KLM zaprosił przypadkowych przechodniów z dwóch różnych półkul do nawiązywania kontaktu za pośrednictwem interaktywnej instalacji. Najbardziej spontaniczni uczestnicy akcji oprócz dobrej zabawy mieli również szansę wygrać przeloty lotnicze.

Warszawa, 12 września 2014 r. – KLM nie przestaje zaskakiwać pomysłowością w wykorzystaniu kanałów social media. Tym razem dwie interaktywne instalacje ulokowane na różnych półkulach zachęcały mieszkańców Amsterdamu i Nowego Jorku do nawiązywania kontaktu. Za sprawą połączenia wideo live mogli oni się nie tylko nawzajem zobaczyć, porozmawiać, ale nawet przybić piątkę! Osoby, którym udało się wykonać perfekcyjny “Live High-Five” – dotykając w tym samym czasie ekranu, mogły wygrać bilety KLM na trasie Amsterdam-Nowy Jork. Filmik na temat akcji można zobaczyć na portalu YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=JHG2eIIt7go.

Interaktywna instalacja przez cały dzień była dla mieszkańców Amsterdamu oknem na drugą stronę oceanu. Tymczasem przechodnie na ulicy Nowego Jorku mieli okazję „wpaść” na nieznajomego mieszkańca stolicy Holandii. W ten sposób akcja KLM „Live High-Five” pozwoliła przenieść się setkom ludzi o tysiące kilometrów, w inne strefy czasowe. Osoby, które zdecydowały się podejść do ekranu miały za zadanie przybić „perfekcyjną piątkę” z nieznajomym znajdującym się po drugiej stronie naszego globu.

Holenderska linia przypomina o trwającej „wielkiej promocji KLM”! To ostatni moment, aby zarezerwować tańsze przeloty! Do wyboru jest 28 niezwykłych kierunków na całym świecie! Taniej można kupić bilety lotnicze do Azji, Ameryki Południowej, Afryki a także na Wyspy Karaibskie i Bliski Wschód. Promocyjne bilety lotnicze można rezerwować do 18 września br. na stronie: www.klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

 

***

KLM Royal Dutch Airlines (holenderskie Królewskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM dysponuje flotą 206 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 milionów pasażerów, holenderski przewoźnik oferuje połączenia do 130 miast. Linia KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 roku linie lotnicze KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń, która  liczy obecnie 231 kierunków w blisko 103 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 24,5 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach.
Więcej informacji o KLM dostępnych jest na stronie: www.klm.pl. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na: www.klm.pl oraz pod numerem telefonu: +48 (22)  55 66 444.