Klient biznesowy staje się coraz bardziej wymagający pod względem doboru oferty i miejsca organizacji eventu. Jego potrzeby i preferencje są poddane szczególnej uwadze branży hotelarskiej. Zdaniem Ekspertów Hotelu Narvil Conference & Spa zainteresowanie ofertą Klienta biznesowego, który już raz wybrał dany obiekt jest nie lada wyzwaniem. Aby sprostać ich oczekiwaniom organizatorzy eventów sięgają po nowe trendy takie jak: „well being”, „slow life” czy „slow food”. Jakie atrakcje przyciągną w tym roku Klienta biznesowego? Na jakie elementy Klient biznesowy zwraca najczęściej uwagę?

 

Główne cele dla organizatora

 

„Rynek spotkań biznesowych to stale powiększający się budżet. Przykładowo łączny jesienny budżet konferencyjny dostępny na rynku szacowany jest nawet na kilkadziesiąt milionów złotych. Warto wspomnieć również, że obecny udział przemysłu spotkań w PKD w Polsce waha się w okolicach 2%” – mówi Anna Nowakowska Manager ds. Kluczowych Klientów Hotelu Narvil Conference & Spa, blogerka StrefaMICE.pl oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej w Polsce.Eventy, szkolenia, konferencje – te wszystkie wydarzenia mają na celu rozwinięcie biznesu. Działają również, jako element wizerunkowy. Dlatego obiekt, w którym organizowany jest event, jego otoczenie, usługi oraz ich jakość nie mogą budzić żadnej wątpliwości. „Duże wydarzenia nie zmienią radykalnie swojego charakteru w 2016 roku. Są to spotkania, które mają jasno wyznaczony cel i od lat rządzą się swoimi niezachwianym prawami. Celem takiego spotkania jest najczęściej zintegrowanie lub zmotywowanie pracowników, np. dzięki rozrywce czy wprowadzeniu elementów rywalizacji. Dla uczestników spotkań biznesowych bardzo istotne jest miejsce – obiekt i jego otoczenie oraz nieoczywista forma wydarzenia – elementy zaskoczenia. Z drugiej zaś strony pracodawcy i organizatorzy liczą na zadowolenie uczestników i najwyższą jakość usług. Priorytetem jest realizacja wspomnianego celu przy profesjonalnym i elastycznym wsparciu ze strony hotelu” - mówi Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014.

 

Trendy na spotkaniach biznesowych

Hotel Narvil zadbał o wszystkie elementy idealnego spotkania biznesowego już na etapie planowania budynku i jego otoczenia. Zarówno infrastruktura, usługi jak i oferta przygotowana jest tak, aby zachwycić każdego Klienta. „Nasi Goście coraz chętniej korzystają z regat, możliwości zorganizowania konferencji na statku pływającym po Narwii, pikników, aktywności czy turniejów sportowych w samym hotelu” – mówi Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014. Dodatkowo zdrowy styl życia i trend „well being” to kierunki, w którym idą obecnie firmy chcące zapewnić swoim pracownikom poczucie zadowolenia i spełnienia zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Szkolenia i wydarzenia firmowe są idealnym momentem, aby uzupełnić elementy służbowe o chwile relaksu i wytchnienia, połączone z najwyższej jakości zabiegami relaksacyjnymi i aktywnościami outdoorowymi.

Jak zaskoczyć Klienta biznesowego?

Hotel Narvil posiada w ofercie warsztaty kulinarne, zajęcia takie jak zumba czy joga oraz ofertę spa dedykowaną specjalnie dla gości konferencyjnych, gdzie ważny jest nie tyle koszt, co logistyka i czas przeprowadzania zabiegów. Spa w obiektach konferencyjnych to już nie jest trend – to „must have” i niezbędnego minimum. Coraz silniejszy trend na „slow food” i gotowanie daje kolejne możliwości obiektom konferencyjnym na rozwinięcie swojej oferty biznesowej. Od listopada 2015 roku w ofercie Hotelu Narvil można znaleźć niecodzienną możliwość organizacji spotkania biznesowego w Studio Aruana. To wyjątkowe miejsce składające się przestrzeni kreacji, degustacji i relaksu, gdzie pod okiem Szefa Kuchni Witka Iwańskiego można ciekawie spędzić czas rozkoszują się w smakach i zapachach - prowadząc przy tym rozmowy biznesowe. To nowa i inspirująca formuła spotkań biznesowych wprowadzona przez Hotel Narvil na rok 2016. „Zawsze staramy się być o krok dalej. Dostrzegamy zmieniające się oczekiwania biznesu z nastawieniem na indywidualne potrzeby, poszukiwanie inspiracji i rozwoju. Specjalnie dla osób ceniących kunszt kulinarny z potrzebą doświadczania i kreowania otworzyliśmy niedawno Studio Aruana. Ta designerska przestrzeń została przygotowana zarówno dla biznesu, jak i osób prywatnych, które wspólnie z Szefem Kuchni mogą m.in. przygotować wyrafinowaną kolację. To nowość na rynku usług hotelowych dla biznesu. Kolejnym przykładem rozwijania oferty biznesowej jest nastawiony na rozwój wewnętrzny program szkoleń i warsztatów dla grup biznesowych, który uruchomiliśmy jesienią z Akademią Zwierciadła” – zaznacza Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014.

Druskienniki – ulubione miejsce Józefa Piłsudskiego

DRUSKIENNIKI - to największe i jedno z najpiękniejszych uzdrowisk litewskich. Uzdrowisko czynne jest cały rok, znajduję się na południu Litwy, 60 km od granicy Polski, w środku największego kompleksu leśnego na Litwie. Miasto Druskienniki otoczone jest niezniszczalną przyrodą, miejscami jeszcze dziewiczą.      więcej>>

KIEJDANY (Kedainiai) – SIEDZIBA RADZIWIŁŁÓW

 

Litwa to nie tylko Wilno, Druskienniki, parki narodowe i inne często odwiedzane przez polskich turystów miejsca. Na Litwie jest wiele miejsc o niezwykle ciekawej historii, które również warte są odwiedzenia. Do takich miejsc należą np. Kiejdany. Położone nad Niewiażą Kiejdany to jedno z najstarszych miast Litwy wspominane w kronikach Długosza. Kiejdany znajdują się w odległości ok. 60 km od Kowna i 150 km od Wilna.

więcej>

Artykuły wybrane losowo

Filipiny – kraina uśmiechniętych ludzi

ChocolateHills-3

© PHILIPPINE DEPARTMENT OF TOURISM

 

north luzon 23 highres

@ DAVID HETTICH/TOBIAS HAUSER

 

KINGA BIELEJEC

www.gadulec.me

 

Ten kraj, składający się z 7107 wysp, zamieszkuje niemal 104 mln osób. Stanowi on jedno z dwóch państw Azji, w których dominuje katolicyzm (drugim jest Timor Wschodni). Filipiny to wybuchowa mieszanka rajskich widoków, białego piasku, przezroczystej wody, aktywnych wulkanów, tarasów ryżowych i wiecznie zakorkowanych dużych miast. Tę krainę wesołych i niezwykle przyjaznych ludzi idealnie opisuje słowo „różnorodność”.

Więcej…

Boska Brazylia

MAGDALENA WALCZUK

Fundacja Terra Brasilis

                                                                                                             FOT. FOZDOIGUACUDESTINODOMUNDO.COM.BR

<< „Deus é brasileiro”, czyli „Bóg jest Brazylijczykiem” – stwierdzenie to słyszałam z ust wielu mieszkańców Brazylii. Większość z osób, które kiedykolwiek miały okazję postawić stopę na brazylijskiej ziemi, zgodzi się z nim bez wahania. Bez wątpienia kraj ten został hojnie obdarzony przez Stwórcę: zachwyca bogactwem i niezwykłością przyrody, odurza tropikalnymi smakami i zapachami, urzeka niesamowitą różnorodnością, wybuchową mieszanką kultur, intryguje kontrastami i niejednoznacznością. Naprawdę nietrudno zakochać się w Brazylii. Jak prawdziwa kobieta, powoli odsłania przed nami swoje tajemnice i nie przestaje kusić tym, co jeszcze pozostało do odkrycia. Niechętnie poddaje się prostym definicjom. Nie wierzcie temu, kto twierdzi, że zdołał ją zrozumieć i poznać jej wszystkie sekrety. >>

Więcej…

Koleją przez Meksyk – ah, Chihuahua!

MAJA ZAWIERZENIEC

 

Kraj ten, należący do pierwszej dwudziestki największych państw świata, powszechnie kojarzy się z kukurydzą, tequilą i kulturą prekolumbijską. Turyści odwiedzają Meksyk, aby podziwiać zarówno dawną monumentalną architekturę, jak i przepiękną przyrodę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że można i warto zejść z utartych szlaków i spojrzeć na tę część Ameryki Łacińskiej z innej perspektywy. Wystarczy wykupić bilet na przejazd koleją z Chihuahua do Topolobampo, aby w trakcie takiej wycieczki odkrywać nieznane oblicza Meksyku stacja po stacji…

Więcej…