Już po raz 13. w niedzielę 18 maja br., sportowcy, pasjonaci biegania oraz tysiące mieszkańców Krakowa wzięli udział w Cracovia Maraton. Na linii startu maratońskiego dystansu, kolejny raz pojawili się pracownicy Grupy Hotelowej Orbis. Poprzez uczestnictwo w wydarzeniu chcieli promować zdrowy tryb życia oraz program zrównoważonego rozwoju Grupy – PLANET 21. Krakowskie hotele już po raz trzeci są partnerem tego wydarzenia.

13. Cracovia Maraton to trzydniowe święto biegania trwające od 16 do 18 maja 2014 roku. Głównemu dystansowi 42 km towarzyszył cykl imprez dodatkowych. Między innymi: Bieg Nocny na 10 km, IX Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (42 km). Główny bieg na 42 km odbył się w niedzielę. Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy – „Z historią w tle” – trasę poprowadzono przez najpiękniejsze okolice starej zabudowy Krakowa.

W Cracovia Maraton krakowskie obiekty należące do Grupy Hotelowej Orbis zaangażowane są nie tylko jako partnerzy wydarzenia.
W rywalizacji wzięła udział grupa pracowników hoteli: Maciej Leśniak –  ibis Kraków Stare Miasto, Bartłomiej Ostrowski – Novotel Kraków City West oraz Janusz Mateja – Mercure Gdańsk Stare Miasto. Podczas krakowskiej imprezy pobiegli oni nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku, ale także żeby świętować Międzynarodowy Dnia Ziemi, który był obchodzony 21 kwietnia. Każdego roku pracownicy wszystkich hoteli Grupy Orbis w Polsce, podejmują różne aktywności mające na celu ochronę środowiska.

„Biorąc udział w Cracovia Maraton, chcieliśmy pokazać, że dbamy o zdrowie, kondycję fizyczną i promujemy zdrowy styl życia, który jest jednym z elementów programu zrównoważonego rozwoju PLANET 21, wprowadzonego przez Grupę Accor.” – mówi Sabina Bartyzel, Dyrektor Hotelu Novotel Kraków Centrum.

PLANET 21 to program zrównoważonego rozwoju. Zawiera on 21 zobowiązań i tyle samo celów, które mają zostać zrealizowane w hotelach Accor na całym świecie do 2015 r. Są to m.in.: szkolenia dla pracowników w zakresie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, promowanie dobrze zbilansowanych posiłków, stosowanie ekologicznych produktów oraz ograniczanie zużycia wody i energii. Program PLANET 21 obejmuje także program informowania gości i zachęcania ich do czynnego uczestnictwa w różnego typu działaniach dla dobra środowiska. Począwszy od dokonywania rezerwacji, przez pobyt w hotelu, aż po obsługę w restauracji, do gości kierowane są różnorodne komunikaty edukacyjne, zachęcające do aktywnego udziału w akcjach prowadzonych przez hotel.

Hotele Grupy Orbis działają pod znanymi na całym świecie markami należącymi do firmy Accor: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, także pod marką Orbis Hotels. W Krakowie, jednym z najpopularniejszych turystycznych miast Polski znajduje się 6, atrakcyjnie położonych hoteli Grupy Orbis. Dwa czterogwiazdkowe obiekty, Novotel Kraków Centrum oraz Novotel Kraków City West, dwa hotele klasy ekonomicznej – ibis Kraków Stare Miasto i ibis Kraków Centrum, oraz dwa hotele budżetowe – ibis budget Kraków Stare Miasto oraz ibis budget Kraków Bronowice.

 

***

Novotel to sieć hoteli średniej kategorii (segment “mid-scale”) funkcjonujących pod tą marką w Grupie Accor będącej największym na świecie operatorem hotelowym, zarządzającej blisko 3,500 hotelami i zatrudniającej 160,000 pracowników w 92 krajach. Stały, wysoki standard usług w hotelach Novotel zapewnia dobre samopoczucie osobom podróżującym służbowo, jak i prywatnie: przestronne pokoje o modułowej aranżacji przestrzeni, zrównoważone menu dostępne 24 godziny na dobę, doskonałe zaplecze konferencyjne, uprzejmy personel, obszary wydzielone specjalnie dla dzieci i odmładzające zabiegi w salonach odnowy biologicznej. W ramach PLANET 21, programu zrównoważonego rozwoju realizowanego w Grupie Accor, Novotel zobowiązuje się do dbałości o ludzi i planetę. Aby sprostać aktualnym wyzwaniom ochrony środowiska i społecznym, marka zdecydowała się wdrożyć światowej sławy standard zarządzania środowiskiem – ISO 14001. Sieć Novotel oferuje blisko 400 hoteli i kurortów w 60 krajach, położonych w dużych miastach, centrach biznesu i atrakcyjnych miejscowościach turystycznych.

Więcej informacji na stronie: novotel.com

 

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce, oferująca 11 600 pokoi w 62 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w Polsce oraz w 4 hotelach w Krajach Bałtyckich. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

 
Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor, wiodący na świecie operator hotelowy, który oferuje swoim gościom oraz partnerom biznesowym wiedzę oraz doświadczenie operatora hoteli i franczyzodawcy (HotelServices), a także właściciela hoteli i inwestora (HotelInvest). Celem ich działania jest zapewnienie długoterminowego i harmonijnego rozwoju Grupy Accor w interesie jej interesariuszy.
Accor oferuje swoje usługi biznesmenom i turystom w 92 krajach, w których dysponuje 3 600 hotelami z 460 000 pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych gwarantuje zróżnicowaną ofertę – od luksusowych hoteli Sofitel, Pullman, MGallery oraz Grand Mercure, przez hotele średniej kategorii pod marką Novotel, Suite Novotel, Mercure oraz Adagio aż po hotele ekonomiczne: ibis, ibis Styles, ibis budget oraz hotelF1. Grupa Accor stworzyła efektywny system narzędzi cyfrowych, do których należą – portal rezerwacyjny accorhotels.com, strony internetowe poszczególnych marek hotelowych oraz program lojalnościowy Le Club Accorhotels.
Accor, jako wiodąca na świecie szkoła hotelarstwa, jest zaangażowany w rozwój talentów swoich 170 000 pracowników hoteli, działających pod markami Accor. Są oni, na co dzień ambasadorami kultury obsługi oraz innowacyjności, które zapewniają rozwój Grupy w okresie ponad 45 lat jej istnienia.