Za oknem świeci słońce, termometr nadal wskazuje powyżej 25°C, a lato najwyraźniej nie chce odpuścić. Wydaje się, że koniec roku jeszcze daleko? Do Sylwestra zostało jednak już tylko 100 dni, dlatego warto pomyśleć o nim wcześniej. Z danych portalu Sylwestrowo.pl wynika, że poszukiwania wymarzonej zabawy sylwestrowej rozpoczęły się już w sierpniu. Przodują miejscowości górskie - Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba oraz największe miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Łódź. Lokalizacja, dostępne na miejscu atrakcje lub organizowany sylwester miejski - to czynniki, które przyciągają gości.
Analizując ilość zapytań w ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy wzrost aż o 72% względem ubiegłego roku. Polacy zdecydowanie przestają odkładać decyzję na ostatnią chwilę. Coraz bardziej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie wynikają z wcześniejszej rezerwacji sylwestra - twierdzi Mateusz Goliat, ekspert Sylwestrowo.pl.
Wcześniej to zazwyczaj taniej
Szukając sylwestrowego wyjazdu już teraz, możesz spodziewać się dużo niższych cen niż pod koniec roku. W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta „last minute”. W przeważającej większości obowiązuje prosta zasada – im szybciej, tym taniej. Jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie – możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla grupy. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziejskłonni do podjęcia negocjacji.

Czas na planowanie i radość oczekiwania
Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra – będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty, już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy bali – zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na zakupy przed świąteczną gorączką. “Zabawa sylwestrowa może być tylko kolejną imprezą lub wyjątkowym wydarzeniem, które zdarza się raz do roku. Planując imprezę sylwestrową, warto pamiętać o sobie i o tym, żeby spędzić tą noc dokładnie tak jak mamy na to ochotę, a nie tak jak oczekują tego od nas inni. Jeśli spędzimy czas w najlepszy dla nas sposób, nie tylko będziemy czuć ekscytację w czasie planowania, ale również satysfakcję kiedy uda nam się plan zrealizować i zadowolenie, że przeżyliśmy ten czas po swojemu” - twierdzi psycholog, Katarzyna Fiszer. 

Większy wybór ofert sylwestrowych
Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa – czy to właściciele lokali, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsc noclegowych – przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią? Rezerwując wyjazd odpowiednio wcześniej, można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami, a propozycjami polskich pensjonatów w górach, na Mazurach, nad morzem i w innych regionach. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA czy imprezy w plenerze. Im później decydujemy się na zaplanowanie sylwestra, tym mniejszy komfort wyboru, jaki posiadamy.

Warto zatem zadbać, by Nowy Rok wywoływał na naszej twarzy uśmiech oraz pozytywne emocje i nie zwlekać z planowaniem go do ostatniej chwili.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Intrygująca Tanzania i urzekający Zanzibar

KAROLINA SYPNIEWSKA-WIDA
www.karolinasypniewska.pl

 

<< Podobnie jak sąsiednia Kenia, Tanzania od zawsze była jednym z najczęściej odwiedzanych afrykańskich krajów i to nie tylko przez zorganizowane wycieczki, ale również przez indywidualnych turystów. Podróżników przyciągają tutaj dziewicza przyroda, rdzenne ludy, rozległe przestrzenie i krajobrazy jak z marzeń sennych. Afryka rządzi się jednak swoimi prawami, którym musimy po prostu się podporządkować. Jeśli tylko uzbroimy się w cierpliwość, z uśmiechem na twarzy zniesiemy kilkukrotne zmiany koła dziennie, długotrwałe wypatrywanie dzikich zwierząt czy biurokrację różnych instytucji… Pod względem infrastruktury turystycznej Tanzania to jedno z najlepiej rozwiniętych miejsc na Czarnym Lądzie. Przeważająca większość odwiedzających ją gości podczas swojego pobytu decyduje się połączyć ekscytujące safari w parku narodowym z błogim wypoczynkiem na rajskim Zanzibarze. Zapraszam zatem do mojego magicznego afrykańskiego zakątka. >>

Więcej…

Zaproszenie na Kaukaz – do Gruzji i Armenii

 

Tamar Gelashvili-Dąbrowska

Krzysztof Dąbrowski

www.kaukaz.pl

 

<< Gruzja i Armenia to chrześcijańskie wyspy zanurzone w kaukaskiej mozaice narodów i kultur. Leżą na pograniczu kontynentów kształtowanym przez ścieranie się sił przyrody i rywalizujących ze sobą cywilizacji. Efektem tych odwiecznych zmagań jest rzadko spotykana różnorodność krajobrazów oraz duże bogactwo tradycji na stosunkowo niewielkim obszarze, który odpowiada 1/3 terytorium Polski. Zobaczymy tu subtropikalne lasy pełne lian, przejedziemy przez surowe płaskowyże wulkaniczne, a także doświadczymy chłodu bijącego od wiecznych lodowców. Poza tym możemy przeczesać labirynty miast wykutych w skale, zwiedzić imponujące katedry o tysiącletniej historii i zrelaksować się w starożytnych łaźniach, a to wszystko urozmaicić sobie zgłębianiem tajników sztuki winiarskiej, degustacją przysmaków przepysznej kuchni kaukaskiej oraz zabawą w ekskluzywnych klubach muzycznych. >>

Więcej…

Słowenia wyjęta z obrazka

MICHAŁ DOMAŃSKI

 

Słoweńcy mówią o swoim pięknym kraju, że to Europa w miniaturze. Mają praktycznie każdy rodzaj krajobrazu – wysokie Alpy Julijskie, równiny, rozległe lasy, bystre rzeki, malownicze winnice, wody termalne, urocze kurorty nad ciepłym Adriatykiem, zabytkowe miasta i czarujące zamki oraz nowoczesną bazę hotelową i wyśmienitą kuchnię. Turystów z całego świata (ostatnio w Bledzie spotkałem nawet znajomych z Kolumbii!) przyciągają do Słowenii niesamowite cuda natury – bajeczne jaskinie (słynna Postojnska jama i Škocjanske jame) i zapierające dech w piersiach jeziora (Bled i Bohinj). Kraj ten jest także mekką miłośników raftingu (cudowna Soča), koni (historyczna stadnina w Lipicy), białego szaleństwa (Bovec, Cerkno, Kranjska Gora, Krvavec, Maribor Pohorje, Rogla), wędkarstwa (wyprawy na pstrągi), żeglarstwa, golfa, kolarstwa górskiego czy wreszcie zdrowego wypoczynku w ośrodkach SPA & Wellness (Moravske Toplice, Rogaška Slatina czy Portorož).

 

Słowenia to małe państwo o powierzchni porównywalnej do naszego województwa podlaskiego (ma jedynie 20 273 km2). Oferuje jednak tyle atrakcji, że śmiało może konkurować ze znacznie większymi krajami. Na jej obszarze żyje niewiele ponad 2 mln mieszkańców. Ma ona tylko 47 km wybrzeża, ale co najważniejsze – niezmiernie urodziwego. Brakuje tu jedynie piaszczystych plaż (wyjątek stanowi Portorož). Powiedzenie małe jest piękne pasuje jak ulał do tego kraju, położonego po słonecznej stronie Alp. Tylko w Słowenii możemy kąpać się w morzu, opalać na plaży, żeby już za chwilę (za mniej niż godzinę) wspinać się po wysokich górach, spacerować wokół malowniczych jezior i oddychać czystym, rześkim powietrzem.

Więcej…