DRODZY CZYTELNICY, ODKRYWCY I PODRÓŻNICY!

            W Wasze ręce trafia kolejne wydanie magazynu „All Inclusive”, które niestety ukazuje się w niezmiernie ciężkich czasach globalnej pandemii koronawirusa, trwającej już od marca 2020 r. Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście zdrowie naszych najbliższych. Niektórzy w ostatnich miesiącach przeżywają w związku z tym prawdziwe tragedie. Jednak pandemia COVID-19 stanowi również olbrzymi wstrząs dla gospodarki Polski, Europy i całego świata. Sektor szczególnie dotknięty jej skutkami to z pewnością bliska naszemu sercu szeroko rozumiana turystyka. Aktualnie bardzo trudne chwile przechodzą też powiązane z nią ściśle branże, takie jak targowa, eventowa, hotelarska, spa i wellness, fitness, sportowa, gastronomiczna, lotnicza, transportowa czy wreszcie wydawnicza. Najciężej mają zwłaszcza wszystkie nieduże prywatne firmy, które zostały stworzone przez prawdziwych pasjonatów. Ich właściciele włożyli w nie mnóstwo pracy i całe serce. Traktują je niczym swoje dzieci. To za nich szczególnie trzymamy teraz mocno kciuki! Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nasza ukochana turystyka odczuła dotkliwie surowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się i podróży wprowadzone przez wiele państw w następstwie wybuchu i rozwoju pandemii koronawirusa. Niezbędna jest dla niej pomoc zarówno ze strony polskiego rządu, jak i Unii Europejskiej. Tylko w ten sposób uratujemy miliony miejsc pracy i setki tysięcy małych przedsiębiorstw dotkniętych kryzysem.

            Obecna sytuacja dotyka także i nasz drukowany magazyn, ale staramy się przetrwać i patrzeć z nadzieją w przyszłość. Nie zamierzamy się poddać, będziemy nadal walczyć i dalej się rozwijać. Tego możecie być pewni, nasi kochani Czytelnicy i Przyjaciele! Dlatego też z myślą o Was przygotowaliśmy w tym jesienno-zimowym numerze „All Inclusive” nowy dział „Turystyka Luksusowa”. Jego pierwszymi bohaterami uczyniliśmy słoneczną kontynentalną Hiszpanię, rajskie i wiosenne, wspaniałe do życia Wyspy Kanaryjskie oraz spektakularne, fascynujące celebrytów i osobistości ze świata sztuki, kultury, nauki i polityki Baleary – wszystkie z tych miejsc przedstawiliśmy w wersji deluxe. Z kolei w następnym wydaniu, już w 2021 r., przybliżymy ekskluzywne oblicza dwóch gościnnych i przepięknych krajów: Grecji i Włoch.

Zapraszamy teraz serdecznie do lektury tego 45. numeru magazynu „All Inclusive”, w którym przeczytacie m.in. o gorącej jak wulkan, rozśpiewanej i roztańczonej Kubie, pełnym najprzeróżniejszych atrakcji Maroku, niezmiernie przyjaznej dla Polaków Gruzji, zasługującej bezwzględnie na nasze odkrycie Łotwie, krainie ognia, lodu, wody i dzikiej przyrody – Islandii, malowniczym województwie we wschodniej Polsce, usytuowanym na styku kultur, narodów i religii – magicznym lubelskim, czy wreszcie niesamowicie aromatycznym świecie kawy.

Proszę, uważajcie bardzo na siebie i swoich najbliższych w tych ciężkich czasach pandemii. Przetrwajmy te trudne chwile razem i spotkajmy się wkrótce na turystycznych szlakach. Życzymy Wam już obecnie z całego serca radosnego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego Nowego Roku 2021, i żebyśmy w końcu znowu mogli podróżować bezpiecznie, swobodnie, spokojnie i spontanicznie po naszym pasjonującym kontynencie i globie, najlepiej z magazynem „All Inclusive” w dłoni!

MICHAŁ DOMAŃSKI  

Całe najnowsze, 45. wydanie magazynu „All Inclusive” w wersji elektronicznej można obejrzeć i przeczytać tutaj (już wkrótce jego wersja drukowana powinna dotrzeć pocztą do rąk naszych Czytelników):
KLIK