20 tysięcy metrów kwadratowych, sporty powietrzne, wodne i lądowe, drużynowe i indywidualne, napędzane siłą mięśni ludzkich, koni mechanicznych, jak również intelektu, a do tego setki atrakcji rodzinnych od punktu dla młodych rodziców i karmiących matek po spotkanie z najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wiką! Fundacja Zwalcz Nudę po raz kolejny zaprasza na Piknik w ramach Narodowego Dnia Sportu!

Najgorętszym miejscem w Polsce 15 września będzie Warszawa i Błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną- Warszawskie Piknik Rodzinny. Od 14 do 16 września będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnych animacji i atrakcji rodzinnych w całej stolicy w ramach XII edycji Warszawskich Dni Rodzinnych! Przed Wami całe mnóstwo niespodzianek, ale już dziś możemy zdradzić wam kilka szczegółów.

Na Pikniku czekają niesamowite atrakcje: prezentacja jachtów typu Optymist, regaty mini Żaglówek, zwiedzanie szybowca Aeroklubu Polskiego, Mobilny Gabinet Zdrowia miesięcznika ZDROWIE i serwisu Poradnikzdrowie.pl, wyścigi na ergometrach wioślarskich, prezentacja wyczynowej łodzi wioślarskiej, bieg Little Heroes, prezentacje samochodów: Renault, Mitsubishi oraz Toyota – które będzie można wygrać na weekend- to wszystko to tylko część przygotowanych atrakcji. Na dzieci czekają: warsztaty z sitodruku, dmuchańce, nauka języków na wesoło, eksperymenty naukowe, a w Przystani Świętego Mikołaja będzie okazja dowiedzieć się co Mikołaj robi poza świętami!

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie i jakość życia, ale również łączy pokolenia, dlatego w sekcji MultiSport przez cały dzień będziemy zwiększać poziom endorfin wśród dzieci, ich rodziców oraz dziadków. Najmłodsi spróbują swoich sił w sportowej grze wzbogaconej o nowoczesne rozwiązania technologiczne w ramach testu Aktywnych Szkół MultiSport, a dorośli będą mieli okazję sprawdzić skład ciała i porozmawiać z ekspertami na temat aktywności fizycznej i diety. W strefie MultiSport przez cały czas będą trwały konkursy ze sportowymi nagrodami, natomiast o godz. 15.00 DJ Wika rozpocznie ze sceny głównej pikniku wielką, międzypokoleniową zorbę.

Jesteś tym co jesz! A my „Jemy Eko”. Na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej będzie można skosztować ekologicznego, zdrowego jedzenia. Zapraszamy też na spotkanie z Katarzyną Bosacką autorką i prezenterką programu telewizyjnego „Wiem co jem”, która wprowadzi Was w temat ekologicznego żywienia. Przez cały dzień będą też konsultacje dietetyczne i warsztaty.

Podczas Pikniku rozgrzewkę poprowadzą dla Was liczne kluby sportowe, wśród nich MRS SPORTY i GYM Generation, które przygotują zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej. W naszej piknikowej „Sali gimnastycznej” treningi poprowadzą m.in.: Magdalena Hajkiewicz, Joanna Kajstura, Przemysław Ignaszewski, przedstawiciele KSW oraz Ochota na Jogę! Będziecie też mogli spotkać się z naszymi Ambasadorami: Iwoną Guzowską, Zbigniewem Bródką, Luizą Złotkowską, Piotrem Cieszewskim, Dominikiem Malirzem – pełna lista ambasadorów znajduje się na stronie Narodowego Dnia Sportu.

Partnerem tegorocznej edycji Pikniku jest również Legia Warszawa – klub o ponad stuletniej sportowej tradycji. To nie tylko piłka nożna, ale także inne sekcje. Wyjątkową okazją do przekonania się o tym będzie zbliżający się Piknik. Podczas wydarzenia na błoniach PGE Narodowego, przedstawiciele różnych sekcji oraz Legia Soccer Schools zaprezentują tematyczne stoiska oraz animacje.

Ruch na pewno pobudzi w Was działanie endorfin. Nie pozwolimy emocjom opaść ani na chwilę, mnóstwo zabawy zapewni Ale Zebra: dmuchane rzutki XXL czy automaty do gry to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali, a na ich stoisku powita Was tańcząca zebra!

Zajrzyjcie również na pokaz zapaśniczy Polskiego Związku Zapaśniczego, a gdy już poczujecie moc i siłę, to zwołajcie rodzinę, znajomych i zmierzcie się z Polskim Związkiem Przeciągania Liny. Natomiast jeśli lepiej czujecie się w rywalizacji wymagającej dokładności i precyzji to Polski Związek Bilarda i Snookera będzie dla Was idealną przestrzenią do wykazania się.

Wszystkie dzieci zapraszamy również do zabawy w strefie POLSAT JimJam.Najmłodsi będą mogli wykonać prace plastyczne nawiązujące do ulubionych bajek oraz dać się ponieść wyobraźni tworząc różne kształty z chrupkowych klocków. Będzie także możliwość pomalowania buziek we wzory nawiązujące do bajkowych bohaterów. Dla maluchów przygotowany zostanie ponadto kącik telewizyjny z wygodnymi pufami, gdzie przez cały dzień będzie można oglądać odcinki najnowszych seriali emitowanych na kanale POLSAT JimJam. Na dzieci, które odwiedzą strefę będą również czekać upominki. Zapraszamy także do udziału w konkursie ze sceny, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Na fanów motoryzacji czeka wyjątkowa okazja do wygrania na weekend zatankowanego samochodu marki Toyota, Mitsubishi lub Renault!

Aby pobudzić szare komórki, warto przespacerować się na stoisko MatPlanety. To tu będzie okazja sprawdzić się w łamigłówkach matematycznych. Będziecie też mogli wykorzystać swój logiczny zmysł i rozegrać partyjkę szachów z Polskim Związkiem Szachów, lub partyjkę brydża z Polskim Związkiem Brydża Sportowego?

Gimnastyka języka tylko z ProfiLingua, na tym stoisku poznacie mnóstwo nowych zagranicznych słówek i ciekawych wyrażeń! Podczas Pikniku spotkacie się również ze specjalistami z Kliniki Leczenia Jąkania.

Pobudzony do działania mózg i zdobyte umiejętności lingwistyczne ułatwią Wam wygraną w Dobble, Story Cubes, Dixit, a nawet Cortex, w które będzie okazja zagrać na stoisku wydawnictwa Rebel.

Młodzi architekci zostaną przyciągnięci kolorowymi cegiełkami, do zbudowania klockogrodu na stoisku Klockowni! Nieopodal spotkacie Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek i najsłodsze ssaki świata, z którymi warto się przywitać, podczas spaceru po naszym Pikniku. Nie lada gratka czeka na wszystkie maluchy również na stoisku Primavera SPA – mini plaża z zabawkami!

Na Pikniku czekać na Was będzie również pasjonująca, pełna przygód sportowa gra miejska, która odbędzie się w ramach projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek! Tym razem spotkanie się z Asterixem i Obelixem!

Zanim wrócicie do swojej rzeczywistości, koniecznie zajrzyjcie na stoisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej, tam poznacie tajemnicę bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz będziecie mieć okazję porozmawiać o odpowiedzialnym korzystaniu ze smartfona.

Jednak pamiętajcie, to tylko część atrakcji, które czekają na Was 15 września! My już nie możemy się doczekać, a Wy?

 

Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warszawskie Dni Rodzinne odbywają się we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa.

Więcej informacji o Pikniku na: www.narodowydziensportu.pl, www.warszawskiednirodzinne.pl