Karaibskie wybrzeże Meksyku kusi turystów nie od dziś. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ok. 140-kilometrowa Riwiera Majów (Riviera Maya) na półwyspie Jukatan. Rozciąga się ona między Puerto Morelos a Punta Allen w stanie Quintana Roo, na południe od znanego kurortu Cancún z międzynarodowym lotniskiem (Aeropuerto Internacional de Cancún – CUN). Nad samym brzegiem morza, na malowniczym klifie, znajdują się tu pozostałości majańskiego miasta Tulum. W głębi lądu usytuowane są takie założone przez Majów wspaniałe ośrodki jak Cobá czy Chichén Itzá. W okolicy Riwiery Majów leży urokliwa wyspa Cozumel (Wyspa Jaskółek), a pod wodą kryje się wielobarwna rafa koralowa pełna życia (część Systemu Mezoamerykańskiej Rafy Barierowej), do której oglądania w niektórych miejscach wystarczy już maska z rurką. Na widok bogactwa fauny i flory można dostać zawrotu głowy. Nad tutejszymi piaszczystymi plażami pochylają się z wdziękiem wysmukłe palmy. Ten rejon meksykańskiego wybrzeża wypełnia mnóstwo komfortowych obiektów hotelowych (wiele z nich oferuje pobyt w formule all inclusive), jest więc w czym wybierać i nawet bardzo wybredni turyści nie powinni narzekać.

Na zainteresowanie zasługuje m.in. kompleks sieci Bahía Príncipe (należącej do Grupo Piñero), na który składają się cztery 5-gwiazdkowe ośrodki. Są to odpowiednie na rodzinny urlop Grand Bahía Príncipe Cobá, Grand Bahía Príncipe Tulum i Luxury Bahía Príncipe Akumal oraz przeznaczony tylko dla dorosłych Luxury Bahía Príncipe Sian Ka’an. Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni na terenie całego resortu stworzono świetne warunki do błogiego wypoczynku. Kompleks wkomponowano z powodzeniem w otaczającą go przepiękną przyrodę. W jego skład wchodzą niewysokie budynki i liczne baseny okolone bujną, zieloną roślinnością. Goście nie bez powodu mają więc wrażenie, że odpoczywają w prawdziwym karaibskim raju. Poza tym mogą również korzystać z pobliskiej wspaniałej plaży. Aby zapobiec odkładaniu się na niej alg, zbudowano specjalne bariery w okolicy brzegu, nie wpływające jednak niekorzystnie na lokalną florę i faunę. Poza tym obsługa kompleksu, która zawsze dba o komfort gości, codziennie rano usuwa z piasku glony naniesione przez morze.

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Gruzja winem płynąca

MARIUSZ KAPCZYŃSKI
REDAKTOR NACZELNY PORTALU VINISFERA.PL

 

<< Wyprawy do Gruzji w ostatnich latach cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co tak szczególnego przyciąga ich w te strony: niesamowite krajobrazy, wiekowe zabytki kultury chrześcijańskiej, smaczna regionalna kuchnia i wyjątkowe wina czy wreszcie życzliwi mieszkańcy, traktujący gości jak członków rodziny. Być może zresztą wszystkie te aspekty razem wzięte sprawiają, że w tym niewielkim kraju skrytym w cieniu gór łatwo poczuć się jak w domu. >>

Więcej…

Kuba zdobywa serca

Katarzyna Rudzka-Będzińska

www.gdziesloncedlanaswschodzi.pl

 

« Kubańczycy taniec i muzykę mają we krwi. Kto wie, czy to zasługa wybornego rumu, wyśmienitych cygar, czy może gorącego klimatu… Wieloletnia polityczna i gospodarcza izolacja utrudnia mieszkańcom życie, ale nas, turystów, fascynuje obserwowanie ich kolorowego świata. Na tej egzotycznej wyspie znajduje się również mnóstwo ciekawych i zaskakujących atrakcji turystycznych, które zdobędą serca nawet najbardziej wymagających podróżników. »

Więcej…

Las Galeras, czyli notatki z dominikańskiego raju

MARCIN WESOŁY

www.caribeya.pl 

 

« To była miłość od pierwszego wejrzenia. W dodatku połączona z jakimś dziecięcym zachwytem, który budzi się w człowieku nagle i bez względu na wiek w kontakcie z naturalnym pięknem. To uczucie, jakiego doznałem wówczas nad zatoką Rincón, dojrzewało we mnie latami, rozwijało się z każdym kolejnym pobytem w Dominikanie. Dotąd podróżowałem do tego cudownego karaibskiego kraju 10-krotnie. Tylko raz zdarzyło się tak, że nie mogłem odwiedzić Las Galeras, co uważam za osobiste nieszczęście... Pozostałe wizyty były zawsze intensywną przygodą, tropikalną idyllą albo zabawą w odkrywanie raju ponad 500 lat po Krzysztofie Kolumbie. »

Więcej…