„..gra bez opamiętania, ze smakiem i muzykalnością…”. „Stadshehoorzaal wydaje się zbyt mała by pomieścić takie fajerwerki”. „Oglądając tak piękny nadgarstek i mowę ręki rzeźbiarz Rodin od razu zacząłby je rzeźbić”. To tylko kilka z cytatów z prasy, które opisują występy włoskich gwiazd Enrici Ciccarelli i Elisy D’Auria, które wystąpią z towarzyszeniem znakomitych muzyków Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą I Dyrygenta PFB, również Włocha, Massimiliano Caldiego w Andrzejkowy wieczór.

Utalentowane i bez wątpienia piękne artystki wykonają Koncert na dwa fortepiany Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. Z całą pewnością jednak gwoździem programu będzie VII Koncert na trzy fortepiany F-dur tego samego kompozytora.  Niezwykle radośnie zapowiada się także druga część wieczoru, podczas której wykonane zostaną uwielbiane przez publiczność szlagiery operowe i operetkowe. Usłyszymy więc uwertury do oper: „Nabucco” Verdiego, „Don Giovani” Mozarta, „Rusłan i Ludmiła” Glinki czy „Zemsta nietoperza” Straussa. Tego wieczoru zabrzmi również nieco mniej popularne w Polsce Intermezzo do opery „Manon Lescaut”, która triumfowała już od 1884 roku na scenach operowych Europy.

Koncert odbędzie się w sobotę, 29.11.br., o godz. 18:00. Bilety do nabycia w kasach na Ołowiance oraz na www.filharmonia.gda.pl