Marka KROSNO, która szczyci się 95-letnią tradycją, chętnie nawiązuje do polskich motywów ludowych, które nigdy nie wychodzą z mody. Tym razem projektanci z krośnieńskiej huty przygotowali sielankową kolekcję FOLK. Inspiracją dla niej stały się niezwykle barwne wycinanki łowickie. Szklanki i karafki ozdobione tymi motywami – w wersji kolorowej lub mono-kolor – sprawdzą się na przyjęciu w ogrodzie, jak i w codziennym wystroju stołu, dodając mu letniej lekkości.

„Miała baba koguta…” i namalowała go na karafce. Kogut to jeden z głównych motywów w łowickiej wycinance – symbol płodności i urodzaju. Dlaczego zatem nie postawić naczyń z tym motywem na naszym stole, jak dobrą wróżbę, zapowiadającą wspaniałe i bogate w smaki przyjęcie?

Karafka FOLK KROSNO, biało-czarna, poj. 900ml, cena 8,49 zł.

Obok kogutów, drugim najpopularniejszym motywem w łowickiej wycinance są pawie i przepiękne oczka z ich piór. Dla miłośników kolorów przygotowano zestaw FOLK pełen radosnych barw – idealny na letnie garden party stołu. Karafka z szeroką szyjką sprawdzi się do kompotu ze świeżych owoców – pomieści antonówki, agrest, pachnące gruszki, czy słoneczne mirabelki.

Karafka FOLK KROSNO, kolorowa, poj. 900ml, cena 8,49 zł.

Szklanki FOLK KROSNO, kolorowe, poj. 250ml, cena za zestaw 6 szt. 18,99 zł.

Do wyboru do koloru! W kolekcji FOLK znajdziemy również kolorowe szklanki w pawie oczka, dostępne w różnych opcjach kolorystycznych. Naczynia z motywami łowickich wycinanek będą świetnie współgrały z tradycyjną, polską kuchnią. Pachnące, młode ziemniaki z koperkiem, mizeria, fasolka szparagowa, a do tego woda ze świeżo zerwaną miętą, ogórkiem i cytryną. Nie bój się miksować kolorów, mieszaj zestawy i postaw na stół pełen radości.

Szklanki FOLK KROSNO, kolorowe, poj. 250ml, cena za zestaw 3 szt., 12,49 zł.

Niektórym z nas zastosowana w kolekcji KWIATY POLSKIE stylistyka lat 80-tych przywiedzie na myśl smaki dzieciństwa, rodzinne obiady u babci czy koronkowe obrusy. Motywy popularnych kwiatów kojarzą się z typowym sielskim krajobrazem, nawiązującym do spokojnego życia z dala od zgiełku miasta. Kolorowe kwiaty na szkle wprowadzą radosny, letni nastrój przy stole. W zestawie znajdują się polne kwiaty: chabry, maki, słoneczniki, a także zestawy z motywem irysów i poziomek.

Szklanki KWIATY POLSKIE KROSNO, poj. 250ml, cena za zestaw 6 szt., 17,49 zł.

Zdjęcia: materiały prasowe KROSNO

Wszystkie produkty dostępne w sklepie https://sklep.krosno.com.pl/