Wakacje to doskonała okazja do odkrywania najpiękniejszych zakątków Polski. Na ten okres POLREGIO uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do wielu atrakcyjnych turystycznie miejscowości, w tym specjalne połączenia sezonowe. Z rozszerzonej oferty przewoźnika będzie można skorzystać do końca sierpnia, a nawet dłużej.

 

PODLASKIE

W sezonie letnim warto odwiedzić Podlasie. W te wakacje będzie można tam dojechać wyjątkowo wygodnie dzięki specjalnemu połączeniu POLREGIO na trasie Białystok – Waliły przez Puszczę Knyszyńską. Z pociągów wakacyjnych będą mogli też skorzystać miłośnicy letnich festiwali muzycznych. POLREGIO dowiezie ich na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz koncert białoruskiej muzyki biesiadnej Siabrouskaja Biasieda. Letnie pociągi w tym regionie będą kursowały szczególnie długo, aż do 28 października.

 

LUBELSKIE

Jeżeli planujemy wybrać się na wycieczkę po Roztoczu to warto skorzystać z połączeń sezonowych takich jak Lublin – Zamość – Bełżec, Zamość – Rzeszów. Oprócz przepięknego Zamościa, zwanego często „Perłą Renesansu”, z okien pociągu można oglądać przepiękną trasę biegnącą poprzez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego, na terenie którego znajdują się najciekawsze i najcenniejsze przyrodniczo rejony tego regionu, niegdyś znane jako lasy Ordynacji Zamojskiej.

Z kolei wybierając połączenie do Włodawy dojedziemy na przepiękne Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, gdzie w urok niesamowitej dzikiej przyrody wkomponowane są pięknie położone jeziora. Na miłośników przyrody czekają tutaj urzekające plenery i cenne okazy roślin, w tym także te owadożerne – rosiczka okrągłolistna i rosiczka pośrednia.

Lubelszczyzna to także raj dla rowerzystów. Tak zwany Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” łączy obydwa najpiękniejsze regiony Lubelszczyzny: Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie i Roztoczański Park Narodowy.

 

PODKARPACKIE

Podróżni chcący odwiedzić Słowację mają ku temu wyjątkową okazję, ponieważ na tory wyjechał ponownie „Wojak Szwejk” – pociąg kursujący na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce. W tym roku do dyspozycji pasażerów jest również wakacyjny pociąg Rzeszów – Sandomierz.

Ponadto począwszy od 2 lipca, od poniedziałku do piątku, kursować będzie poranny pociąg na trasie z Rzeszowa do Łupkowa, następnie z Łupkowa do Jasła, dalej Jasło – Komańcza i Komańcza – Rzeszów.

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE I OPOLSKIE

W regionie świętokrzyskim nowością w wakacyjnym rozkładzie jest weekendowe połączenie Kielce – Busko–Zdrój. To powrót pociągów na tę trasę po niemal 15 latach. Turystyczne kursy do Sandomierza będą realizowane w weekendy (oraz 15 sierpnia), ale tym razem okres kursowania wydłużony został do końca września. Przez całe wakacje kursować będą także pociągi z Nysy do Kłodzka fragmentem słynnej i malowniczej Magistrali podsudeckiej.

 

POMORSKIE

W tym szczególnie atrakcyjnym w okresie wakacji regonie, jak zwykle największą popularnością cieszą się połączenia Gdynia – Hel. Na tym odcinku będzie kursowało aż 15 par pociągów POLREGIO. Dodatkowo pojawi się połącznie relacji Gdynia – Władysławowo.

Dodatkowe pociągi pojawią się także na trasie Słupsk – Ustka oraz Gdynia – Lębork – Łeba. Z uwagi na zwiększoną liczbę podróżnych wszystkie pociągi mają zwiększoną liczbę miejsc siedzących i na rowery.

           

ZACHODNIOPOMORSKIE

Mielno Koszalińskie, Darłowo oraz Międzyzdroje to jedne z najpopularniejszych kurortów w regionie zachodniopomorskim. W wakacje liczba pociągów do tych miejsc zostanie zwiększona. I tak na linii Koszalin – Mielno Koszalińskie kursować będzie 9 par pociągów w dni robocze oraz 11 w weekendy. Na odcinku Sławno – Darłowo: 6 par w weekendy oraz 4 w dni robocze.

 

MAŁOPOLSKA

W Małopolsce POLREGIO oferuje swoim pasażerom połączenia z Krakowa i Tarnowa do niezwykle atrakcyjnej Doliny Popradu usłanej uroczymi uzdrowiskami z Krynicą-Zdrojem na czele. Ponadto codziennie do dyspozycji pasażerów będą pociągi z Krakowa do Zakopanego m.in. przez Rabkę-Zdrój.

Pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem kursują pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej, które są alternatywą dla zatłoczonych dróg oraz umożliwiają skorzystanie z tańszej bazy noclegowej. Atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwia podróż z jednym biletem komunikacją miejską i pociągami POLREGIO.

 

W KAWIARNI NA TORACH DO SZKLARSKIEJ PORĘBY      

POLREGIO posiada w swojej ofercie codzienne bezpośrednie połączenie „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby Górnej. Podróżując tym pociągiem przez Wrocław, Wałbrzych i Jelenią Górę można podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy Dolnego Śląska delektując się jednocześnie smakiem świeżej kawy w specjalnym wagonie CafeREGIO.

 

Codziennie 1800 pociągów POLREGIO zatrzymuje się na ponad 1800 stacjach w całej Polsce. Bilety można kupić w 647 kasach biletowych oraz poprzez Internet na www.polregio.pl, www.bilkom.pl, za pośrednictwem platformy i aplikacji mobilnych: www.e-podroznik.pl , www.koleo.pl oraz SkyCash. Dystrybucja prowadzona jest także w blisko 800 salonikach prasowych KOLPORTERA. Bilety można także kupić w biletomatach i bezpośrednio u obsługi pociągów.