Linie Emirates zapewnią swoim klientom w Jordanii więcej opcji podróży, wprowadzając regularne połączenia samolotem Airbus A380 do Ammanu. W ramach rozszerzonego rozkładu zaplanowano 10 lotów tygodniowo. Rozszerzony rozkład lotów między Dubajem a Ammanem świadczy o zaangażowaniu linii lotniczej w bezpieczne połączenia klientów z/przez Dubaj do obu Ameryk, Europy, Afryki i regionu Azji i Pacyfiku.

Kultowy A380 zacznie obsługiwać podróżnych do/z Ammanu od 4 listopada. Obecnie linie lotnicze skierowały Airbusy A380 na loty do Kairu, Paryża, londyńskiego Heathrow, Kantonu i Moskwy.

Lot Airubsem A380 to poszukiwane przez podróżujących doświadczenie ze względu na jego przestronne i wygodne kabiny. Linia lotnicza Emirates będzie nadal rozszerzać swoją ofertę zgodnie ze stopniowym powrotem popytu i pozwoleniami operacyjnymi. Linie Emirates ponownie wprowadziły swoje produkty i usługi na pokładzie A380, w tym kultowy pokładowy salonik i shower spa Airbusa A380. Jednocześnie priorytetem nadal pozostaje zdrowie i dobre samopoczucie pasażerów.

Klienci mogą latać Airbusem A380 z Dubaju do Ammanu trzy razy w tygodniu, w środy, czwartki i piątki. Rejs EK903 wyleci z Dubaju o 14:05 i wyląduje w Ammanie o 15:30 czasu lokalnego. Lot powrotny EK 904 wystartuje z Ammanu o godzinie 17:10 i przyleci do Dubaju o godzinie 22:00 czasu lokalnego.

Rozszerzony rozkład obejmuje również loty EK905 i EK906. Rejs EK905 wyleci z Dubaju o 22:15, a przyleci do Ammanu o 23:40 czasu lokalnego. Lot powrotny EK906 wylatuje z Ammanu o godzinie 01:45 i ląduje w Dubaju o 06:40 czasu lokalnego. Rozkład lotów jest zaplanowany tak, aby ułatwić pasażerom dalsze połączenia do miejsc docelowych w Stanach Zjednoczonych i do popularnych wśród jordańskich podróżnych miejsc w Europie.

Bilety można rezerwować na  emirates.com, w aplikacji Emirates, biurach sprzedaży przewoźnika oraz za pośrednictwem biur podróży.

Klienci mogą zatrzymać się lub podróżować do Dubaju, ponieważ miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżnych i społeczności testy COVID-19 PCR są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, również tranzytowych, przylatujących do Dubaju (i ZEA), w tym obywateli ZEA, mieszkańców i turystów, niezależnie od kraju, z którego przybywają .

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 31 marca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty podróży, przedłużenia ważności biletu o 2 lata lub zamiany biletu na voucher podróżny do wykorzystania na przyszłe zakupy dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Więcej informacji znajduje się  tutaj.

Testy PCR w kierunku COVID-19: klienci Emirates, którzy przed wylotem z Dubaju potrzebują certyfikatu testu PCR na COVID-19, mogą skorzystać ze specjalnej oferty American Hospital i jego klinik satelitarnych w Dubaju.  Wystarczy okazać bilet lub kartę pokładową Emirates. Dostępne są również testy w domu lub w biurze, z wynikami dostępnymi w ciągu 48 godzin. Więcej informacji na  www.emirates.com/flytoDubai.

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 grudnia 2020 r. i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów:  www.emirates.com/COVID19assistance. 

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com