Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na konferencję Venture Day 2018, która odbędzie się 9 października przy ulicy Lęborskiej 3b w Gdańsku. Tegoroczna edycja po raz pierwszy skupi się na wybranych światowych trendach technologicznych i ich zastosowaniu w branżach skoncentrowanych wokół Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Wydarzenie posłuży wyjątkową przestrzenią do wymiany informacji, doświadczeń pomiędzy nauką a biznesem.

 

 

Venture Day jest jedną z najbardziej rozpoznawanych konferencji, na której pojawiają się m.in. naukowcy, innowatorzy, wynalazcy, inwestorzy, startupy i administracja publiczna w celu wymiany wiedzy oraz poruszenia aktualnych tematów, które są kluczowe dla rozwoju innowacji.

W tym roku konferencja skupi się na czterech branżach: morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowiu oraz energetycznej (technologie ekoefektywne). Program wydarzenia składa się z prelekcji zagranicznych i polskich ekspertów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w debacie i spotkaniach w nieformalnej atmosferze.

Podczas konferencji uczestnicą poznają projekty rozwijane przez startupy i ofertę funduszy kapitałowych podczas pierwszego w Polsce pitchingu z ich udziałem. Eksperci oraz przedstawiciele biznesu będą mieli jako pierwsi, dostęp do pomysłów rozwijanych w polskim środowisku startupowym.

Nowością tegorocznej edycji są tematy, związane ze światowymi trendami technologicznymi. Konferencja będzie cennym źródłem informacji i inspiracji dla osób, które szukają praktycznej wiedzy na temat sztucznej inteligencji (AI), wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości oraz robotyki (RPA) – mówi Anna Miler, jedna z koordynatorek projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Dzięki ekspertom zajmującym się technologiami od strony zarówno teoretycznej jak i praktycznej,

Venture Day ma za zadanie zainteresować osoby związane profesjonalnie z tematyką nowoczesnych technologii i zamienić się w miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń – dodaje.

W gronie prelegentów Venture Day znalazł się m.in. Rafał Wolak, inżynier programista z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt i specjalista w dziedzinie systemów rozproszonych. Pasjonat Machine Learning i IoT, lider międzynarodowego zespołu w startupie e-commerce w Dubaju, gdzie był odpowiedzialny za obsługę, monitoring i automatyzację olbrzymiego magazynu (Warehouse Management System), obsługującego e-commerce na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast o nowych technologiach w branży transportowo-logistycznej, takich jak cyfrowa rewolucja, automatyzacja, internet rzeczy i sztuczna Inteligencja opowie Przemysław Myszka.
W pitchingu inwestorskim wezmą udział m.in. Kuba Dudek, manager inwestycyjny w SpeedUp oraz Paweł Maj, dyrektor inwestycyjny bValue.

Organizatorem konferencji jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny. Szczegółowe informacje o przebiegu konferencji oraz prelegentach, a także możliwość zakupu biletów dostępne na stronie www.ventureday.pl.