II edycja programu certyfikującego dla biur podróży w całej Polsce
Z końcem sierpnia 2014 roku rozpoczęła się II edycja programu „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”, którego ideą inicjatywy jest zaangażowanie biur podróży w całej Polsce w informowanie turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w wielu rejonach świata oraz o dostępnych sposobach ich profilaktyki. W tym roku proces edukowania klientów-turystów będzie przebiegał jeszcze wygodniej i nowocześniej – przy użyciu technologii kodów QR.

Program „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” powstał, aby wyłonić biura, które wykazują się społeczną odpowiedzialnością w branży oraz zachęcić wszystkie inne do podnoszenia swoich kompetencji. Każde zgłoszone w ubiegłym roku biuro otrzymało komplet atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przeznaczonych do dystrybucji wśród klientów, prestiżowy tytuł i certyfikat – „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”, a także zostało oficjalnie umieszczone w specjalnej zakładce poświęconej Programowi na stronie SzczepieniaDlaPodrozujacych.pl.  Do Programu dołączyło 360 biur podróży z całej Polski.
Co roku wielu Polaków udaje się w podróż do egzotycznych rejonów świata na wakacje, w podróż służbową lub w celach zarobkowych. Zakup wycieczki w biurze podróży to idealny moment, by odpowiedzialne i rzetelne biuro podróży poinformowało klienta o możliwych schorzeniach, sposobach ich profilaktyki oraz zarekomendowało wizytę w najbliższej placówce medycyny podróży.
Dlatego też  w II edycji Programu wszystkim dotychczas certyfikowanym biurom oferowane są specjalne Kody QR, które mogą być odczytywane przez popularne urządzenia mobilne np. smartfony, tablety. Już w biurze, turysta może zapoznać się ze stroną www.szczepieniadlapodrozujacych.pl, która stanowi kompendium wiedzy na temat bezpiecznej egzotycznej podróży i cieszy się niesłabnącą popularnością, czego zasługą są wartościowe materiały merytoryczne na niej publikowane oraz szereg aplikacji umożliwiających m.in.: znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży, sprawdzenie, jakie choroby występują w konkretnym kraju na świecie czy skierowanie indywidualnego zapytania do eksperta medycyny. Od maja 2014 roku strona posiada również swoją oficjalną odsłonę na portalu społecznościowym Facebook.

– Wydruk materiałów dla tysięcy klientów w całej Polsce jest bardzo kosztowny. Zdajemy sobie sprawę, że coraz częściej klienci poszukują informacji w internecie i korzystają z nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Dlatego też, zależy nam na odsyłaniu ich na stronę www.szczepieniadlapodrozujacych.pl, gdzie znajdą wszelkie interesujące ich treści i wydrukują sobie we własnym zakresie preferowaną zawartość. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektywne kosztowo, ale również ekologiczne – informuje Wojciech Sobczak-Wojeński z Biura Organizacyjnego Programu.
– W II edycji Programu nie prowadzimy naboru nowych biur. Chcemy dać szansę na promocję wszystkich dotychczasowym 360 partnerom, którzy w obecnym sezonie wakacyjnym stanowią wyznacznik dla reszty branży – dodaje.
„Biura podróży przyjazne zdrowiu turysty” to firmy odpowiedzialne społecznie, mające szanse na: efektywne budowanie pozytywnego wizerunku, pozyskanie i utrwalenie zaufania klientów, pozyskanie przychylności społeczności lokalnej.

 

***

O programie „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”
Ideą programu „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” jest nawiązanie współpracy z biurami podróży w całej Polsce w celu efektywnego informowania turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w egzotycznych rejonach świata oraz o sposobach ich profilaktyki. Biura, które wzięły bezpłatny udział w I edycji Programu (kwiecień-lipiec 2013 r.) otrzymały tytuł i certyfikat „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” oraz zostały oznaczone w specjalnej zakładce na stronie SzczepieniaDlaPodrozujacych.pl  
Patronat nad Programem sprawują: Polski Związek Organizatorów Turystyki, Fundacja „Żyjmy zdrowo”, czasopismo Wiadomości Turystyczne, portal Medexpress.pl, serwis Tur-Info.pl oraz Travelbit.pl – Centrala Polskich Globtroterów.
Platformą komunikacyjną programu jest strona internetowa SzczepieniaDlaPodrozujacych.pl.
Program „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” jest organizowany przez firmę Solski BM Sp. z o.o. na zlecenie firmy Sanofi Pasteur Sp. z o.o.