Kolejna, trzecia już edycja Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2014 roku na warszawskim Torwarze.

Dotychczasowa formuła targów będzie kontynuowana. Obok oferty wystawców – ośrodków promocji krajów i regionów, touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, uzdrowisk, przewoźników, wydawców oraz mediów, magnesem dla gości będzie bogaty program wydarzeń, a w nim: spotkania i warsztaty

z podróżnikami, symulator narciarski, a także kulinarne podróże po świecie. Organizatorem Targów PODRÓZE jest firma Murator EXPO, partnerem – miesięcznik „Podróże”.

Dzień branżowy
Wystawcy i osoby związane z branżą turystyczną zapraszamy szczególnie w piątek 14 listopada. Tego dnia odbędą się: prezentacja i workshop Sardynii, prezentacja Ugandy, wykład o skuteczności reklamy regionu, ośrodka turystycznego czy biura podróży w telewizji, prasie i kinie, szkolenia dla hotelarzy a także Raport PZOT dotyczący turystyki w ostatnim okresie.

Spotkania z podróżnikami
Przez trzy dni targów na Torwarze można będzie spotkać wielu znanych podróżników, którzy będą opowiadać o swoich wyprawach inspirując publiczność do zaplanowania własnej podróży i poszukiwania niezwykłych przygód.
Gwiazdą soboty będzie bez wątpienia Wojciech Cejrowski – polski dziennikarz, satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, publicysta, członek The Explorers Club. Przez cały dzień można będzie słuchać barwnych opowieści z jego licznych wypraw czy zakupić książki z autografem autora.
W niedzielę gościem specjalnym będzie znany dziennikarz Jakub Porada, autor wydanej w 2014 roku Książki „Porada da radę”, w której podpowiada jak tanio zwiedzać świat.
Na targach redakcja miesięcznika „Podróże” organizować będzie warsztaty „Podróże kształcą”. Można będzie dowiedzieć się jak stworzyć świetnego bloga podróżniczego, dokąd jechać z dziećmi, a dokąd nie, co zabrać, na co uważać, a także zgłębić temat wolontariatów – jak w gąszczu ofert odnaleźć te najwłaściwsze. Poza warsztatami można będzie wziąć udział w prezentacjach przygotowanych i prowadzonych przez podróżników współpracujących z redakcją, wśród których pojawią się Tomasz Grzywaczewski, Katarzyna Boni, Anna Jackowska oraz Marta Owczarek i Bartek Skowroński.
Podróżnikami, którzy opowiedzą o podróżowaniu z dziećmi, będą Anna i Krzysztof Kobusowie. Natomiast Andrzej i Katarzyna Mazurkiewiczowie, zaproszą wszystkich na pokazy slajdów z Indii i Himalajów.
Tradycyjnie w jeden z dni targowych odbędą się spotkania z podróżnikami zorganizowane przez Magazyn Kajakowy WIOSŁO.
Dodatkowo w sobotę magazyn All Inclusive zorganizuje prezentacje poświęcone Meksykowi, Kostaryce, Jamajce oraz Słowenii.

Jeszcze więcej atrakcji dla odwiedzających
Oprócz plejady podróżników, na gości targów PODRÓŻE, czekać będzie mnóstwo atrakcji – począwszy od konkursów, w których do wygrania będą bilety lotnicze i weekendowe pobyty w ekskluzywnym hotelach i SPA.
Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty Wydawnictwa Pascal, które sprzedawać będzie swoje przewodniki do bliskich i dalekich regionów świata z rabatem sięgającym nawet 50%.
Prawdziwym hitem może być SKI symulator, dzięki któremu wszyscy chętni będą mogli poczuć olimpijskie emocje z Soczi 2014. Symulator jazdy na nartach i snowboardzie to urządzenie idealne do treningu, jak również świetna zabawa. Uprawianie ćwiczeń na symulatorze jazdy umożliwia koordynację ruchów nóg, rąk i tułowia występujących podczas rzeczywistej jazdy na nartach. Ćwiczenia na urządzeniu pozwalają na szybkie opanowanie techniki jazdy porównywalnej z normalnymi warunkami. Nad bezpieczeństwem podczas jazdy zawsze czuwa obsługa, która udziela również cennych wskazówek technicznych, aby z łatwością pokonywać trudniejsze trasy. Symulator jazdy na nartach i snowboardzie posiada kilka opcji tras zjazdowych. Począwszy od tras najłatwiejszych, przez trasy ze slalomem gigantem, slalomem specjalnym, aż do trasy z możliwością pomiaru czasu przejazdu. Ćwiczenia na sprzęcie treningowym pod dachem zapewniają bezpieczeństwo a ryzyko urazu spada praktycznie do zera. Poza tym zagwarantowane jest indywidualne podejście do każdego użytkownika.

Kulinarne podróże
Podróżowanie kojarzy się z marzeniami, przygodami, poznawaniem ludzi, a także odkrywaniem nowych smaków, połączeń, aromatów charakterystycznych dla danego kraju czy regionu. Dlatego na Warszawskich Targach Turystycznych nie może zabraknąć egzotycznych potraw z różnych stron świata. „Kisz Misz” to projekt spółdzielni socjalnej Terra, zrzeszającej przymusowe imigrantki, które trafiły do Polski i mają status uchodźcy (lub o niego ubiegają się). W menu Kisz Misz są dania z dziewięciu kuchni. Ujgurską – warto pamiętać, że Ujgurzy nie mają swojego kraju, mieszkają w Chinach, Kazachstanie, Kirgistanie, Uzbekistanie, jest też Hazarka z Afganistanu, panie z Iranu, krajów afrykańskich jak Kongo, Rwanda. Są osoby z Czeczenii i republik kaukaskich. Na co dzień w Warszawie bardzo rzadko jest okazja, by spróbować dań z tych regionów. Można będzie to zrobić w połowie listopada na Torwarze.
Na pierwsze trzy tysiące odwiedzających czeka prezent – najnowszy numer miesięcznika „Podróże”.

 

WSTĘP NA TARGI
14-16 listopada (piątek – niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a
www.targipodroze.pl