W tym roku opracowano plan rozwoju dla Tel Awiwu obejmujący działania na rzecz turystyki w mieście – takie jak m.in. identyfikacja docelowych odbiorców, wprowadzenie nowych atrakcji, ocena istniejącego zaplecza turystycznego oraz inwestycji planowanych w przyszłości.

Celem tych działań jest to, aby do 2030 r. Tel Awiw stał się jednym z najpopularniejszych miast na świecie. Miniony rok był decydujący dla turystyki w Tel Awiwie - miasto było gospodarzem konkursu Eurowizji, który był największą międzynarodową imprezą, jaka odbyła się w mieście w ciągu 110 lat jego istnienia.
W 2019 r. Izrael odnotował również rekordową liczbę 4,55 mln turystów. W celu zakwaterowania ich w samym Tel Awiwie dodano 783 pokoje hotelowe, co daje łączną liczbę 11 170.
Ponadto w 2019 r. z przylotów na lotnisko Ben Guriona skorzystało 24 miliony pasażerów, co stanowi wzrost o 1,6 miliona w porównaniu z ub. rokiem. Do listy 180 miejsc docelowych w 56 krajach dodano 6 nowych. W 2019 r. obchodzono również 100-lecie istnienia Bauhausu wraz z wielkim otwarciem oficjalnego centrum Białego Miasta oraz „Israel Innovation Center”, przedstawiającego historię narodu żydowskiego. Ponadto udostępniono dla zwiedzających Muzeum Historii Naturalnej Steinhardta, a stadion Bloomfielda, po gruntownym remoncie, będzie centrum wydarzeń sportowych i kulturalnych.
Plan rozwoju miasta do 2030 r. zakłada, że będzie ono wiodącym ośrodkiem turystycznym na świecie, w oparciu o trzy kluczowe atrakcje: Starą Jaffę – historyczną część miasta; Tel Awiw – nowoczesną część metropolii, słynącą z witalności, energii i przyciągającą m.in. biznesmenów oraz niesamowite plaże.
Rozwój hoteli i zakwaterowania w mieście zakłada również znaczny wzrost podaży pokoi do wynajęcia poprzez przyspieszenie budowy nowych hoteli, przebudowę biurowców na hotele i dążenie do uregulowania rynku wynajmu dla turystów.

https://itn.co.il/top-stories/tel-aviv-launching-master-plan-following-record-tourism-year/

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Na wenezuelskim Wybrzeżu Pereł

MICHAŁ DOMAŃSKI

 

Wenezuela powoli staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym w Ameryce Południowej. Szczególnie modna jest jej perełka – karaibska wyspa Margarita. To najdynamiczniej rozwijający się obszar w kraju rządzonym od 1999 r. przez kontrowersyjnego prezydenta Hugo Cháveza, do czego przyczyniło się z pewnością utworzenie tutaj w latach 60. minionego stulecia strefy bezcłowej. Margarita, której dzieje sięgają czasów hiszpańskich konkwistadorów, słynęła niegdyś z połowów pereł. Dzisiaj przyciąga coraz więcej turystów z całego świata, oferując im doskonały klimat, słoneczną pogodę, malownicze plaże otoczone tropikalną zielenią, wygodne hotele z bogatymi programami all inclusive, wyśmienite restauracje i gorące imprezy w rytmach latino.

Więcej…

Kolory Gruzji

IZABELA RUTKOWSKA

www.podroznosci.com

 

« Muzyka, taniec, śpiew, piękne góry, źródła wody mineralnej, temperament mieszkańców, doskonałe jedzenie i oczywiście wino – te właśnie rzeczy wymieniają najczęściej osoby pytane o to, co kojarzy im się z Gruzją. Ja do powyższej listy skojarzeń mogę dorzucić jeszcze gruzińskie toasty i ośrodki narciarskie Kaukazu. Czeka tu na nas naprawdę mnóstwo atrakcji. »

Więcej…

Pięć odsłon Wysp Jońskich

Ionia_islands_Corfu_Old_town_photo_M_Mitzithropoulos.jpg

Często odwiedzane przez celebrytów urocze Fiskardo na Kefalinii

©GREEK NATIONAL TOURISM ORGANISATION/M. MITZITHROPOULOS


Pięć odsłon Wysp Jońskich

Agnieszka Zawistowska


Piękne plaże otoczone turkusową wodą, doskonałe lokalne potrawy i niezliczone legendy rozbudzające wyobraźnię – to wszystko oferują urokliwe Wyspy Jońskie. Jednak na tym archipelagu położonym na Morzu Jońskim na zachód od wybrzeży Półwyspu Bałkańskiego (w tym Peloponezu) czeka nas znacznie więcej atrakcji. Aby się o tym przekonać, wystarczy zaledwie parę godzin lotu z Polski.

Więcej…