Minister infrastruktury powołał Stanisława Wojterę na prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Wiceprezesami zostali: Łukasz Suchecki – do spraw operacyjnych oraz Stefan Świątkowski – do spraw finansowych.

Ustępujący prezes PPL Mariusz Szpikowski bardzo podziękował wszystkim pracownikom PPL za wsparcie, jakiego udzielali mu przez ostatnie cztery lata. Przypomniał przy tym najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat – m. in. zmianę statusu prawnego przedsiębiorstwa czy przejęcie lotniska w Radomiu.

„Zostawiam firmę w dobrej kondycji finansowej – mimo trudnej sytuacji, nawet w tym roku, możliwy jest niewielki zysk” – mówi Mariusz Szpikowski. Podkreślił przy tym, że przed nowym zarządem w tym trudnym dla lotnictwa roku stoją wyzwania, z którymi z pewnością sobie poradzi. Poprosił też całą załogę o zaangażowanie i okazanie wsparcia dla nowego kierownictwa przedsiębiorstwa.

„To dla mnie duży zaszczyt, że będę mógł pokierować firmą z tak dużym potencjałem i takimi tradycjami” – mówi Stanisław Wojtera, nowy prezes PPL. Dodaje, że zdaje sobie sprawę ze stojących przed nim wyzwań. „Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę” – dodaje Wojtera.

Zarząd w nowym składzie już dziś rozpoczął pracę.