- Prezes i dyrektor wykonawczy Cruise Line, Andy Stuart, postanowił, że zaszczyt ten przypadnie zdobywczyni nagród Grammy, artystce Kelly Clarkson. Informację tę przekazał podczas programu „The Kelly Clarkson Show”

- Clarkson ma być gwiazdą ceremonii chrztu Norwegian Encore, która odbędzie się 21 listopada 2019 roku w Miami -

 

 

MIAMI (10 września 2019) - Norwegian Cruise Line, armator, który zrewolucjonizował rynek ogólnoświatowych rejsów, w dniu dzisiejszym w trakcie programu „The Kelly Clarkson Show” ogłosił, że Kelly Clarkson, artystka i zdobywczyni nagród Grammy, zostanie matką chrzestną najnowszego statku Norwegian Encore, który zostanie pokazany światu w Miami w listopadzie tego roku.

 

Prezes i dyrektor wykonawczy linii, Andy Stuart, był gościem nowego programu telewizyjnego o zasięgu krajowym prowadzonego przez Clarkson, wyprodukowanego i nadawanego przez NBCUniversal, i przy tej okazji zaprosił artystkę, by dołączyła do rodziny Norwegian Cruise Line jako matka chrzestna statku Norwegian Encore.

Jako matka chrzestna Kelly Clarkson wystąpi na ceremonii chrztu, która odbędzie się w Miami w czwartek 21 listopada; tego dnia, zgodnie z dawną morską tradycją, piękny statek Norwegian Encore zostanie pobłogosławiony i oficjalnie otrzyma nazwę.

 

„Wiedzieliśmy, że chcemy wybrać kogoś, kto reprezentuje nasze podstawowe wartości”, powiedział Andy Stuart, prezes i dyrektor wykonawczy.„Kelly daje dobry przykład swoją pasją i energią, które są widoczne zarówno w jej podejściu do rodziny i wspólnoty, jak i do muzyki oraz branży rozrywkowej.Tak się składa, że są to również nasze zainteresowania! Jesteśmy zaszczyceni mogąc zaprosić ją w szeregi rodziców chrzestnych naszych statków. Z niecierpliwością czekamy na oficjalną prezentację statku Norwegian Encore w Miami, która odbędzie się już w listopadzie”.

 

„Jestem zaszczycona mogąc przyjąć rolę matki chrzestnej statku Norwegian Encore. Cieszę się, że będę mogła wziąć udział w szczególnej ceremonii nadania imienia, która odbędzie się w Miami,” powiedziała Kelly Clarkson.„Uważam, że bardzo ważne jest, by niezapomniane wakacje spędzać w towarzystwie najbliższych, a właśnie taką możliwość oferuje swoim gościom Norwegian Cruise Line.” 

 

Statek Norwegian Encore przenosi dotychczasowe ekskluzywne atrakcje, które wyróżniały statki z tej floty, na całkowicie nowy poziom; na pokładzie znajdować się będzie najdłuższy morski tor wyścigowy o długości 335 m z czterema ostrymi zakrętami o promieniu do 4 m; będzie tam też największa arena do paintballa laserowego o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych, wzbogacona elementami rzeczywistości rozszerzonej oraz nowoczesny escape room i interaktywny teatr, a wszystko to na prawie 1000 metrach kwadratowych kompleksu Galaxy Pavilion.

 

Ponadto, oprócz wielu znakomitych restauracji i lokali, które sprawiły, że statki klasy Breakaway Plus stały się najbardziej innowacyjne i popularne w historii całej firmy, na pokładzie Norwegian Encore po raz pierwszy znajdzie się zapewniający wyjątkowe doznania kulinarne lokal Onda, należący do włoskiej sieci Scarpetta, który zostanie otwarty we współpracy z LDV Hospitality. Wyróżniony nagrodą Tony® musical pod tytułem „Kinky Boots” będzie jedną z kluczowych atrakcji na pokładzie. Powracają też ulubione pozycje dotychczasowych gości, takie jak „The Choir of Man,” „Happy Hour Prohibition: The Musical” czy też zespół grający covery przebojów Beatlesów z The Cavern Club. 

 

Norwegian Encore debiutuje tej jesieni. Statek oferuje tygodniowe rejsy na wschodnie Karaiby, które będą się rozpoczynać w Miami już od 24 listopada 2019 roku. Przewidziane są też rejsy na Bermudy, do Kanady i Nowej Anglii - będą dostępne od 22 kwietnia 2020 roku i startują z Nowego Jorku. 12 grudnia 2020 r. rozpoczynają się rejsy na zachodnie Karaiby, również z Miami, zaś wiosną 2021 r. planowany jest pierwszy rejs wzdłuż wybrzeża zachodniego z Seattle na Alaskę. 

 

Więcej informacji na temat statków Norwegian Cruise Line, aktualnych rozkładów rejsów oraz rezerwacji można uzyskać na stronie www.ncl.com.

Materiały prasowe dotyczące Norwegian Encore dostępne są tutaj.

 

WYSPA LEMURÓW W KSIĄŻKACH I NA EKRANIE

res ce6e14cda0c035730e33af104daae860 full

Bez wątpienia najbardziej znanym polskim autorem piszącym o Madagaskarze jest Arkady Fiedler (1894–1985), pisarz, przyrodnik, podróżnik i porucznik Wojska Polskiego

Czytaj Więcej >>

KAZACHSTAN JAKO CEL TURYSTYKI BIZNESOWEJ

Expo 2017  Nur Alem  Pavilion

 W 2017 r. w Astanie (dzisiejszym Nursułtanie) odbyła się prestiżowa wystawa EXPO, która przyciągnęła gości z całego świata. Stolicę Kazachstanu wybrano nie bez powodu – to obecnie jedno z ciekawszych miejsc do organizowania wydarzeń branżowych, targów, konferencji, kongresów, spotkań firmowych czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych.

 Czytaj Więcej >>

MADERA – ŚLADAMI RONALDA

CR7 Cristiano Ronaldo Mural Madeira by Richard Wilson - richardwilsonartwork

Portugalska wyspa Madera, mimo swojego małego rozmiaru (741 km² powierzchni i ok. 270 tys. mieszkańców), zapisała się na turystycznej, kulinarnej i sportowej mapie naszego globu. Czytaj więcej >

FESTIWAL KWIATÓW NA MADERZE

IMG 1805

Madera jest wspaniałym celem podróży o każdej porze roku, ale to zazwyczaj ostatnie dni kwietnia i maj stanowią wyjątkowy czas na tej wyspie. To wtedy zwykle odbywa się na niej jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych całego archipelagu – Festiwal Kwiatów (Festa da Flor de Madeira).  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Argentyna - podróż życia

EMILIA GRZESIK

 

<< Tam, gdzie strzeliste szczyty łaskoczą niebo, ziarnka piasku ścigają się z wiatrem przez bezkresne równiny Patagonii, a Ocean Spokojny konkuruje z Atlantykiem – tam rodzi się przygoda. Wytrwałość podróżników przemierzających setki kilometrów surowej patagońskiej ziemi i odwaga żeglarzy wpływających w zdradliwe wody Cieśniny Magellana lub okolic przylądka Horn nabierają zupełnie nowego znaczenia, kiedy podziwiamy majestat andyjskich lodowców. Krajobrazy południowej Argentyny należą do jednych z najbardziej spektakularnych na naszej planecie. Dla mnie Patagonia wraz z Ziemią Ognistą stanowią wręcz symbole wielkich wypraw życia. >>

Południowoamerykańska Republika Argentyńska to kraj bardzo zróżnicowany. Ze względu na jego specyficzne położenie występuje tu kilka stref klimatycznych. Ukształtowanie terenu również nie jest jednolite: wschodnią granicę stanowi wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, a zachodnią – wysokie Andy. Pomiędzy nimi rozciągają się bezkresne równiny i porośnięta trawą pampa, na której pasie się bydło. To stąd pochodzi najlepsza na świecie argentyńska wołowina, królowa popularnego asado, czyli tradycyjnego grilla dla rodziny i przyjaciół (barbecue).

W moich oczach Argentyna zawsze była ziemią poszukiwaczy nowych lądów. Dlatego też by poczuć się jak oni, postanowiłam wyruszyć na jej najdalej wysunięty na południe kraniec, stanąć na brzegu kontynentu i rzucić wyzwanie nieznanemu.

Więcej…

Wśród turkusowych miast Uzbekistanu

fot_11.jpg

Błękitno-turkusowa fasada budynku w nekropolii Szach-i Zinda

© SŁAWEK JANAS/ODPRAWIENI.PL


Sławomir Janas

Magdalena Oczkowska-Janas

 www.odprawieni.pl

 

Bajkowe krajobrazy, egzotyczny klimat, miasta spowite błękitem, atmosfera jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, a do tego najsłodsze arbuzy i melony pod słońcem – tak wyobrażaliśmy sobie Uzbekistan, zanim go odwiedziliśmy. Te przewidywania w większości się sprawdziły, ale dziś możemy powiedzieć, że przed wyjazdem nasz obraz tego serca Azji Środkowej był niepełny. Trudno przecież tak naprawdę poznać jakiś region bez ruszania się z domu. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi doświadczeniami z podróży do tej wyjątkowej azjatyckiej republiki.

Więcej…

Etiopia – ginący świat

KATARZYNA DUDEK

 

                                                                                                                 FOT. MAJKA SZURA/WWW.POLKATRAVEL.PL 

<< Etiopia to kraj, który pozostaje w sercu na zawsze, a podróżowanie po nim jest łatwiejsze niż myślimy. Powinni się o tym przekonać szczególnie ci, którzy nie odwiedzili jeszcze tzw. Rogu Afryki. Z pewnością będą zachwyceni bezcennymi skarbami dawnej Abisynii. >>

Podróżującym po Etiopii polecam wybór kompletnej trasy, tzn. zwiedzenie terenów północnych (do Aksum) połączone z wyprawą na południe (aż do granic słonego Jeziora Turkana, dawniej Jeziora Rudolfa). Ten program można wzbogacić o wycieczkę do położonego na wschodzie muzułmańskiego miasta Harar (Harer) oraz na plantacje kawy na zachodzie lub wymagający idealnego zdrowia wyjazd do Kotliny Danakilskiej (Afaru) – depresji w zapadlisku tektonicznym wchodzącym w skład Wielkich Rowów Afrykańskich. Dlaczego warto przemierzyć ten kraj wzdłuż i wszerz, żeby zobaczyć jak najwięcej miejsc? Otóż tempo zachodzących tu zmian jest tak duże, że trzeba się śpieszyć, aby zdążyć poznać prawdziwą afrykańską Etiopię. 

Więcej…