Wybierz tematykę na Sylwestra
Maskarada jak w Wenecji, Sylwester w gorących rytmach samby albo gangsterska noc – to tylko niektóre pomysły na tematyczną imprezę sylwestrową. W tym roku Sylwester z motywem przewodnim to prawdziwy hit!

Co zrobić, by Sylwester naprawdę był niezapomnianą, wyjątkową nocą? Można urządzić imprezę, która będzie różnić się od wszystkich dotychczasowych. Od kilku lat ogromnym powodzeniem cieszą się imprezy tematyczne, z jednym, wiodącym motywem przewodnim. W tym roku będzie ich naprawdę sporo!

Pomysły na tematycznego Sylwestra
Organizując tematycznego Sylwestra mamy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o wybór motywu przewodniego. Warto się nad nim dłużej zastanowić, bo tematyka powinna odpowiadać gościom, a jednocześnie zaskoczyć ich i sprawić, że tę noc zapamiętają na długo. Wśród popularnych od lat motywów przewodnich są na przykład Sylwester w stylu hawajskim, w klimacie PRL, z motywami bajkowymi lub filmowymi, Sylwester gangsterski czy impreza w stylu lat 30-tych. Nieodmiennie od kilku sezonów uczestnicy sylwestrowych imprez bawią się także na przyjęciach, na których motywem przewodnim jest jakiś kolor.

Jak przygotować tematycznego Sylwestra?
Gdy główny temat imprezy sylwestrowej będzie już wybrany, czas na najważniejsze przygotowania – zaplanowanie menu, dekoracji, dodatkowych atrakcji czy konkursów, wybranie muzyki oraz przygotowanie zaproszeń. Wszystko oczywiście w odpowiednim klimacie!
•    Menu imprezy tematycznej powinno uwzględniać przekąski i dania z kuchni powiązanej tematycznie z motywem przewodnim, np. na gangsterskiego Sylwestra przygotuj dania z kuchni włoskiej i włoskie desery, a jeśli motywem przewodnim jest żeglarstwo i morze – koniecznie zaplanuj dania z ryb. W tematycznym menu nie może zabraknąć także odpowiednio dobranych drinków – jeśli zapraszasz gości na imprezę w stylu Jamesa Bonda, podaj martini, a jeżeli motyw przewodni to Hawaje, nie może zabraknąć drinków z rumu i Malibu.
•    Dekoracje i zaproszenia – zadbaj o to, by już od wejścia Twoi goście poczuli, że znaleźli się na imprezie tematycznej. Jeżeli impreza odbędzie się w klimacie PRL – dobrą dekoracją mogą być stare obrusy z ceraty, a jeżeli stawiasz na Dziki Zachód – choćby amerykańskie flagi czy balony w kolorach białym, czerwonym i niebieskim.
•    Stroje – to jeden z najważniejszych elementów tematycznej imprezy. Wbrew pozorom dorośli także lubią czasem się przebierać, a kompletowanie przebrania na tematycznego Sylwestra może być dla wielu świetną zabawą.
•    Muzyka – odpowiednio dobrana wprowadza w klimat Sylwestra. Zamiast szukać konkretnych piosenek, można po prostu puścić tematyczne radio internetowe (np. country czy z muzyką z PRL).
•    Dodatkowe atrakcje sprawią, że ta impreza będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, zwłaszcza, jeśli zaplanujesz konkursy z nagrodami, w których wygrać można będzie gadżet związany z głównym motywem Sylwestra.

Dla leniwych – bal tematyczny
Jeśli przeraża Cię wizja przygotowywania tematycznej imprezy w domu, ale podoba Ci się pomysł z motywem przewodnim – poszukaj takiej imprezy w swoim mieście. – Co roku coraz więcej organizatorów stawia na imprezy sylwestrowe z motywem przewodnim.¬ – mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl, w którym gromadzone są oferty sylwestrowych imprez. ¬–  Rok temu można było przywitać Nowy Rok na prawdziwym balu maskowym w weneckim stylu, a w tym roku organizatorzy sylwestrowych imprez zapraszają nas np. na podróż w czasie – do Polski Ludowej. Na tematyczną imprezę w klimacie PRL możemy trafić w Warszawie, na Chmielnej 9, gdzie – jak piszą organizatorzy – mile widziani są wszyscy przodownicy pracy, proletariusze i aktywiści. Jeśli ktoś nie ma ochoty wracać do szarej rzeczywistości PRL, może wybrać się na pełen kolorów bal w rytmach brazylijskiej samby do Z-Hotelu Business & Spa w Otwocku. Karnawałowa parada niczym z ulic Rio, pokazy samby i kolorowe stroje na pewno rozgrzeją wszystkich gości w tę wyjątkową grudniową noc. Na brak emocji nie będą zapewne narzekać także uczestnicy balu z motywem przewodnim Dziki Zachód, który odbędzie się w tym roku w Bielanach Wrocławskich. Menu iście meksykańskie – od nachos z guacamole po chili con carne!

Przekonany do tematycznego Sylwestra? Jeśli tak – zacznij już planować imprezę, bo niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się na bal na mieście czy urządzić domówkę z motywem przewodnim, wbrew pozorom wcale nie zostało tak dużo czasu na przygotowania.

 

Sylwestrowy.pl to najpopularniejszy portal o tematyce sylwestrowej. Serwis skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w sposób szczególny powitać Nowy Rok. Kategorie tematyczne i kryteria wyszukiwania pozwolą trafnie wybrać interesującą ofertę spośród tysięcy propozycji zarówno zabaw, balów jak również dłuższych pobytów w Polsce i za granicą. Sylwestrowy.pl stanowi doskonałą formę promocji dla organizatorów imprez sylwestrowych.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Siedem szczęśliwych Wysp Kanaryjskich

LUCYNA LEWANDOWSKA

<< Ten uroczy archipelag znajdziemy na mapie na północy Afryki, w pobliżu południowych wybrzeży Maroka i Sahary Zachodniej. Pod względem administracyjnym stanowi on wspólnotę autonomiczną wchodzącą w skład Hiszpanii. To jeden z ultraperyferyjnych regionów Unii Europejskiej. Otoczone wodami Atlantyku Wyspy Kanaryjskie (część Makaronezji) przyciągają słońcem i umiarkowanymi temperaturami, a także znakomitymi warunkami do wypoczynku oraz atmosferą błogiego relaksu. Od lat uchodzą za numer 1 wśród wymarzonych kierunków wakacyjnych klientów europejskich biur podróży (w 2013 r. odwiedziło je ponad 12 mln turystów!). >>

Więcej…

Wyspy Zielonego Przylądka – ostatni raj na Atlantyku

KAROLINA SYPNIEWSKA-WIDA
www.karolinasypniewska.pl


<< Ten niezasiedlony aż do przybycia Portugalczyków w drugiej połowie XV w. archipelag, należący dziś do Republiki Zielonego Przylądka (República de Cabo Verde), znany był niegdyś wśród żeglarzy z produkcji wspaniałego grogu robionego z trzciny cukrowej oraz handlu niewolnikami. Obecnie wciąż zachwyca niezwykłą naturą, przepięknymi plażami nad oceanem i jedyną w swoim rodzaju europejsko-afrykańską kulturą wyspiarską. To świetny kierunek nie tylko dla indywidualnych turystów, miłośników sportów wodnych, ale również na firmowe wyjazdy integracyjne i motywacyjne (tzw. incentive), spotkania biznesowe, kongresy czy konferencje. Odkryjmy zatem ostatni raj na Atlantyku! >>

Więcej…

RPA – jeden raz to za mało

JAKUB WOLSKI

 

Republika Południowej Afryki (RPA), najdalej na południe położone państwo afrykańskie, jest rodzinnym krajem m.in. Johna Maxwella Coetzee’ego, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Obowiązuje tu aż jedenaście języków urzędowych. W okolicznych wodach można spotkać np. wieloryby, a w miejscowych parkach i rezerwatach – tzw. Wielką Piątkę Afryki, czyli słonie, nosorożce czarne, lwy, bawoły i lamparty. Krajobraz RPA współtworzą sawanny, tereny górskie i wybrzeża dwóch oceanów – Atlantyckiego i Indyjskiego. Różnorodność stanowi nie tylko największy walor tego kraju, lecz także sprawia, że lista miejsc wartych odwiedzenia wydaje się tutaj nie mieć końca... Dlatego też wiele osób wraca w te strony wielokrotnie.

Pamiętam, jak kilka lat temu podróżowałem autobusem na trasie z południowoafrykańskiego Upington do Namibii. Usypiałem zmęczony podróżą, gdy przysiadł się do mnie pastor o buszmeńskich rysach, wracający do swojego domu na północy kraju. Zagadnął do mnie przyjaźnie i tak przez kilka kolejnych godzin rozmawialiśmy o realiach panujących w tej części świata. Po latach od tego spotkania detale toczonej dyskusji zupełnie zatarły się w mojej pamięci, ale pozostało jedno bardzo ważne zdanie: Always be aware, you’re in Africa. W wolnym tłumaczeniu: W Afryce zawsze miej oczy dookoła głowy.

Więcej…