Portal turystyczny Travelmaniacy.pl powstał ponad 5 lat temu. Czym tak naprawdę jest portal, do kogo jest skierowany i jakie korzyści daje swoim czytelnikom? O tym wszystkim opowiedział nam jego pomysłodawca.

 
Miejsce dla każdego turysty
Travelmaniacy.pl to miejsce w sieci przeznaczone dla turystów, zarówno dla osób które wyjeżdżając na wakacje korzystają z ofert biur podróży, jak i tych, które wolą same zaplanować swój wyjazd.

– „Naszym celem było stworzenie unikalnego miejsca w sieci, które będzie dostarczało praktycznych i obiektywnych informacji. Aby to osiągnąć postanowiliśmy, że to sami użytkownicy będą mogli dzielić się swoimi wrażeniami ze swoich wyjazdów. Mogą oni m.in. dodawać relacje ze swoich podróży oraz zdjęcia.”  – powiedział Grzegorz Marchlewicz – twórca portalu Travelmaniacy.pl.

Przez okres funkcjonowania serwisu, który wystartował w 2008 roku, użytkownicy umieścili w nim ponad 5 tysięcy relacji oraz ponad 110.000 zdjęć, co plasuje serwis w czołówce polskich portali turystycznych.

 

Zmiany
W ostatnich 2 latach portal turystyczny Travelmaniacy.pl przeszedł dużą metamorfozę. Została zmieniona m.in. szata graficzna, zostały dodane nowe sekcje tematyczne.

– „Analizując na bieżąco potrzeby naszych użytkowników, wdrażamy nowe rozwiązania, które wychodzą naprzeciw ich potrzeb, m.in. takie działania są kluczem do sukcesu i pozwalają się nam rozwijać na trudnym turystycznym rynku. Bardzo ważne jest dla nas zdanie naszych użytkowników, dlatego często to właśnie oni zgłaszają nowe propozycje zmian” – powiedział Grzegorz Marchlewicz.

Miarą sukcesu każdego serwisu internetowego jest liczba osób, które go odwiedzają. W chwili obecnej z informacji publikowanych na Travelmaniacy.pl korzysta milion polskich turystów rocznie.