Podczas Światowego Dnia Dziecka Fundacja Linii Lotniczych Emirates i jej partnerzy z organizacji pozarządowych dzielą się informacjami dotyczącymi poprawy dobrostanu dzieci będących w niekorzystnej sytuacji na całym świecie. Fundacja pokazuje też projekty, które zapewniają dzieciom bezpieczne schronienie czy podstawowe potrzeby, takie jak żywność i usługi medyczne oraz dostęp do edukacji i możliwość szkolenia swoich umiejętności. 

– W ciągu 18 lat od swojego powstania Fundacja pomaga kierować hojne darowizny naszych pasażerów i pracowników na projekty ukierunkowane na poprawę dobrostanu dzieci, które tego potrzebująFundacja wspiera obecnie 19 projektów w 12 krajach na całym świecie, a chcielibyśmy, żeby było ich jeszcze więcej. Dzieci są przyszłością naszego świata i zasługują na godne życie – podkreśla sir Tim Clark, prezes Emirates i Fundacji Linii Lotniczych Emirates. 

Niektóre organizacje i projekty wspierane przez Fundację to: Fundacja Virlanie na Filipinach, która pomaga zapewnić mieszkanie i opiekę 42 dzieci; Little Prince – przedszkole i szkoła w Kenii, która zapewnia opiekę i edukację dla ponad 400 dzieci ze slumsów Kibera; włoska organizacja pozarządowa Emergenza Sorrisi, która w zeszłym roku wysłała wolontariuszy medycznych do przeprowadzania zmieniających życie operacji plastycznych u ponad 100 dzieci; Singakwenza w Republice Południowej Afryki, która pracuje nad stworzeniem programów społecznych skierowanych do małych dzieci, pochodzących ze społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Organizacja przeszkoliła w zeszłym roku ponad 1400 rodziców, opiekunów i wychowawców. Z kolei IMMPACT w Indiach zapewnia każdego roku edukację dla 3000 dziewcząt pochodzących z biednych rodzin, głównie na obszarach wiejskich, które mają niewielki dostęp do szkół lub nie mają go wcale. 

Wideo  pod linkiem.  

Fundacja Linii Lotniczych Emirates jest organizacją charytatywną non-profit, składającą się z wolontariuszy i przyjaciół Emirates Group i działa pod patronatem Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saaeda Al Maktouma, prezesa i dyrektora generalnego linii lotniczych Emirates oraz Grupy Emirates. 

Poprzez partnerstwa z organizacjami pozarządowymi i grupami społecznymi Fundacja dąży do poprawy jakości życia dzieci, niezależnie od tego w jakim kraju mieszkają, jakie warunki polityczne tam panują ani jaką religię wyznają. Projekty wspierane przez Fundację są zlokalizowane głównie w miejscach docelowych, do których latają linie Emirates, gdzie wolontariusze-pracownicy linii lotniczych mogą uczestniczyć w projektach, a także je nadzorować. 

Aby przekazać darowizny i uzyskać więcej informacji o Fundacji i jej projektach warto odwiedzić  http://www.emiratesairlinefoundation.org/.