostanie odrestaurowanych w pierwotnym kształcie oraz wzbogaconych o nowe atrakcje i obiekty turystyczne.

Dzielnica At-Turaif  w Ad-Dirijja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W wizji księcia Muhammada ibn Salmana miasto Ad-Dirijja ma stać się miejscem czczenia przeszłości, a zarazem rozbudzania przyszłości – miejscem inspiracji, aktywizacji i rozrywki dla każdego, kto przekroczy jego mury.

Możliwość wspólnej realizacji wizji księcia z tak kreatywnym i inspirującym liderem jak Jerry Inzerillo to dla zarządu DGDA zaszczyt. Przed objęciem nowej funkcji Inzerillo był dyrektorem generalnym przewodnika Forbes Travel Guide, który wyznacza standardy doskonałości dla luksusowych hoteli, restauracji i ośrodków spa. Co roku FTG, działający w ponad 100 państwach, przyznaje prestiżową nagrodę pięciu gwiazdek, która uchodzi w branży za „olimpijskie złoto”.

Źródło: Diriyah Gate Development Authority (DGDA)