Zamiast kupować tradycyjne czekoladowe serca, czy też kwiatki w dniu 14 lutego, w Święto Zakochanych spraw bliskiej osobie niezwykle oryginalny i mądry prezent: zaadoptuj wirtualnie jeden z sześciu zagrożonych gatunków zwierząt za pomocą serwisu adopcja.wwf.pl.

Do wyboru jest: foka szara, morświn, niedźwiedź, ryś, tygrys i wilk. Na walentynkowe adopcje jako pierwsi zdecydowali się już Marcin Dorociński, Martyna Wojciechowska, jej menedżerka Katarzyna Frydrych oraz Paulina Holtz.

Marcin Dorociński zaadoptował morświna. Martyna Wojciechowska zaadoptowała wilka, zaś Katarzyna Frydrych tygrysa. Paulina Holtz dla swoich córek zaadoptowała dwie foki szare, którym nadano imiona Fonia i Fokaccia.

Foka szara, morświn, niedźwiedź, ryś, tygrys  i wilk to gatunki, które wymagają naszej szczególnej troski – mówi Karolina Kukielska z WWF Polska. – Dlatego w tym roku z okazji Walentynek wraz z polskimi gwiazdami namawiamy do ich symbolicznej adopcji na prezent dla bliskich.  Fundusze zebrane w ramach akcji przeznaczymy na działania mające na celu realną ochronę tych zwierząt.

Adopcji jednego z sześciu zagrożonych gatunków zwierząt można dokonać dla siebie lub dla kogoś innego na stronie adopcja.wwf.pl. W zamian otrzymamy certyfikat z imieniem i nazwiskiem obdarowanej osoby oraz specjalne podziękowania od Fundacji WWF Polska.

Więcej informacji o akcji #adopcjaWWF dostępnych jest również na: www.facebook.com/WWFpl.

 

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

WWF Polska apeluje – Wirtualnie adoptujesz. Realnie ratujesz:

Foki szare: Istnieje szansa na to, że foka szara będzie bezpieczniejsza na polskim wybrzeżu, ale to będzie zależało w dużej mierze od pomocy ludzi takich jak Ty. Adoptując symbolicznie fokę, pomagasz stworzyć jej bardziej przyjazne warunki do życia. Wspierasz także dalszą działalność Błękitnego Patrolu, dzięki któremu możemy udzielać pomocy fokom w potrzebie.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/foka/

Morświny: Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Jego bałtycka populacja została uznana za krytycznie zagrożoną wyginięciem. W Bałtyku pozostało zaledwie 450 morświnów! Głównym zagrożeniem dla przetrwania morświnów jest brak spokoju w miejscach, które zamieszkują oraz coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Częstą przyczyną śmierci morświnów jest przyłów, czyli przypadkowe zaplątanie się w sieci wystawione do połowu ryb. Z Twoją pomocą możemy zapewnić bałtyckim morświnom bezpieczniejsze warunki do życia i dać im szansę na przetrwanie.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/morswin/  

Niedźwiedzie brunatne: W Polsce żyje około 100 niedźwiedzi. Występują w polskiej części Karpat, najliczniej w Bieszczadach i w Tatrach. Jednak coraz trudniej znajdują tam odpowiednie miejsca do życia. Z Twoją pomocą możemy zapewnić im odpowiednie warunki do życia.

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/niedzwiedz/

Rysie: Czas ostatnich 40 rysiów nizinnych dobiega końca. W ciągu ostatnich 20 lat zasięg występowania rysia w Polsce dramatycznie się zmniejszył. Ryś zniknął z Puszczy Piskiej i Lasów Napiwodzko-Ramuckich. Chcemy z Twoją pomocą ocalić nizinną populację rysia w Polsce i wspólnie z Tobą chronić polską przyrodę.

Więcej na https://pomagam.wwf.pl/rys/

Tygrysy: Tygrys jest największym i najbardziej charyzmatycznym kotowatym. Jeszcze 100 lat temu na świecie żyło ponad 100 000 tygrysów. Obecnie pozostało ich już tylko 3200. Tylko w XX wieku populacja tygrysów zmniejszyła się o 95%. Do 2022 roku może zginąć ostatni przedstawiciel tego gatunku. Z Twoją pomocą możemy ocalić te wyjątkowe dzikie koty!

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/tygrys/

Wilki: W Polsce żyje około 850 wilków. Wbrew powszechnej opinii wilk nie jest zagrożeniem dla człowieka. To człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla wilków. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, które stanowią ważną część polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze musimy im pomóc. Czy dasz im nadzieję?

Więcej na: https://pomagam.wwf.pl/wilk/