Zakończyła się 2. edycja Big Book Festival, której towarzyszyło hasło „Tyłem do przodu”. Wydarzenie zgromadziło 150 gości na 50 spotkaniach, debatach i spacerach.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z wielkimi gwiazdami literatury: Jonasem Gardellem, Karlem Ove Knausgardem, Ignacym Karpowiczem i Gavinem Extence’m.

Kilkadziesiąt osób doskonale bawiło się na sparingu literackim w Ambasadzie Szwecji, po raz pierwszy w życiu próbując swoich sił w tłumaczeniu. Ogromną popularnością cieszył się literacki retro-piknik w Stawisku – kilkaset osób zwiedziło dom Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów i grało w badmintona i krokieta.

Wielkie emocje wzbudziła debata Stevena Poola, Tomasa Sedlacka i Leszka Balcerowicza. Ekonomiści  spierali się o to, jak gospodarka wolnorynkowa wpływa na relacje międzyludzkie.

Publiczność dopisała także w Pasażu Wiecha, gdzie udało się pobić rekord świata w liczbie osób czytających na wolnym powietrzu – w tym roku 282 osoby przez pół godziny czytały podręczniki, powieści, ale też magazyny z modą i książki dla dzieci. W zeszłym roku czytał 164 osoby. Najmłodszy uczestnik miał kilka miesięcy.

Festiwal został zorganizowany przez „Fundację Kultura nie boli”. Organizatorki – Anna Król i Paulina Wilk – już planują kolejną edycję.