srodowa

 

Czarnobyl, lodowa jaskinia, rycerska warownia, kopalnia soli i pociąg – to tylko kilka niebanalnych i zaskakujących propozycji na sylwestra 2017/2018, które można znaleźć w serwisie Sylwestrowo.pl, czyli największej polskiej wyszukiwarce ofert sylwestrowych. Portal przygotował zestawienie 7 najbardziej nietypowych propozycji na niezapomnianą zabawę

 

Sylwestra można spędzać na wiele różnych sposobów. Oprócz tzw. domówek, sporą popularnością cieszą się zabawy w restauracjach i innych podobnych lokalach, a także imprezy plenerowe, które organizowane są głównie w największych miastach.

 

„Z roku na rok Polacy mają coraz większe możliwości wyboru miejsca i rodzaju zabawy sylwestrowej. Organizatorzy tego typu imprez starają się oczywiście wyróżnić na tle konkurencji, proponując różne bardzo niestandardowe formy witania Nowego Roku. Przygotowane przez nas zestawienie obejmuje wybrane propozycje sylwestrowe – wyselekcjonowaliśmy te najbardziej niebanalne, które mogą pozostać w pamięci przez bardzo długi czas” – mówi ekspert portalu Sylwestrowo.pl, Mateusz Goliat.

 

W serwisie Sylwestrowo.pl można znaleźć tysiące różnorodnych ofert sylwestrowych. Są wśród nich też propozycje bardzo nietypowe, dzięki którym zabawa sylwestrowa 2017/2018 z pewnością pozostałaby na długo w pamięci.

 

1. W lodowej jaskini

 

Przełom roku zapewne nie będzie należał do najcieplejszych. Jeśli jednak ktoś lubi mróz, to dobrym wyborem może się okazać sylwester w lodowej jaskini. Atrakcję tego rodzaju można znaleźć na Islandii. Kilkudniowa wyprawa obejmuje m.in. wyprawę do doliny Thingvellir, na lodowiec oraz do lodowej jaskini. Przy okazji można przekonać się, że Islandczycy witają Nowy Rok w sposób niezwykły – palą bowiem wielkie ogniska i przez długi czas rozświetlają niebo fajerwerkami. To z pewnością jedna z najbardziej niebanalnych propozycji sylwestrowych.

 

2. Na gorąco

 

Osoby nieprzepadające za lodową atmosferą mają jednak wiele innych możliwości spędzenia przełomu lat 2017/2018. Całkowicie odmienny klimat będzie panować np. w saunarium w podhalańskim Chochołowie, gdzie zabawa sylwestrowa zostanie połączona z gorącymi seansami naparzania i wsparciem saunamistrzów. W kompleksie można liczyć też m.in. na beczki z wodą termalną, jacuzzi, grotę solną oraz taras widokowy. Co ważne, impreza sylwestrowa zostanie zorganizowana w strefie nagości, a wstęp mają jedynie osoby pełnoletnie.

 

3. 250 m pod ziemią

 

Kolejna niestandardowa propozycja to sylwester 250 m pod ziemią – w dawnej kopalni soli w Bochni. Jej historia sięga połowy XIII w., przez setki lat wydobywano tam sól kamienną, a obecnie jest ona przede wszystkim obiektem turystycznym. Aktualnie cały kompleks wyróżnia się nie tylko wyjątkową scenerią, ale też największym w Europie podziemnym pomieszczeniem, które stworzył człowiek. Sylwester w kopalni w Bochni to m.in. parkiet taneczny, zaaranżowane specjalnie na ten wieczór kasyno oraz możliwość zwiedzania obiektu.

 

4. Po rycersku

 

Wśród tegorocznych ofert sylwestrowych można znaleźć też propozycje nawiązujące bezpośrednio do historii. Jedną z nich jest zabawa sylwestrowa w rycerskiej warowni w Pszczynie. Kompleks nawiązuje swoją budową i stylistyką do zamku funkcjonującego w dawnych czasach. Sylwester w warowni to więc okazja do przeżycia średniowiecznej przygody i poczucia atmosfery dawnej Pszczyny. Uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na uroczyste powitanie w historycznym stylu oraz starodawne pokazy, zabawy i ucztę.

 

5. Na szynach

 

Sylwester nie musi oznaczać przebywania w konkretnym, ściśle określonym miejscu. Zabawa może odbyć się bowiem także w drodze, a właściwie na szynach. Taką właśnie ofertą jest np. przejazd pociągiem na linii Kraków-Zakopane-Kraków. To propozycja nie tylko dla pasjonatów kolei, ale również tych, którzy liczą na zabawę w nowatorskiej formule. Organizatorzy oferują podróż w zmodernizowanym i klimatyzowanym pociągu. Przejazd potrwa w sumie 10 godzin, a tańczyć można będzie w specjalnie wydzielonych przedziałach.

 

6. W pałacu

 

Dostępne na rynku oferty obejmują też zabawy w innych nietypowych okolicznościach. Noc sylwestrową można spędzić w prawdziwym pałacu, co jest gwarancją niepowtarzalnego klimatu. Taką propozycję ma np. kompleks w Będlewie. Historia obiektu – neogotyckiego pałacu – sięga 1866 r. Miejsce położone jest w sąsiedztwie jezior i lasów, graniczy z parkiem narodowym, a na co dzień jest wykorzystywane głównie jako centrum badawczo-konferencyjne. Co ciekawe, w poprzednich dekadach Będlewo często odwiedzali m.in. znakomici matematycy, politycy i artyści.

 

7. W Czarnobylu

 

Bardzo nietypowym pomysłem na sylwestra jest również wizyta w Czarnobylu – miejscu, gdzie w 1986 r. doszło do katastrofy w elektrowni atomowej. Obecnie w okolicach reaktora poziom promieniowania jest już bezpieczny dla ludzi. Sama zabawa ma odbyć się w hotelu „Dziesiątka”, a organizatorzy obiecują m.in. radziecką muzykę, dania z czasów sowieckich oraz rosyjskiego szampana. Jedną z zapowiadanych atrakcji jest także zwiedzanie Prypeci. Wszystko to oczywiście w „radioaktywnym” klimacie.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Rozgrzej się zimą w Budapeszcie i okolicach

SYLWIA JEDLAK

<< Kiedy już nadejdą długie zimowe wieczory wielu z nas marzy jedynie o kubku herbaty i ciepłym kocu lub rozgrzewającej kąpieli. A gdyby tak zanurzyć się w basenie wypełnionym wodą z gorących źródeł, gdy wokół leży biały puszysty śnieg... Tę fantazję można urzeczywistnić na niezmiernie gościnnych, bliskich naszym sercom Węgrzech! >>

Polacy korzystali z dobroczynnego wpływu źródeł termalnych już w średniowieczu, ale zagraniczne  wyjazdy do wód zaczęły się cieszyć większą popularnością dopiero w XVII w. Na tego typu podróże mogli sobie wtedy pozwolić raczej tylko przedstawiciele arystokracji. Do Baden pod Wiedniem (Baden bei Wien) jeździł nawet król Władysław IV Waza (1595–1648). Kuracje lecznicze szybko stały się dla niektórych jedynie pretekstem do towarzyskich spotkań lub alternatywą dla wycieczek do najbardziej znaczących europejskich miast. Sama Izabela Czartoryska (1746–1835), żona księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego (1734–1823), jeździła do Spa (obecnie w Belgii) wraz ze swoimi adoratorami. Dziś turystyka uzdrowiskowa razem z sektorem spa i wellness jest dostępna dla każdego i ciągle się rozwija. Coraz częściej podróżujący w celach zdrowotnych uzupełniają swój pobyt w kurortach interesującymi wyprawami krajoznawczymi.

Więcej…

Chorwacka kraina wysp i wodospadów

Przepiękny krasowy krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitwickichplitvice-optimized-for-print-ivo-biocina 1
© NARODOWY OŚRODEK INFORMACJI TURYSTYCZNEJ REPUBLIKI CHORWACJI/IVO BIOCINA

MAGDALENA BARTCZAK


Położona na Półwyspie Bałkańskim Chorwacja jest ciągle jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Serca odwiedzających ją podróżników podbija oszałamiającą architekturą miast i miasteczek, bajeczną, często niemal dziką przyrodą, różnorodnością wysp i wybrzeża, doskonałą kuchnią i wyśmienitymi winami oraz niezwykłą gościnnością i serdecznością mieszkańców. Nic więc dziwnego, że co roku, nie tylko w okresie wakacyjnym, przybywa tu mnóstwo obcokrajowców.

Więcej…

Przepis na karaibski koktajl

MARCIN WESOŁY

<< Karaiby przypominają barwny i ożywczy koktajl, którego poszczególne składniki rozpoznaje się stopniowo, łyk po łyku, choć wymieszane razem znakomicie się dopełniają. Kto raz go spróbuje, nigdy nie zapomni jego wyjątkowego smaku, przywodzącego na myśl słoneczne poranki, skwarne popołudnia oraz przynoszące orzeźwiającą ulgę wieczory. Żadna jego ilość nie zaspokoi jednak potem naszego pragnienia, wciąż wzrastającego już od pierwszej kropli. >>

Więcej…