Baltona została wyróżniona przez kapitułę plebiscytu Ceesar Awards, najważniejszych nagród branży lotniczej. Eksperci z 16 europejskich krajów uznali, że to właśnie strefa handlowa polskiej firmy w Porcie Lotniczym Wrocław zasługuje na miano najlepszej nowej strefy Duty Free w Europie Środkowo-Wschodniej.  

19 marca w Poznaniu odbyła się gala Ceesar Awards 2018, podczas której zostały wręczone najważniejsze nagrody branży lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród wyróżnionych firm znalazła się Baltona, która otrzymała „lotniczego Cezara” za najlepszą nową strefę handlową. Jury, składające się ze specjalistów branży, biznesu i mediów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej doceniło nowe sklepy Baltony w Porcie Lotniczym Wrocław. Nagrodę odebrał prezes firmy, Piotr Kazimierski.

 

Nagroda Ceesar Awards dla naszej strefy handlowej we Wrocławiu  jest potwierdzeniem tego, że Baltona oferuje pasażerom nową jakość. Nasze adaptacje przestrzeni komercyjnych na lotniskach ją efektem współpracy z najlepszymi biurami projektowymi i międzynarodowym zespołem specjalistów – podkreśla Piotr Kazimierski – W przypadku tak szeroko zakrojonych prac, ważna jest też dobra komunikacja z lotniskiem. Port lotniczy we Wrocławiu dał nam dużo swobody na etapie koncepcyjnym i był otwarty na nasze innowacyjne pomysły.  

 

Baltona to największy operator sklepów wolnocłowych na polskich lotniskach regionalnych oraz sklepów ogólnodostępnych i lokali gastronomicznych w kraju i poza jego granicami. Na  wrocławskim lotnisku firma posiada 6 sklepów: Baltona Boutique zlokalizowany w strefie ogólnodostępnej oraz pięć sklepów w hali odlotów , w tym cztery w strefie Schengen (Wrocław Duty Free, Fashion Boutique, Spirit of Poland, ZOOM). Łączna powierzchnia nowych lokali to blisko 800 m2. Całość inwestycji została oddana pasażerom w sierpniu 2018 roku.

 

– Rozwój wrocławskiego lotniska opiera się na sukcesywnej rozbudowie siatki połączeń, ale podróżni oczekują też i doceniają wysoką jakość obsługi w naszym porcie. Atrakcyjne sklepy są tu jednym z kluczowych elementów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cieszymy się, że we współpracy z Baltoną możemy proponować naszym pasażerom niezwykle bogatą i atrakcyjną ofertę w formacie, który bardzo silnie wiąże się z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, co doceniła teraz kapituła konkursu. 

 

Obok szerokiego i dopasowanego do potrzeb pasażerów asortymentu, Baltona oferuje podróżnym także unikalne doświadczenia zakupowe podkreślające charakter miasta. Przestrzenie handlowe zaprojektowane przez firmę The Design Solution, bezpośrednią inspirację czerpią z Wrocławia – jego kolorów i form. Projekt uwzględnia charakterystyczne elementy Wrocławia, a zarazem nadaje sklepom niepowtarzalnego stylu, który idzie w parze z nowoczesnym designem lotniska. Podobnie oferta handlowa została dobrana tak, aby wyróżnić wrocławskie lotnisko na tle europejskich regionalnych portów lotniczych. Aby to osiągnąć, Baltona postawiła na lokalne produkty i bliską współpracę z ich wytwórcami.

 

Ceesar Awards 2018 nie jest pierwszym wyróżnieniem dla sklepów Baltony  na wrocławskim lotnisku. Nowoczesny koncept Spirit of Poland w listopadzie 2018 r. został dostrzeżony przez prestiżowy międzynarodowy magazyn DFNI i wyróżniony nominacją do nagrody Product Awards jako „najlepszy nowo otwarty sklep” w kategorii „Gifts”. 

 

WYSPA LEMURÓW W KSIĄŻKACH I NA EKRANIE

res ce6e14cda0c035730e33af104daae860 full

Bez wątpienia najbardziej znanym polskim autorem piszącym o Madagaskarze jest Arkady Fiedler (1894–1985), pisarz, przyrodnik, podróżnik i porucznik Wojska Polskiego

Czytaj Więcej >>

KAZACHSTAN JAKO CEL TURYSTYKI BIZNESOWEJ

Expo 2017  Nur Alem  Pavilion

 W 2017 r. w Astanie (dzisiejszym Nursułtanie) odbyła się prestiżowa wystawa EXPO, która przyciągnęła gości z całego świata. Stolicę Kazachstanu wybrano nie bez powodu – to obecnie jedno z ciekawszych miejsc do organizowania wydarzeń branżowych, targów, konferencji, kongresów, spotkań firmowych czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych.

 Czytaj Więcej >>

MADERA – ŚLADAMI RONALDA

CR7 Cristiano Ronaldo Mural Madeira by Richard Wilson - richardwilsonartwork

Portugalska wyspa Madera, mimo swojego małego rozmiaru (741 km² powierzchni i ok. 270 tys. mieszkańców), zapisała się na turystycznej, kulinarnej i sportowej mapie naszego globu. Czytaj więcej >

FESTIWAL KWIATÓW NA MADERZE

IMG 1805

Madera jest wspaniałym celem podróży o każdej porze roku, ale to zazwyczaj ostatnie dni kwietnia i maj stanowią wyjątkowy czas na tej wyspie. To wtedy zwykle odbywa się na niej jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych całego archipelagu – Festiwal Kwiatów (Festa da Flor de Madeira).  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

W Nowej Zelandii – krainie Władcy Pierścieni i Hobbita

KAROLINA SYPNIEWSKA
www.karolinasypniewska.pl

<< Maorysi, rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii, zwą ją Aotearoą, czyli Krainą Długiego Białego Obłoku. Zachwyca ona wspaniałymi krajobrazami i unikatową kulturą ludzi Kiwi, kochających wypoczynek na świeżym powietrzu. Choć Europejczykom niełatwo się do niej dostać, coraz chętniej wyprawiają się w te strony i zawsze wracają z bagażem cudownych wspomnień. >>

Więcej…

Turystyka rowerowa wkręca Polaków

SYLWIA JEDLAK-DUBIEL

<< Dziś coraz więcej czasu spędzamy bez ruchu: przed ekranem komputera, telewizora, w samochodzie, pociągu, samolocie. Nowinki technologiczne sprawiają, że cały świat jest dla nas niemal na wyciągnięcie ręki, ale nasze ciało wciąż domaga się tej samej troski, co zawsze. Chyba dlatego chętniej niż kiedyś interesujemy się różnymi rodzajami turystyki aktywnej, w tym jednym z jej najprostszych i najprzyjemniejszych typów, czyli wycieczkami rowerowymi, na które może wybrać się każdy, czy to stary, czy to młody, i nie potrzebuje do tego żadnych uprawnień ani specjalnych umiejętności. Jazda na rowerze nie tylko poprawia ogólną kondycję fizyczną i wydolność organizmu, lecz także pomaga zrzucić zbędne kilogramy oraz podnosi poziom endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Jeśli zwykłą przejażdżkę urozmaicimy oglądaniem pięknych krajobrazów, zwiedzaniem zabytków i poznawaniem nowych miejsc, to mamy już przepis na wyjątkowo zdrowy wypoczynek. >>

Więcej…

Na północ przez Litwę, Łotwę i Estonię

Drewniana kaplica w Kiernowie nad Wilią
Kernav - Laimonas Ciunys
© WWW.LITHUANIA.TRAVEL/LAIMONAS CIŪNYS

Potężne tallińskie średniowieczne mury obronne z basztami i bramami

panorama-tornidevaljak

© VISIT ESTONIA/KAUPO KALDA

Piękna fasada Domu Bractwa Czarnogłowych na Starym Mieście w Rydze

house-of-the-blackheads

© WWW.LATVIA.TRAVEL

KATARZYNA BYRTEK


Litwa, Łotwa i Estonia, choć na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobne, są jednak całkiem inne. Podróż po tych trzech bałtyckich krajach będzie z pewnością pełna porównań, ale też nietypowych atrakcji. Zwiedzanie parku z socjalistycznymi pomnikami i wyspy, na której rządzą kobiety, podziwianie mnóstwa wspaniałych secesyjnych budynków, spacer po bagnach i oglądanie białych nocy – to wszystko przeżyjemy podczas naszej wyprawy. Ruszamy na północ!

Więcej…