Przewoźnik wznawia drugie codzienne połączenie do stolicy Portugalii

 

 Linie Emirates wznowią drugie codzienne połączenie do stolicy Portugalii Lizbony od 1 czerwca tego roku.

 

Rejs będzie realizowany przez samolot Emirates Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich foteli w klasie ekonomicznej.

 

Portugalia może poszczycić się ciepłym, umiarkowanym klimatem i tworzącymi długą linią brzegową plażami oraz bogatą kulturą i historią, które przyciągają turystów z całego świata. Według agencji Turismo de Portugal, w 2017 roku kraj odwiedziła rekordowa liczba 21 mln turystów, czyli o 10 procent więcej w porównaniu z rokiem poprzednim (o 16 procent więcej w przypadku samej Lizbony).

 

– W Portugalii ma miejsce poprawa koniunktury i gwałtowny rozwój turystyki. Dlatego drugie codzienne połączenie między Dubajem a Lizboną pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na trasie, a także zapewni naszym pasażerom w Portugalii i innych miejscach w obrębie siatki połączeń Emirates na całym świecie większy wybór i elastyczność w planowaniu podróży – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West.

 

Większa oferta połączeń

 

Drugi rejs nr EK193 z Dubaju zaplanowano na 14.25 z lądowaniem w Lizbonie o 19.40, a lot powrotny nr EK194 z Lizbony – na 21.15 z lądowaniem w Dubaju o 8.05 następnego dnia. Dotychczasowy rejs nr EK191 Emirates z Dubaju zaplanowano na 7.25 z lądowaniem w Lizbonie o 12.35. Lot powrotny nr EK192 z Lizbony zaplanowano na 14.15 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o 1.10.

 

Dzięki dwóm lotom w dogodnych porach każdego dnia, pasażerowie będą mieli większy wybór wygodnych połączeń przez macierzysty port Emirates w Dubaju do najpopularniejszych kierunków w globalnej siatce połączeń przewoźnika, w tym do Australii, Hongkongu, Pekinu, Szanghaju, Luandy, Tajlandii i Johannesburga.