Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego 

Konkurs LOT-u i Mastercard skierowany jest do tych, które pragną wybrać się do USA ale nie posiadają jeszcze wizy do USA. Wielu Polaków przekonanych jest o tym, że procedura wizowa jest skomplikowana i długotrwała, dlatego często w ogóle rezygnują z aplikowania. Konkurs ma na celu zmotywować i przekonać, że jest odwrotnie: proces ubiegania się o wizę jest bardzo prosty.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy rozwiązać quiz wielokrotnego wyboru, w którym możliwa jest więcej niż jedna poprawna odpowiedź, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach partnerów i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Formularz dostępny jest na stronie www.lotemdousa.pl

Na szczęśliwych zwycięzców czeka 50 dwuosobowych biletów na dowolny rejs LOT-u z lotniska Chopina w Warszawie w obie strony do jednego z portów w USA wraz z dwoma kartami przedpłaconymi Mastercard o wartości 250 dolarów każda. 

Kolejne etapy konkursu wizowego trwają: > do 14 sierpnia br. > od 15 sierpnia do 14 września br. > od 15 września do 14 października br.

Żeby skorzystać z nagrody, należy uzyskać wizę do USA w czasie trwania konkursu.            W ramach każdego z etapów konkursu komisja wybiera 10 laureatów. Laureaci muszą spełnić wymagania regulaminu tj. otrzymać wizę w trakcie trwania konkursu.  

LOT i Mastercard są uczestnikami koalicji „Bez wiz do USA” na rzecz zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków. Od wniosków wizowych składanych jeszcze przez dwa miesiące zależy, czy Polska wejdzie do amerykańskiego programu bezwizowego. Już 30 września br. kończy się obecny amerykański rok budżetowy, który trwa od 1 października 2017 r. Włączenie Polski do Visa Waiver Program (VWP) jest uzależnione od tego, czy w tym okresie wskaźnik odmów dla wniosków o wizy B1/B2 (turystyczne i biznesowe) składanych przez obywateli Polski będzie niższy niż 3 proc

Ten wymóg wystarczy spełnić tylko raz – później wynik nie jest już więcej weryfikowany. Polska jest coraz bliżej tego celu: w ub. roku wskaźnik odmów wyniósł 5,9 proc., ale w tym roku dotychczas jest znacząco niższy. Z danych płynących ze strony amerykańskiej wynika, że aplikacji wizowych przybywa, a jednocześnie jakość wniosków się poprawia – wśród aplikujących więcej jest tych, którzy spełniają kryteria. Ostateczny wynik będzie znany jesienią, po zakończeniu amerykańskiego roku budżetowego.

Polska to dziś jedyny kraj objęty Układem z  Schengen, od obywateli którego wymagane są wizy do USA. Amerykańskim VWP objętych jest 38 państw, w tym 23 z UE. Spośród całej Unii jedynie Polska, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie zostały włączone programu. 

LOT obsługuje dziś osiem połączeń do USA: z Warszawy do Nowego Jorku (JFK i Newark), Chicago i Los Angeles, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu na JFK i do Chicago. W planach mamy uruchamianie kolejnych połączeń do USA. Od 2015 r. do dzisiaj liczba samolotów Boeing 787 Dreamliner, które latają na trasach transatlantyckich, wzrosła z pięciu do 11. Do końca 2019 r. LOT zwiększy możliwości przewozowe o 40 proc., odbierając cztery dodatkowe Dreamlinery w większej wersji B787-9. Wtedy we flocie LOT-u będzie ich w sumie 11.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie konkursu www.lotemdousa.pl