W najnowszej produkcji Kult America wędruje szlakiem najciekawszych miejscówek Krakowa. Amerykański dziennikarz Ryan Socash odwiedził każdą dzielnicę królewskiego miasta i prezentuje nieoczywiste atrakcje zainspirowany przez Vienna House.

Kraków to nie tylko Sukiennice, Wawel i Smok Wawelski. Każda dzielnica miasta kryje w sobie turystyczne perełki, które warto zwiedzać, schodząc z utartej, turystycznej ścieżki. Przejazd Młynówką Królewską do Bronowic, współczesna architektura, murale i XIX-wieczne pozostałości fortu Lubicz w okolicach Ronda Mogilskiego to tylko niektóre z nich. Ekipa Kult America trafiła też do starych austro-węgierskich fortów w Swoszowicach, galerii rzeźby w Parku Decjusza w Zwierzyńcu, smoka w Bieńczycach, schronu w Nowej Hucie. W najnowszym odcinku vloga nie mogło też zabraknąć kulinarnych eksploracji i rekomendacji – od tych najbardziej oczywistych jak bajgle, przez modne food trucki na Kazimierzu po wyrafinowaną kuchnię w Vienna House. Ryan odwiedził oba hotele sieci w Krakowie – Vienna House Easy Cracow i Vienna House Andel’s Cracow, gdzie przetestował również kalifornijską kuchnię w restauracji Mavericks Cracow.

 

“Kraków to miasto, po którym można wędrować bez końca. Naznaczony zabytkami i historią, ale jednocześnie żywy, pełen świetnych ludzi, upajający klimatem, uwodzący smakami, pełen nieoczekiwanych zakamarków.” – podsumowuje Ryan Socash.

 

Celem produkcji było pokazanie krakowskich miejsc magicznych i atrakcji, tych nieoczywistych, leżących poza Starym Miastem. Dzięki zestawieniu zdjęć ze wszystkich dzielnic, możemy spojrzeć na Kraków jako miasto wielu odcieni – wielkiej historii, ale też ekscytującej nowoczesności.

 

Odcinek Kult America pt. „Kraków” powstał we współpracy z Vienna House, siecią hoteli, która inspiruje do nieustannego okrywania i poznawania ukrytych sekretów miast. To już drugi ich wspólny projekt. Pierwszy prezentował nieoczywiste atrakcje Warszawy, z biznesowo-lifestyle’owym Vienna House Mokotow Warsaw.

 

Kult America (ponad 14 mln. wyświetleń) to autorski, anglojęzyczny program Ryana Socasha, amerykańskiego dziennikarza zakochanego w Polsce. Od lat przygląda się on przemianom w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, opowiada o historii, rozwoju ekonomicznym i społecznym w regionie. W Krakowie zaczynała się jego polska przygoda, a teraz bardzo lubi wracać do tego miasta.

Odcinek „Kraków” można zobaczyć tu: http://bit.ly/2orkKqu
Zdjęcia Vienna House do pobrania: www.viennahouse.com