– LOT wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich pasażerów

Warszawa, 9 luty 2015 – Pasażerowie LOT-u kupujący bilety na stronie lot.com, od dziś mogą również w tym samym miejscu wynająć swój ulubiony samochód. LOT rozpoczął współpracę z jednym z najpopularniejszych serwisów pośredniczących w wynajmie samochodów – CarTrawler.

Nowa usługa to najlepszy sposób na znalezienie ulubionego auta. Dzięki CarTrawler pasażerowie LOT-u mają większy wybór firm wynajmujących samochody, a co za tym idzie szeroki wybór marek i modeli,  niezależnie od tego, w którym momencie decydują się na wynajem. To kolejny serwis udostępniony pasażerom LOT-u wzbogacający ofertę już dostępnych usług „a la carte”.

Klienci LOT-u mogą zarezerwować wybrany samochód zarówno poprzez stronę lot.com, jak i wpisując w przeglądarce bezpośredni adres działającego pod markami LOT-u i CarTrawler serwisu cars.lot.com. Współpraca obu firm daje pasażerom LOT-u dostęp do usług ponad 1 300 wiodących i niezależnych agentów wynajmujących samochody w obrębie ponad 30 000 lotnisk i miast w 174 krajach!

„Dzięki współpracy między globalnymi firmami takimi jak LOT i CarTrawler, pasażerowie mogą dziś zaprojektować swoją podróż zgodnie ze swoimi preferencjami, od A do Z, w prosty i wygodny sposób rezerwując poszczególne jej elementy w jednym miejscu. Wprowadzenie oferty wynajmu samochodów to kolejny krok LOT-u, by stać się kompleksowym dostawcą usług związanych z podróżowaniem, oferującym właściwe, spersonalizowane produkty i usługi we właściwym czasie” – mówi Magali Olive, Dyrektor ds. Dodatkowych Przychodów i Programów Lojalnościowych.

„Światowe szacunki w 2014 roku wyceniły dodatkowe przychody linii lotniczych na 49,9 miliardów dolarów. Bez wątpienia wynajem samochodów to jedna z najważniejszych usług dodatkowych składających się na ten wynik. Linie lotnicze, które oferują pasażerom usługi spełniające ich dodatkowe oczekiwania i potrzeby, będą nie tylko zwiększać swoje dodatkowe przychody, ale także zyskają większą lojalność swoich klientów. Naukowe podejście CarTrawler do przewidywania potrzeb pasażerów pomoże zmaksymalizować potencjał wynajmu samochodów na całej sieci połączeń LOT-u” – mówi Michael Cunningham, Chief Operations Officer, CarTrawler.

Wynajem samochodów to kolejna dodatkowa usługa LOT-u, mająca na celu realizację oczekiwań i potrzeb pasażerów.  Na lot.com klienci LOT-u kupując bilet już dziś mogą wykupić także dodatkowe ubezpieczenie, czy zarezerwować pokój w hotelu. Wszystkie dodatkowe usługi LOT oferuje we współpracy ze znanymi i zaufanymi partnerami.

 

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.

CarTrawler zapewnia klientom firm związanych z lotnictwem, podróżowaniem, zakwaterowaniem i rozrywką bezpośredni dostęp do ponad 1 300 wiodących I niezależnych agentów wynajmujących samochody, autokary czy limuzyny w obrębie ponad 30 tysięcy lotnisk i miast w 174 krajach, prezentując oferty w dowolnie wybranym języku i walucie. CarTrawler umożliwia firmom sprzedającym swoje usługi online dodanie wynajmu samochodów do portfolio swoich produktów i usług, tworząc przez to dodatkowy strumień przychodów, który nie wymaga żadnej inwestycji. Firma jest prowadzona przez Mike’a McGearty, Prezesa Zarządu CarTrawler oraz doświadczony zespół pracujący w siedzibie firmy w Dublinie.