Klient biznesowy staje się coraz bardziej wymagający pod względem doboru oferty i miejsca organizacji eventu. Jego potrzeby i preferencje są poddane szczególnej uwadze branży hotelarskiej. Zdaniem Ekspertów Hotelu Narvil Conference & Spa zainteresowanie ofertą Klienta biznesowego, który już raz wybrał dany obiekt jest nie lada wyzwaniem. Aby sprostać ich oczekiwaniom organizatorzy eventów sięgają po nowe trendy takie jak: „well being”, „slow life” czy „slow food”. Jakie atrakcje przyciągną w tym roku Klienta biznesowego? Na jakie elementy Klient biznesowy zwraca najczęściej uwagę?

 

Główne cele dla organizatora

 

„Rynek spotkań biznesowych to stale powiększający się budżet. Przykładowo łączny jesienny budżet konferencyjny dostępny na rynku szacowany jest nawet na kilkadziesiąt milionów złotych. Warto wspomnieć również, że obecny udział przemysłu spotkań w PKD w Polsce waha się w okolicach 2%” – mówi Anna Nowakowska Manager ds. Kluczowych Klientów Hotelu Narvil Conference & Spa, blogerka StrefaMICE.pl oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej w Polsce.Eventy, szkolenia, konferencje – te wszystkie wydarzenia mają na celu rozwinięcie biznesu. Działają również, jako element wizerunkowy. Dlatego obiekt, w którym organizowany jest event, jego otoczenie, usługi oraz ich jakość nie mogą budzić żadnej wątpliwości. „Duże wydarzenia nie zmienią radykalnie swojego charakteru w 2016 roku. Są to spotkania, które mają jasno wyznaczony cel i od lat rządzą się swoimi niezachwianym prawami. Celem takiego spotkania jest najczęściej zintegrowanie lub zmotywowanie pracowników, np. dzięki rozrywce czy wprowadzeniu elementów rywalizacji. Dla uczestników spotkań biznesowych bardzo istotne jest miejsce – obiekt i jego otoczenie oraz nieoczywista forma wydarzenia – elementy zaskoczenia. Z drugiej zaś strony pracodawcy i organizatorzy liczą na zadowolenie uczestników i najwyższą jakość usług. Priorytetem jest realizacja wspomnianego celu przy profesjonalnym i elastycznym wsparciu ze strony hotelu” - mówi Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014.

 

Trendy na spotkaniach biznesowych

Hotel Narvil zadbał o wszystkie elementy idealnego spotkania biznesowego już na etapie planowania budynku i jego otoczenia. Zarówno infrastruktura, usługi jak i oferta przygotowana jest tak, aby zachwycić każdego Klienta. „Nasi Goście coraz chętniej korzystają z regat, możliwości zorganizowania konferencji na statku pływającym po Narwii, pikników, aktywności czy turniejów sportowych w samym hotelu” – mówi Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014. Dodatkowo zdrowy styl życia i trend „well being” to kierunki, w którym idą obecnie firmy chcące zapewnić swoim pracownikom poczucie zadowolenia i spełnienia zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Szkolenia i wydarzenia firmowe są idealnym momentem, aby uzupełnić elementy służbowe o chwile relaksu i wytchnienia, połączone z najwyższej jakości zabiegami relaksacyjnymi i aktywnościami outdoorowymi.

Jak zaskoczyć Klienta biznesowego?

Hotel Narvil posiada w ofercie warsztaty kulinarne, zajęcia takie jak zumba czy joga oraz ofertę spa dedykowaną specjalnie dla gości konferencyjnych, gdzie ważny jest nie tyle koszt, co logistyka i czas przeprowadzania zabiegów. Spa w obiektach konferencyjnych to już nie jest trend – to „must have” i niezbędnego minimum. Coraz silniejszy trend na „slow food” i gotowanie daje kolejne możliwości obiektom konferencyjnym na rozwinięcie swojej oferty biznesowej. Od listopada 2015 roku w ofercie Hotelu Narvil można znaleźć niecodzienną możliwość organizacji spotkania biznesowego w Studio Aruana. To wyjątkowe miejsce składające się przestrzeni kreacji, degustacji i relaksu, gdzie pod okiem Szefa Kuchni Witka Iwańskiego można ciekawie spędzić czas rozkoszują się w smakach i zapachach - prowadząc przy tym rozmowy biznesowe. To nowa i inspirująca formuła spotkań biznesowych wprowadzona przez Hotel Narvil na rok 2016. „Zawsze staramy się być o krok dalej. Dostrzegamy zmieniające się oczekiwania biznesu z nastawieniem na indywidualne potrzeby, poszukiwanie inspiracji i rozwoju. Specjalnie dla osób ceniących kunszt kulinarny z potrzebą doświadczania i kreowania otworzyliśmy niedawno Studio Aruana. Ta designerska przestrzeń została przygotowana zarówno dla biznesu, jak i osób prywatnych, które wspólnie z Szefem Kuchni mogą m.in. przygotować wyrafinowaną kolację. To nowość na rynku usług hotelowych dla biznesu. Kolejnym przykładem rozwijania oferty biznesowej jest nastawiony na rozwój wewnętrzny program szkoleń i warsztatów dla grup biznesowych, który uruchomiliśmy jesienią z Akademią Zwierciadła” – zaznacza Grażyna Kowalczyk, Dyrektor Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014.

Najlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Budapest Vajdahunyad-BurgNajlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy spędzania świąt Wielkiej Nocy, decydując się spędzić je poza domem – to dobry czas, aby pobyć z najbliższymi w miłej scenerii.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na wiosenne wycieczki

toskaniaWiosna to doskonała pora, aby spędzić urlop za granicą. Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą marzymy o nastaniu słonecznej wiosny. Warto więc wyjść jej naprzeciw.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na ferie zimowe

Salzburg2

Ferie zimowe już tuż, tuż… Ich dobre zaplanowanie to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc, bardzo często po okazyjnej cenie. Czytaj więcej >

Najlepsze miejsca na imprezy karnawałowe

nicea

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, a więc miłośnicy gorących rytmów i zabawy do białego rana powinni już zacząć planować swoje karnawałowe szaleństwa Myśląc o najlepszym miejscu na karnawałową zabawę, punktem pierwszym będzie – oczywiście – Rio de Janerio w Brazylii. Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

10 rzeczy, które należy przeżyć w Meksyku

OLA SYNOWIEC


<< Meksyk jest jak piniata. Ta popularna, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia, tutejsza zabawa polega na rozbiciu kijem wiszącej pod sufitem kuli wypełnionej słodyczami. Na początku wydaje się ona tak twarda, że nie sposób jej przebić, ale już po kilku próbach pęka i wysypuje się z niej deszcz różnorodnych słodkości. Również Meksyk przy pierwszej wizycie sprawia wrażenie świata skrywającego przed obcokrajowcami mnóstwo tajemnic, lecz wystarczy nieco uporu, aby odsłonił przed nami wszystkie swoje wspaniałości. >>

To drugie pod względem powierzchni (niemal 2 mln km²) i liczby ludności (ponad 118 mln osób) państwo Ameryki Łacińskiej, zaraz po Brazylii, leży między Stanami Zjednoczonymi a Gwatemalą i Belize. Powszechnie kojarzy się m.in. z kadrami z filmu Roberta Rodrigueza Desperado, kapeluszami z szerokim rondem, orkiestrami mariachi, kaktusami czy tequilą. Warto jednak wiedzieć, że Meksykańskie Stany Zjednoczone to nie tylko coraz gęściej zaludnione miasta oraz małe wioski na odludziu, lecz także przepiękne plaże nad Pacyfikiem i Atlantykiem, olbrzymie wydmy Wielkiej Pustyni Altar – Gran Desierto de Altar, rozległa selwa w stanie Chiapas czy pasmo Kordyliery Wulkanicznej z najwyższym szczytem kraju wulkanem Citlaltépetl (Pico de Orizaba – 5610 m n.p.m.) oraz niezmiernie bogata kultura o wielu korzeniach.

Więcej…

Kalejdoskop dominikański

 

MARCIN WESOŁY

www.caribeya.pl 

 

Republika Dominikańska jest radosnym, roztańczonym, zwariowanym, nieprawdopodobnie osobliwym krajem, który ponoć oferuje przyjezdnym wszystko. Przynajmniej tak przekonują kampanie promocyjne tutejszego Ministerstwa Turystyki. Nie ma w tym zbytniej przesady. Na próżno takiej różnorodności, jaką charakteryzuje się Dominikana, szukać w innych zakątkach Karaibów. Do tego oddalonego od Polski o kilka tysięcy kilometrów miejsca, do którego pod koniec XV w. uczestnicy wyprawy Krzysztofa Kolumba popłynęli statkami „Santa María”, „Niña” („Santa Clara”) i „Pinta”, docieramy dziś samolotem. Niesamowita ziemia zauroczyła wówczas słynnego odkrywcę i żeglarza, co odnotował w swoim dzienniku. Nas również z pewnością zachwyci ta wyjątkowa kraina.

Więcej…

Magia pełnej tajemnic Sardynii

JERZY MOSKAŁA

<< Choć Sardynia to druga co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, pozostaje dla turystów z Polski mniej znanym kierunkiem niż jej większa sąsiadka Sycylia, hiszpańskie Baleary, greckie archipelagi czy wreszcie Cypr i Malta. Wpłynęły na to m.in. jej opinia dość drogiego miejsca oraz koszty podróży na nią – samolotem albo promem. Dzięki temu jednak ten skalisty ląd leżący u wybrzeży Włoch otacza w oczach Polaków pewna aura tajemniczości, a dziś po uruchomieniu bezpośrednich połączeń obsługiwanych przez tanie linie lotnicze oraz przelotów czarterowych możemy wyruszyć na odkrywanie tego fascynującego zakątka Europy w każdej chwili. >>

Więcej…