Błękitne niebo, zielone łąki, roślinność w sadach i ogrodach, kolorowe kwiaty poruszane rześkim górskim wiatrem – wszystko to zachęca by pobyć na świeżym powietrzu. Letni urlop w Południowym Tyrolu, na farmie agroturystycznej Roter Hahn, to wiele możliwości wypoczynku dla całej rodziny. W czasie, gdy rodzice odprężają się np. lekturą książki dzieci mogą wyszaleć się do woli. Farma to miejsce, gdzie będą miały kontakt z naturą i wielu rzeczy się nauczą: skąd pochodzi mleko, jak smakują prawdziwe owoce i warzywa, jak opiekować się zwierzętami. Wspólnie, z rodzicami, mogą wybrać się na odkrywanie okolic pieszo lub na rowerze. Na pewno takie wakacje cała rodzina zapamięta na długo.

W Południowym Tyrolu przyrodę chłonie się wszystkimi zmysłami. Bajkowe są poranne widoki, kiedy nad dużym tarasem pojawiają się pierwsze promienie słońca. Gdy gospodyni przygotuje świeży chleb, warzywa i owoce, mleko i dżem, nic tylko się tym zajadać. Niektórych rodziców zadziwia fakt, że ich dzieci zajadają się tutaj ciepłym wiejskim mlekiem z chlebem z masłem, świeżymi jabłkami i winogronami, domowym dżemem. Nagle zapominają o płatkach kukurydzianych z czekoladą i soku pomarańczowym. Tutaj dzieci widzą, skąd się biorą jajka. W ogóle uczą się bardziej doceniać wartość i naturalność produktów spożywczych.

Życie w gospodarstwie w Południowym Tyrolu jest zgodne z naturą. Czas tu płynie nieco wolniej – dla dużych i dla małych. Urlop w gospodarstwie jest też szczególny także dlatego, że dzieci, które w domu idą spać dopiero po długim ociąganiu się, tutaj w ciągu paru minut zapadają w głęboki sen, a następnego dnia od rana są pełne energii i grzeczne.

Przyroda to jeden wielki plac zabaw dla dzieci. Tutaj każde dziecko przeżyje wiele przygód związanych z odkrywaniem tajemnic życia na farmie, zwiedzaniem okolicznych sadów i łąk, podczas wycieczek na rowerze, konno lub pieszo po górach.

W czasie, gdy dzieci beztrosko oddawać się będą poznawaniu farmy i jej otoczenia rodzice mogą zając się sobą, odprężyć się w ulubiony sposób np. korzystając z oferty SPA, których jest coraz więcej na farmach Roter Hahn lub z uroków słonecznych kąpieli nad basenem lub naturalnym stawem, których również nie brakuje w gospodarstwach.