Warszawa 25 lutego 2015, Wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego Łodzi został uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii. Na liście zabytkowych obiektów wyróżnionych tym tytułem znalazł się andel’s Hotel Łódź.

Mamy w Polsce hotel – Pomnik Historii, andel’s Hotel Łódź. Podczas uroczystości 17 lutego b.r. Prezydent Bronisław Komorowski przekazał prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej rozporządzenie, w którym zostały wymienione zabytkowe obiekty w Łodzi objęte tym prestiżowym tytułem. Wśród nich jest budynek dawnej przędzalni wysokiej, w której po rewitalizacji mieści się dziś czterogwiazdkowy hotel. Miasto Łódź starało się o wpisanie na listę Pomników Historii od 2008 roku.
Podczas uroczystości w Łodzi prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że przyznając ten zaszczytny tytuł ma świadomość, że to nie tylko z tytułu funkcjonowania tutaj zabytków, ale także wielkiego dzieła rewitalizacji. „Bo przecież to nie chodzi tylko o zabytek historii, chodzi o dzieło aktualne, którym jest rewitalizacja i wydobycie tej wielkości, niezwykłości z  tego co zostało z lat poprzednich.” – powiedział. Zabytkowe obiekty przemysłowe w Łodzi są przywracane do życia miasta bardzo konsekwentnie. andel’s Hotel Łódź jest uznawany za przykład wzorowej rewitalizacji, co potwierdzają międzynarodowe nagrody w dziedzinie architektury i designu.
Na liście zabytków składających się na wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego znalazły się także inne budynki, w tym sąsiadujące z hotelem budynki przy ul. Ogrodowej – pałac Izraela Poznańskiego, w którym obecnie mieści się muzeum Miasta Łodzi, biuro fabryczne oraz ogrodzenie z monumentalną bramą, dziś prowadzącą do centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura. Uznanie za Pomnik Historii jest najwyższą formą nobilitacji zabytku w Polsce. Łódź jest 60 lokalizacją, która otrzymała to wyróżnienie.
andel’s Hotel Łódź
andel’s Hotel Łódź to pierwszy 4-gwiazdkowy design hotel w Łodzi oferujący 278 pokoi i apartamentów. Obiekt mieści się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i stanowi niepowtarzalne połączenie historycznego budynku z architekturą wnętrz autorstwa wybitnych współczesnych projektantów. Wyjątkowy charakter nadaje mu również stała kolekcja sztuki prezentowana w pokojach i przestrzeniach wspólnych. Restauracja Delight i Oscar’s Bar proponują bogate menu kuchni fusion. Centrum SPA i Fitness skySPAce jest niepowtarzalnym miejscem relaksu znajdującym się na najwyższym piętrze hotelu. Goście skySPAce mają do dyspozycji oszklony basen z widokiem na panoramę miasta, sauny, sale fitness, studio masażu, salon kosmetyczny i Wellness Bar. andel’s Hotel Łódź posiada największe w regionie centrum o powierzchni 1 300 m² oraz Salą Balową dla 800 osób. www.andelslodz.com

Vienna International Hotelmanagement AG
Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie umów o zarządzanie łącznie 38 hoteli i kurortów pierwszej klasy. Portfolio składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i konferencyjnych. Obiekty znajdują się w Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji i Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach, jak np. Disneyland® Paris, Salzburg, Karlowe Wary, Opatija i Loipersdorf, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt i Jekaterynburg. Obecnie grupa zatrudnia w sumie około 2,500 pracowników. Więcej informacji prasowych oraz zdjęcia: www.vi-hotels.com (prasa).
Dołącz do toczącej się wymiany informacji na temat VI Hotels & Resorts i otrzymuj aktualne wiadomości: polub nasz profil na Facebooku (facebook.com/vihotels) i śledź nas na Twitterze (@vi_hotels), Google+ (google.com/+vihotels) oraz Instagram (www.instagram.com/vihotels).