Według ankiety przeprowadzonej przez portal Facebook, jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, w odniesieniu do podróży poślubnych, jest Antalya!
Miasto to w przeprowadzonym badaniu znalazło się pośród takich destynacji, jak Las Vegas, Honolulu i Cancun.

Dlaczego Antalya tak przyciąga nowożeńców? Jest największą metropolią Morza Śródziemnego, synonimem Tureckiej Riwiery. Zachwycają tutaj starożytne ruiny Termessos, Perge czy Aspendos, a także cudy przyrody – wodospady, jaskinie i kanion Köprülü, które posiadają romantyczną scenerię, tak bardzo ważną podczas miesiąca miodowego. Warto również zobaczyć stare domy osmańskie, Galerię Sztuk Pięknych czy Muzeum Antalyi. Niezaprzeczalną atrakcją są oczywiście plaże. Jest to idealne miejsce właśnie dla fanów odpoczynku na plaży, ale także dla tych osób, które cenią sobie piękne krajobrazy.

To właśnie Riwiera Turecka nazywana jest turystyczną stolicą Turcji. Jest w pełni przystosowana do potrzeb przybywających tam turystów. Na gości czekają różnej klasy hotele i ośrodki wczasowe. Wszystkich przybyszy urzeknie zapewne także gościnność tamtejszych mieszkańców.

Antalya ma tyle samo mieszkańców, co stolica Polski, jednak nie poczujemy tam atmosfery miejskiej aglomeracji.

Zatem gdzie wybrać się w podróż poślubną? Odpowiedź jest prosta – do Antalyi!

 Źródło: http://turizmreport.com/?link=haber-detay&haber_id=401