W raporcie spółka potwierdziła realizację całorocznego celu EBIT, pomiędzy 575 a 595 mln euro. Grupa uzyskała przychód ze sprzedaży na poziomie 1.459 mln euro.

Wyniki potwierdziły pozytywne tendencje obserwowane w pierwszej połowie roku na rynku hotelarskim w Europie: silny popyt na usługi w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Krajach Beneluksu, korzystne trendy w sierpniu i wrześniu we Francji oraz ożywienie w Europie Południowej. W trzecim kwartale Grupa Accor powiększyła swoją ofertę o 51 hoteli (7 529 pokoi).

Wystawa w hotelu Sofitel Wrocław Old Town

Do 11 stycznia 2015 r. w hotelu Sofitel Wrocław Old Town otwarta będzie wystawa dzieł Miłosza Flisa w ramach programu „Artyści Galerii Miejskiej we Wrocławiu”. Dzięki zastosowanej technice i niezwykłej wrażliwości autor tworzy poetyczne i niezwykle ekspresyjne kompozycje. Jego dzieła przedstawiają abstrakcyjne pejzaże, w których odbiorca ma okazję przekonać się, że sztuka potrafi silnie oddziaływać także poza przestrzeniami ekspozycyjnymi. Organizacja wydarzenia „Artyści Galerii Miejskiej we Wrocławiu” jest już trzecią z rzędu współpracą pomiędzy hotelem Sofitel Wrocław Old Town oraz Fundacją Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Program wspiera i promuje artystów w większości na stałe związanych ze stolicą Dolnego Śląska. Zadaniem Fundacji jest udostępnianie dzieł i prezentacja ich twórców w środowiskach biznesowych.

***

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce, oferująca 12 000 pokoi w 63 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w Polsce oraz w 5 hotelach w Krajach Bałtyckich. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.
 
Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor, wiodący na świecie operator hotelowy, który oferuje swoim gościom oraz partnerom biznesowym wiedzę oraz doświadczenie operatora hoteli i franczyzodawcy (HotelServices), a także właściciela hoteli i inwestora (HotelInvest). Celem ich działania jest zapewnienie długoterminowego i harmonijnego rozwoju Grupy Accor w interesie jej interesariuszy.
Accor oferuje swoje usługi biznesmenom i turystom w 92 krajach, w których dysponuje 3 600 hotelami z 460 000 pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych gwarantuje zróżnicowaną ofertę – od luksusowych hoteli Sofitel, Pullman, MGallery oraz Grand Mercure, przez hotele średniej kategorii pod marką Novotel, Suite Novotel, Mercure oraz Adagio aż po hotele ekonomiczne: ibis, ibis Styles, ibis budget oraz hotelF1. Grupa Accor stworzyła efektywny system narzędzi cyfrowych, do których należą – portal rezerwacyjny accorhotels.com, strony internetowe poszczególnych marek hotelowych oraz program lojalnościowy Le Club Accorhotels.
Accor, jako wiodąca na świecie szkoła hotelarstwa, jest zaangażowany w rozwój talentów swoich 170 000 pracowników hoteli, działających pod markami Accor. Są oni, na co dzień ambasadorami kultury obsługi oraz innowacyjności, które zapewniają rozwój Grupy w okresie ponad 45 lat jej istnienia.