– 5 pomysłów na dzień poza Monachium

Düsseldorf, 22 września 2014. W sobotę 20 września rozpoczął się największy i najpopularniejszy piwny festiwal – Oktoberfest. Jak co roku, ma on miejsce w niemieckim Monachium, które na dwa tygodnie zamienia się w piwną stolicę świata.

Co jednak robić, kiedy opróżnimy już kufle i zechcemy zobaczyć nieco więcej Bawarii? Serwis trivago.pl specjalnie na tę okazję przygotował propozycję 5 miejsc na jednodniowe wycieczki po tym regionie i jego okolicy.

Bawaria jest przyjazna turystom, a podróżowanie po jej terytorium jeszcze bardziej ułatwia przyjezdnym niemiecka kolej, która udostępnia tzw. Bavaria Ticket. Bilet ten umożliwia podróż po całym regionie przez całą dobę za stałą cenę. W dodatku im większą grupą podróżujemy, tym mniej płacimy. Dla przykładu, cena dla jednej osoby to 23 euro, a dla pięciu osób 39 euro, co daje niecałe 8 euro na osobę. Poniżej polecane przez trivago.pl miejsca dostępne w ramach wspomnianego taniego dobowego biletu.

1. Zamek Neuschwanstein

Bajkowe miejsce, którym przy kreacji zamku Śpiącej Królewny inspirowała się sama wytwórnia Disneya. Ta zapierająca dech w piersiach twierdza postawiona została w średniowieczu na specjalne życzenie króla Ludwika II Wittelsbacha, który w ówczesnych czasach zasiadał na bawarskim tronie. Od lat pozostaje jedną z największych atrakcji nie tylko regionu, ale i całych Niemiec przyciągając ponad 1,3 miliona turystów rocznie.

Odległość od Monachium: 126 km

2. Lindau i Jezioro Bodeńskie

Co poza językiem łączy Niemcy, Austrię i Szwajcarię? Właśnie Jezioro Bodeńskie, jedno z najpiękniejszych jezior Europy, położone w samym sercu Alp. Największym urokiem tej okolicy są krajobrazy – malownicze szczyty, zielone doliny oraz błękitna woda. To wszystko sprawia, że Jezioro Bodeńskie pozostaje jednym z najpiękniejszych miejsc do wypoczynku w Bawarii. Wartym odwiedzenia jest miasteczko Lindau, prawie w całości położone na wyspie.

Odległość od Monachium: 179 km

3. Norymberga

Największe miasto niemieckiej Frankonii. Historia Norymbergi bardzo mocno związana jest z działalnością Hitlera, bo to właśnie ona przez długi czas służyła mu jako główny ośrodek organizacji wieców politycznych i nie tylko. Pomimo swojej niechlubnej historii, miejsce to pozostaje jednym z bardziej interesujących w regionie i stanowi zwierciadło niemieckiej historii. Podczas Oktoberfest noclegi w Norymberdze są ok. trzy razy tańsze niż w Monachium.

Odległość od Monachium: 169 km

4. Jezioro Królewskie

W niedalekiej odległości od granicy z Austrią szukający ciszy po szalonym Oktoberfest mogą w spokoju spędzić czas na łonie natury. To właśnie w tym miejscu niemieckie władze, chcąc uchronić ten dziewiczy krajobraz, zdecydowały się na utworzenie Parku Narodowego Berchtesgaden, w którego sercu odnajdziemy Jezioro Królewskie (niem. Königssee). Jego krystalicznie czysta woda oraz porośnięte zielonymi lasami zbocza gór to jedynie część z tego, co możemy zobaczyć, bowiem najpiękniejsze widoki na okolicę roztaczają się przy okazji wspinaczki na pobliski szczyt – Watzmann.

Odległość od Monachium: 159 km

Odrobinę poza Bawarią, ale równie blisko

5. Salzburg, Austria

Miasto Mozarta, nad którym dumnie góruje twierdza Hohensalzburg. Historia budowli sięga aż XI wieku, kiedy to powstała pierwsza jej część – kasztel warowny. Dziś twierdza uchodzi za największą w całości zachowaną fortecę w Europie Środkowej i przyciąga tłumy turystów zafascynowanych jej magicznymi gotyckimi komnatami. Salzburg to ponad to miasto kultury, bogate w liczne muzea i mogące pochwalić się przepiękną starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W czasie Oktoberfest Salzburg oferuje średnio trzy razy tańsze noclegi niż Monachium.

Odległość od Monachium: 146 km

O trivago

www.trivago.plto porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 175 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 120 milionów zintegrowanych ocen oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 75 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 47 międzynarodowych platformach w 28 językach.