Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane i najważniejsze dla fanów piłki nożnej wydarzenie w świecie futbolu – Mundial. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 odbędą się w Rosji. Przyciągają one nie tylko miłośników tego sportu, ale także miliony tych, którzy na ten szczególny czas stają się kibicami, chcąc uczestniczyć w tak wielkiej sportowej imprezie. Jeśli chcesz przeżyć emocje na najwyższym poziomie i obejrzeć mecze na żywo, zarezerwuj bilety już teraz. Serwis eSky pomoże Ci w znalezieniu lotów  i hoteli, dzięki którym będziesz blisko mundialowych wydarzeń.

 

Mundial 2018 odbywa się w Rosji i będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który organizowany jest w Europie Wschodniej. To też jednocześnie pierwszy turniej mistrzostw świata, które odbędą się na dwóch kontynentach – w Europie i w Azji. W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje krajów, a łącznie zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach w 11 miastach.

 

Mistrzostwa Świata potrwają miesiąc, a pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 14 czerwca. Warto przejrzeć kalendarz meczów, by wybrać się na ten, który interesuje nas najbardziej. Ten najważniejszy finałowy mecz turnieju zobaczymy 15 lipca. Mecze rozgrywać się będą na stadionach w Moskwie, w Petersburgu, Soczi, Wołgogradzie, Niżnym Nowogrodzie, Rostowie nad Donem, Kazaniu, Samarze, Sarańsku, Jaketerynburgu i Kalingradzie.

 

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, nie może Cię zabraknąć na rozgrywkach w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie, by wspierać naszych. Reprezentacja Polski po dwunastu latach wraca na mistrzostwa świata, więc szczególnie teraz potrzebna jej będzie energia i doping kibiców. Chcesz już zacząć planować wyjazd na mecze polskiej drużyny? Do Rosji najłatwiej będzie dostać się samolotem. eSky pomoże Ci znaleźć odpowiednie loty. Oto przykładowe propozycje, pamiętaj, że ceny zmieniają się dynamicznie:

 

Moskwa, 3 dniowy pakiet lot + hotel od 1566 zł.

Kazań, 3 dniowy pobyt od 2513 zł. Lot oraz hotel.

Wołgograd, 3 dniowy pobyt od 2760 zł. Lot oraz hotel.

 

Mundial to wielkie wydarzenie sportowe, które niezależnie od rozgrywek konkretnych drużyn piłkarskich, niezależnie od tego, komu kibicujesz i niezależnie od tego, że być może piłka nożna to sport, którym interesujesz się tylko raz na jakiś czas, budzi zawsze wielkie emocje i jest ogromnym przeżyciem dla każdego. Warto więc zobaczyć choć jeden mecz w realu, by przeżyć to wielkie widowisko na własne oczy. Rozgrywki piłkarskie, które z pewnością warto zobaczyć ze względu na mocne drużyny to np.:

 

15.06 Soczi, Hiszpania – Portugalia;

26.06 Moskwa, Dania – Francja;

21.06 Niżny Nowogród, Argentyna – Chorwacja;

17.06 Rostów nad Donem, Brazylia – Szwajcaria;

28.06 Kaliningrad, Belgia – Anglia;

 

W planowaniu wyjazdu na Mundial pomocne mogą Ci być poniższe propozycje:

 

Soczi, 6 dniowy pobyt od 1803 zł. Lot i hotel.

Rostóv nad Donem,  4 dniowy pobyt 2824 zł. Lot i hotel.

Kaliningrad, 3 dniowy pobyt 1867 zł. Lot i hotel.

 

Każdy kibic, któremu uda się kupić bilet na jakikolwiek mecz mistrzostw, do Rosji będzie mógł wjechać bez wizy. Otrzyma też specjalną „kartę kibica” („fan ID”), umożliwiającą bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską we wszystkich miastach-gospodarzach mistrzostw.

 

A jak kupić same bilety na mecze? Wejściówki można nabyć jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony FIFA, na której należy się zarejestrować i podać dane osobowe, a następnie wybrać fazę turnieju, która nas interesuje. Od 13 marca do 4 kwietnia wejściówki będą przyznawane wedle kolejności zgłoszeń. W dniach 18 kwietnia – 15 czerwca będzie etap „last minute”, kiedy to FIFA rozdysponuje ostatnie wejściówki. FIFA przygotowała także osobne wejściówki dla osób niepełnosprawnych.

 

O ile już sam pobyt w Rosji będzie wiązał się ze sporym wydatkiem, dzięki kompleksowym rozwiązaniom, jakie oferuje eSky możemy poszukać oszczędności decydując się na pakiet obejmujący przelot i zakwaterowanie w hotelu.

 

Mundial to z cała pewnością impreza, którą warto przeżyć choćby raz w życiu, nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem piłki nożnej. Im bliżej mistrzostw, tym droższe będzie zorganizowanie wyjazdu. Nie zwlekaj więc i zarezerwuj bilety na eSky już dziś, by doświadczyć tej niepowtarzalnej atmosfery. Mundial wraz z oficjalną maskotką mistrzostw, którą jest Wilk Zabivaka, czekają!