Już od 12 do 14 kwietnia Stambuł zaprasza na Targi Renowacji, Archeologii i Technologii w Muzealnictwie. Wydarzenie to odbędzie się po raz trzeci, tym razem pod hasłem „Zachować przeszłość dla przyszłości”.

 

O targach

Głównym celem wydarzenia jest zebranie w jednym miejscu instytucji i dostawców zajmujących się konserwacją, przechowywaniem, a także przekazywaniem dziedzictwa kulturowego. Po sukcesach w 2015 i 2017 roku wydarzenie to, dzięki uczestnictwu prelegentów znanych na całym świecie, określane jest jako jedno z najważniejszych w branży. Targi te po raz trzeci zostaną zorganizowane w Hilton Convention Center, a także w Centrum Wystawowym w Stambule.

 

Uczestnicy wydarzenia

W targach wezmą udział przedstawiciele branży archeologicznej – firmy zarządzające archeoparkami, muzealnictwem na wolnym powietrzu, firmy zajmujące się konserwacją zabytków, a także grupy specjalizujące się w cyfrowej dokumentacji archeologicznej.

 

Stambuł – perła Orientu

Miasto, które fascynuje i zaskakuje – tak w kilku słowach można opisać to miejsce. Łączące dwa kontynenty – Europę i Azję, co roku przyciąga miliony turystów. Z jednej strony nowoczesny, z drugiej tradycyjny – przesiąknięty duchem Orientu. Stambuł określa się jako jedno z „najmłodszych miast świata”, bowiem większość jego mieszkańców nie skończyła jeszcze 35. roku życia. Miejsce to stanowi przykład niesamowicie bogatej i barwnej mozaiki kulturowej, bowiem w sposób wyjątkowo harmonijny łączy w sobie tradycje i architekturę europejskiego Zachodu i orientalnego Wschodu.

Więcej informacji o targach: http://www.expoheritage.com/heritageistanbul/index-eng.html