Za oknem świeci słońce, termometr nadal wskazuje powyżej 25°C, a lato najwyraźniej nie chce odpuścić. Wydaje się, że koniec roku jeszcze daleko? Do Sylwestra zostało jednak już tylko 100 dni, dlatego warto pomyśleć o nim wcześniej. Z danych portalu Sylwestrowo.pl wynika, że poszukiwania wymarzonej zabawy sylwestrowej rozpoczęły się już w sierpniu. Przodują miejscowości górskie - Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba oraz największe miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Łódź. Lokalizacja, dostępne na miejscu atrakcje lub organizowany sylwester miejski - to czynniki, które przyciągają gości.
Analizując ilość zapytań w ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy wzrost aż o 72% względem ubiegłego roku. Polacy zdecydowanie przestają odkładać decyzję na ostatnią chwilę. Coraz bardziej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie wynikają z wcześniejszej rezerwacji sylwestra - twierdzi Mateusz Goliat, ekspert Sylwestrowo.pl.
Wcześniej to zazwyczaj taniej
Szukając sylwestrowego wyjazdu już teraz, możesz spodziewać się dużo niższych cen niż pod koniec roku. W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta „last minute”. W przeważającej większości obowiązuje prosta zasada – im szybciej, tym taniej. Jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie – możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla grupy. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziejskłonni do podjęcia negocjacji.

Czas na planowanie i radość oczekiwania
Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra – będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty, już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy bali – zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na zakupy przed świąteczną gorączką. “Zabawa sylwestrowa może być tylko kolejną imprezą lub wyjątkowym wydarzeniem, które zdarza się raz do roku. Planując imprezę sylwestrową, warto pamiętać o sobie i o tym, żeby spędzić tą noc dokładnie tak jak mamy na to ochotę, a nie tak jak oczekują tego od nas inni. Jeśli spędzimy czas w najlepszy dla nas sposób, nie tylko będziemy czuć ekscytację w czasie planowania, ale również satysfakcję kiedy uda nam się plan zrealizować i zadowolenie, że przeżyliśmy ten czas po swojemu” - twierdzi psycholog, Katarzyna Fiszer. 

Większy wybór ofert sylwestrowych
Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa – czy to właściciele lokali, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsc noclegowych – przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią? Rezerwując wyjazd odpowiednio wcześniej, można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami, a propozycjami polskich pensjonatów w górach, na Mazurach, nad morzem i w innych regionach. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA czy imprezy w plenerze. Im później decydujemy się na zaplanowanie sylwestra, tym mniejszy komfort wyboru, jaki posiadamy.

Warto zatem zadbać, by Nowy Rok wywoływał na naszej twarzy uśmiech oraz pozytywne emocje i nie zwlekać z planowaniem go do ostatniej chwili.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Dotknąć Afryki w Ugandzie

10a_1.jpg

Grupa dzieci z przedmieść Masaki

©MARTA RZESZUT

MARTA RZESZUT

 

Podróżujący po Ugandzie Winston Churchill nazwał ją „Perłą Afryki”. Użył tego wyrażenia nie bez przyczyny. Ten kraj może pochwalić się bogatą przyrodą, soczyście zielonymi lasami, przyjaznymi mieszkańcami i… najsmaczniejszymi ananasami na świecie. Tutaj naprawdę poczujemy, czym jest Czarny Ląd.

Więcej…

Gorąca zima na Węgrzech

NOÉMI PETNEKI

                                                                                  FOT. MAGYAR TURIZMUS ZRT FOTOTAR

<< Gdy za oknem robi się szaro i smutno, a dzień szybko przemienia się w wieczór, nic tak nie poprawia nastroju, jak ucieczka myślami od zimowej aury i… zaplanowanie bliższej lub dalszej podróży do jakiegoś interesującego zakątka Europy i świata. Doskonałym kierunkiem na niedaleką wyprawę będą z pewnością Węgry, gdzie zimą słońce świeci nieco częściej i mocniej niż w Polsce, a w dodatku można rozgrzać się w licznych kąpieliskach i basenach termalnych albo wyśmienitych winiarniach. A jeśli do tego wszystkiego wspomnimy jeszcze o wspaniałych zabytkach Budapesztu, Wyszegradu czy Ostrzyhomia, to sami musicie przyznać, że kraj naszych bratanków jest niezmiernie atrakcyjny również i zimą! >>

Oprócz Mostu Łańcuchowego, Placu Bohaterów, Zamku Królewskiego, gmachu parlamentu, Parku Miejskiego i basenów termalnych stolica Węgier oferuje wiele innych, mniej znanych czy też nowo powstałych atrakcji. Stanowi też wygodną bazę wypadową do organizacji wycieczek po okolicy ze względu na doskonałe połączenia drogowe, a także szerokie możliwości komunikacji publicznej. Wyprawa do Budapesztu i nad Zakole Dunaju to propozycja zarówno dla wielbicieli leniwych spacerów śladami historii, jak i amatorów aktywnego odpoczynku w każdym wieku.

Więcej…

Namibia – afrykański sen o przygodach

KAROLINA SYPNIEWSKA
www.karolinasypniewska.pl

<< Jednym z języków używanych w Namibii obok urzędowego angielskiego (od 1990 r.), afrikaans i niemieckiego jest np. owambo. Wielokulturowość tego kraju zachwyca turystów, chociaż spotkać w nim ludzi wcale nie tak łatwo. Na obszarze ponad 825 tys. km2 (2,5 razy większym od terytorium Polski) mieszka jedynie 2,1 mln ludności, a więc przypada tu zaledwie ok. 2,5 osoby na 1 km2. Odległości do pokonania są w tym państwie gigantyczne (dominują drogi szutrowe), a atrakcji znajdziemy co niemiara. Przyjacielska, bezpieczna i niezmiernie malownicza Namibia uchodzi za Afrykę dla początkujących. Czeka w niej na nich uważana za najstarszą na świecie pustynia Namib, pozostałości po kulturze pierwszych jej mieszkańców Buszmenów, różnorodna dzika przyroda, piaszczyste wybrzeże usiane licznymi wrakami statków i okupowane przez sympatyczne uchatki karłowate oraz rdzenne ludy, które po dziś dzień zachowały swoje zwyczaje i tożsamość. >>

Ten młody kraj uzyskał niepodległość 21 marca 1990 r. W latach 1884–1915 tereny te należały do niemieckiej kolonii zwanej Niemiecką Afryką Południowo-Zachodnią (Deutsch-Südwestafrika). W 1915 r. wkroczyły tutaj wojska Związku Południowej Afryki, będącego dominium brytyjskim, i dopiero w latach 60. XX w. Organizacja Ludu Afryki Południowo-Zachodniej (SWAPO – South West Africa People's Organization) rozpoczęła walki o wyzwolenie. Nazwa Namibia pochodzi od pustyni Namib (w tłumaczeniu z języka nama „miejsce, gdzie nie ma nic” lub „olbrzymi”).

Więcej…