W sklepie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu dostępna jest nowa, letnia kolekcja unikalnych ubrań i pamiątkowych gadżetów. Tym razem projektanci wykorzystali motywy tatrzańskich zwierząt i postawili na barwy natury. Wszystkie artykuły wyprodukowano w Polsce na specjalne zamówienie PKL. 

Bluzy, koszulki z unikalnymi wzorami i grafikami, kolorowe skarpety, praktyczne i ekologiczne torby, ciekawe wyroby papiernicze i pamiątki – to tylko część oferty najwyżej położonego sklepu w Polsce, w którym co sezon miłośnicy gór i oryginalnego wzornictwa mogą znaleźć coś dla siebie.  

 

Kolekcja lato 2019 jest utrzymana w stylu tatrzańskim, wykorzystuje również wizerunki zwierząt żyjących w rejonie Kasprowego Wierchu i znajdujących się pod ścisłą ochroną. Kolorystyka odzwierciedla barwy natury. Z koszulek i bluz męskich spogląda na nas niedźwiedź,  z damskich – kozica, a na ubraniach przeznaczonych dla dzieci znajdziemy grafikę przedstawiającą świstaka. Inne gadżety, m.in. magnesy, przypinki i karty pocztowe są utrzymane w tej samej stylistyce. Wszystkie ubrania i gadżety zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce z dbałością o detale i najwyższą jakość wykonania.

 

 – Cała kolekcja jest sygnowana logo „Kasprowy Wierch” i dostępna tylko w tym jednym miejscu w Polsce. To bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą kupić oryginalne i bardzo dobrej jakości pamiątki z Tatr, które mogą np. stanowić element codziennego ubioru – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

 

Sklep oprócz unikalnej oferty wyróżnia także niezwykła lokalizacja – to najwyżej położony tego typu obiekt w Polsce, znajduje się na wysokości 1987 m n.p.m. Pocztówki, które tam kupimy możemy wysłać prosto ze szczytu, korzystając z dostępnej skrzynki pocztowej. Na Kasprowym Wierchu, tuż obok sklepu znajduje się także najwyżej położona restauracja w Polsce – ,,Poziom 1959’’, gdzie można zjeść smaczny posiłek z wyjątkowym widokiem na Tatry.

 

Wjazd koleją na Kasprowy Wierch nie musi wiązać się z oczekiwaniem w kolejkach do kasy.  By zaoszczędzić czas warto pomyśleć o biletach z wyprzedzeniem i zakupić przejazd online na wybrany dzień i godzinę przez stronę www.sklep.pkl.pl

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Peru – duch Inków

PIOTR MACIEJ MAŁACHOWSKI

 

Peru jest fascynującym państwem, ale może też rozczarować tych, którzy nie znają choć trochę historii kraju Inków, jeśli po przyjeździe tutaj nie spotkają nie tylko żadnego z nich, a nawet ich potomków. Pod względem bogactwa dziedzictwa historycznego Peru zajmuje trzecie miejsce na świecie, zaraz po Włoszech i Izraelu. Tak wynika z analizy marek państw przeprowadzonej przez globalną organizację FutureBrand. W pozostałych czterech wskaźnikach – poziom oferty turystycznej, klimat dla przedsiębiorczości, jakość życia i system wartości – kraju utożsamianego z Inkami nie ma nawet w pierwszej trzydziestce.

Więcej…

Radosne życie w rytmie reggae – Jamajka

WIOLETTA KRAWIEC

 

Gdy przekroczyłam bramę szkoły w miejscowości Martha Brae, nie przypuszczałam jeszcze, że przeżyje tu jedne z najwspanialszych chwil podczas mojej podróży na Jamajkę. Kolorowe ściany, słoneczne wnętrza i uśmiechnięte buzie dzieci przypominały bardziej wesołą kolonię letnią niż placówkę oświatową. Z jednej z sal dochodził do nas piękny śpiew. Zajrzałam do niej przez otwarte drzwi. Grupa dzieci ćwiczyła Down by the River, wielki przebój muzyki reggae zespołu Morgan Heritage. Roześmiane dziewczynki w turkusowych mundurkach kołysały się rytmicznie, w pełni oddając się radości śpiewania. Ich buzie promieniały tajemniczym szczęściem. Słuchałam tej lekcji muzyki z zachwytem i przez kilka minut nie tylko widziałam, ale i czułam Jamajkę. Od tej pory Down by the River jest jedną z moich ulubionych piosenek. Zawsze włączam ją sobie w domu, gdy potrzebuję zastrzyku pozytywnej energii. Działa na mnie szybciej niż na wielu słynna jamajska ganja...

Więcej…

Kuba – najlepsza podróż w moim życiu

O swojej wizycie na Kubie w maju 2018 r. opowiada Victor Borsuk, siedmiokrotny mistrz Polski i czterokrotny wicemistrz Polski w kitesurfingu, wielokrotnie stający na podium w Pucharze Polski, Świata i Europy, doświadczony trener szkolący amatorów i profesjonalistów, z zamiłowania podróżnik, współpracujący ściśle z magazynem All Inclusive, z którym był ostatnio na 38. Międzynarodowych Targach Turystyki – FITCuba 2018 odbywających się na Los Cayos de Villa Clara.

Więcej…