Holenderska platforma rezerwacyjna Bidroom wprowadziła płatność przez Apple Pay po oficjalnym udostępnieniu tej usługi w Holandii 11 czerwca.

 

 

Według Bidroom, użytkownicy portali rezerwacyjnych wymagają znacznie płynniejszego procesu rezerwacji z małą ilością kroków

 

Bidroom.com udostępnia płatność usługą Apple Pay swojej rosnącej internetowej społeczności podróżników, która korzysta ze znaczących zniżek na rezerwację hoteli

Od 9 lipca fani Apple rezerwujący hotele przez Bidroom.com mogą wybrać jedną z trzech oferowanych subskrypcji korzystając z Apple Pay, osiągając dostęp do pokaźnych zniżek w ponad 120 000 hotelach w 128 krajach. Funkcja jest również dostępna dla mieszkańców Polski i 54 innych regionów objętych jej zasięgiem (wskazanych na oficjalnej liście Apple tutaj).

 

Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny Bidroom Michael Ros powiedział, że Bidroom w krótkim czasie zapewni swojej społeczności podróżników kolejne ułatwienia i metody płatności.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu usługi w Holandii, natychmiast podjęliśmy prace nad jej integracją z Bidroom. Nieustannie dążymy do uproszczenia procesu rezerwacji. Chcemy, aby był on łatwy i intuicyjny dla użytkowników – powiedział Michael Ros.

Użytkownikami Bidroom są fani nowych technologii w wieku od 30 do 40 lat, którzy odbywają co najmniej 10 krótkich podróży w ciągu roku. Ponieważ często podróżują, chętnie dołączają do programów opartych na członkostwie, które pozwalają zaoszczędzić na rezerwacjach w perspektywie długoterminowej. Platforma oferuje im rezerwację pokoi hotelowych z gwarancją niższej ceny w porównaniu do najpopularniejszych serwisów tego typu.

Krok w kierunku intuicyjnej rezerwacji

Usługa Apple Pay przyspiesza proces rezerwacji, ponieważ za jej sprawą nie trzeba wpisywać danych karty kredytowej przy każdej transakcji. Kolejną korzyścią jest zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia wynikającego z faktu, iż Apple nie zachowuje danych transakcji kupującego w przeciwieństwie do transakcji za sprawą kart kredytowych i debetowych, gdzie takie informacje są zapamiętywane.

Płatność przez Apple Pay jest dostępna dla użytkowników Bidroom korzystających z przeglądarki internetowej Safari na urządzeniu Apple* lub dla osób, których karta kredytowa jest podpięta do aplikacji Wallet na iPhonie.

Od 9 lipca użytkownicy Bidroom zobaczą nowy przycisk opcji Apple Pay zaraz po ekranie wyboru członkostwa. Transakcję będzie można potwierdzić klikając na ten przycisk na iPhonie lub Apple Watch lub korzystając z czytnika Touch ID na MacBook Air i MacBook Pro. Tam, gdzie będzie to możliwe, w Bidroom usługa Apple Pay będzie standardową metodą płatności.

Rezerwacji można dokonać łatwiej i szybciej, klikając przycisk usługi Apple Pay po ekranie wyboru członkostwa w Bidroom.com

 

Usługa Apple Pay wreszcie dostępna w Holandii

Usługa Apple Pay została uruchomiona na wielu rynkach na całym świecie w 2014 r., jednak w Holandii była niedostępna przez niemal pięć kolejnych lat. Od 18 czerwca 2019 r. z Apple Pay można już korzystać w 55 regionach. W Holandii usługa została uruchomiona 11 czerwca dzięki współpracy Apple z Bankiem ING. Posiadacze kart kredytowych ING mogą obecnie dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay w sklepach stacjonarnych, internetowych i w aplikacjach.

 

* (iOS 10 lub macOS Sierra i nowsze)