NOWY BASEN O DŁUGOŚCI 60 M I SZEKOROŚCI 35 M: NAJWIĘKSZY W EUROPIE!

19 maja 2018 r. w Boulogne-sur-Mer otwarta została nowa część centrum morskiego. Miłośnicy morza będą mogli podziwiać jedno z największych akwariów na świecie i przeżywać niezapomniane chwile, obserwując najniezwyklejsze gatunki.

Nowa część centrum NAUSICAA to przede wszystkim DUŻY BASEN, w którym odtworzony został ekosystem otwartego morza. Kontrola obszarów otwartego morza to jedno z największych wyzwań w XXI wieku, a dyskusje na temat jej sprawowania prowadzone są przez ONZ. Odwiedzający mogą podziwiać ogrom tego miejsca – potężny i pełen życia ocean. Miejsce przypomina wyspę Malpelo leżącą u wybrzeży Kolumbii.

Konstrukcja o ogromnych wymiarach zbudowana dla centrum jest pierwszą tego typu konstrukcją w Europie. Stanowiła ona prawdziwe wyzwanie pod względem architektonicznym, akwarystycznym i technicznym. Żyją tu rekiny, manty i inne gatunki ryb. Wspaniałe warunki do podziwiania wielkiego basenu zapewnia 18-metrowy przezroczysty tunel z wieloma otworami do obserwacji, 7,5-metrowym uskokiem, olbrzymimi oknami i długą na 20 m zatoką o wysokości 5 m.

Podczas wizyty można także skorzystać z zaskakujących atrakcji interaktywnych oraz wziąć udział w pokazach.

ODKRYJ NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĘ WIZYTY – WYSTAWĘ „WYBRZEŻA I CZŁOWIEK”

Słynna, wyjątkowa wystawa centrum NAUSICAA „Wybrzeża i człowiek” zabierze odwiedzających w prawdziwą podróż dookoła świata, od Morza Północnego przez kalifornijskie wybrzeża aż po tropiki. Podczas tej przygody odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, na czym polega wzajemne oddziaływanie człowieka i oceanu oraz jak będzie wyglądać ich wspólna przyszłość.

Wystawa „Wybrzeża i człowiek” opowiada o 36 tysiącach morskich zwierząt, w tym kilkunastu gatunkach rekinów. To wspaniała okazja, by na własnej skórze przeżyć coś niezwykłego – podczas wystawy można dotknąć płaszczki, przyglądać się treningowi medycznemu lwów morskich czy uczestniczyć w karmieniu pingwinów.