Tych, którzy szukają sposobu, by wiosną spędzić trochę czasu z rodziną, Dubaj zaprasza na nowe ekscytujące atrakcje. Od sportów plenerowych przez inspirujące kursy gotowania po interesujące wystawy sztuki: oto kilka niesztampowych pomysłów, jak spędzić niezapomniany wioesnny urlop w dubajskim emiracie.

Safari

Zapraszamy na dubajskie safari,– to niezwykłe zoo z pewnością okaże się frajdą dla całej rodziny. Oprócz bliskich spotkań z unikalną fauną i florąw Dubai Safari przygotowano również szereg zabawnych atrakcji edukacyjnych. Na gości czeka całe mnóstwo nauki i zabawy pod okiem specjalnie przeszkolonych przewodników, przybliżających otaczającą zwiedzającym przyrodę. W kompleksie regularnie odbywają się liczne imprezy okolicznościowe, np. z okazji Światowego Dnia Pandy czy Światowego Dnia Żaby. Można podczas nich dowiedzieć się razem z milusińskimi wszystkiego na temat np. motyli.

Gotuj z werwą

Kursy kulinarne to świetne miejsce, by nauczyć się podstaw i udoskonalić niektóre przydatne na co dzień umiejętności, bez względu na to, czy jest się początkującym szefem kuchni, czy rodzicem, który chce zadbać o to, by jego dzieci potrafiły przygotować coś więcej niż kanapkę z serem. A wspólny udział w kursie to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Butik kulinarny (Culinary Boutique) w Jumeirah to szkoła gotowania i kawiarnia, organizująca specjalistyczne kursy poświęcone różnym rodzajom kuchni. Ponadto zaprasza na kursy pod nazwą Dzień Rodziny i Lekcje Gotowania dla Dzieci, przygotowywane z myślą o rodzinach i najmłodszych kucharzach. Zapraszamy na kursy, po których można wspólnie skonsumować przygotowany własnymi siłami posiłek.

Pędzle w dłoń!

Zapraszamy do The Jam Jar w dzielnicy Al Quoz w Dubaju. Można tu wynająć potrzebne akcesoria malarskie, a następnie puścić wraz z całą rodziną wodze kreatywności w miejscowej pracowni. Są tu pędzle, farby, płótna, życzliwi pracownicy, służący wsparciem tym, którzy szukają pomocy lub inspiracji. Gotowe dzieło można oczywiście zabrać po zakończeniu zajęć do domu. Można też stanąć w rodzinne szranki: niech każdy namaluje to, co jak dotąd najbardziej spodobało mu się w Dubaju.

Plusk!

Mało jest miejsc lepszych do nauki i zabawy niżLegoland Dubai, park stworzony właśnie z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Zapraszamy na podbój Minilandu, w którym znajduje się imponująca kolekcja znanych dubajskich budowli oraz innych słynnych obiektów z całego świata, wykonana wyłącznie z klocków lego, Ciekawa będzie też wizyta w The Factory, gdzie można zobaczyć, jak powstają niektóre produkty (albo zabrać do domu własne, autorskie klocki lego). Można też po prostu spędzić miło czas na rozmaitych atrakcjach wodnych. Wizyta w jednej z tematycznych restauracji przed wyjściem – obowiązkowa!

Witaj przygodo!

Jeżeli Wasze dzieciaki uwielbiają strumienie, wodospady, fontanny, drzewa i ogrody z domkami na drzewie, drewniane pomosty i sieci do wspinaczki, zabawy w piasku, domowe zoo, czy błotną kuchnię, musicie wybrać się z nimi do parku XPark Jr. Ten park, stworzony specjalnie z myślą o najmłodzych poszukiwaczach przygód, znajduje się niedaleko XDubai Skatepark w Jumeirah, w pobliżu plaży Kite Beach. Tu dzieci mogą w bezpiecznych warunkach uczyć się podejmowania ryzyka, rozwijając pewność siebie, poznać nowych znajomych, pobudzić wyobraźnię i w pozytywny sposób pokonać własne ograniczenia. Już wkrótce w parku będą odbywać się specjalne programy dla grup – w programie zajęć m.in. budowanie szałasów, zajęcia plastyczno-techniczne, przygotowywanie ogniska itp.

Wskocz na deskę

Kwitnąca scena skateboardowa Dubaju może pochwalić się imponującymi obiektami do jazdy na skejcie (oraz obiecującymi adeptami tego sportu). Są tu rampy o każdym poziomie trudności, a także oferta zajęć, które każdemu pomogą podszlifować technikę. Niedaleko Kite Beach znajduje się np. XDubai Skatepark kuszący powiewem świeżego powietrza. Jest dużo miejsc, z których rodzice mogą obserwować wyczyny swoich pociech. Jeżeli dzieciaki wolą wypróbowywać nowe triki bez nadzoru, można wpaść do jednej z pobliskich kafejek lub restauracji przy plaży. A na dodatek, na plaży naprzeciwko znajdują się ogólnodostępne boiska do siatkówki, gdzie każdy, kto nie wyszalał się wystarczająco na desce, może rozegrać towarzyski mecz. Na jazdę halową zapraszamy do Zoo Skatepark w Al Quoz, gdzie znajduje się największa w Dubaju hala do jazdy na desce, jedna z najbardziej rozległych w mieście.

Gry i zabawy

Uwaga, wszyscy fani mini-golfa! Golf ma łatkę prywatnego, ekskluzywnego sportu. Jednak jego wersja mini jest dostępna dla całych rodzin. To świetna zabawa dla każdego, zwłaszcza w miejscu takim jak Tee and Putt. To jedyne miejsce w ZEA ze świecącym w ciemnościach ośrodkiem gry w golfa. Niedawno wprowadzono tu nową koncepcję, która łączy mini-golfa z ideą pokoju zagadek („escape room”). Śmiałkowie muszą zmierzyć się z tajemniczymi zadaniami golfowymi i w ciągu godziny rozwiązać dziewięć zagadek przy dziewięciu dołkach. Powodzenia!