11 października 2014r. jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie – Arena di Verona będzie rozbrzmiewać muzyką największego  polskiego  kompozytora – Fryderyka Chopina.

Ta szczególna budowla, wzniesiona 2 000 lat temu jest także jednym z największych rzymskich amfiteatrów, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Od 1913 roku odbywa się w tym miejscu znany na całym świecie festiwal operowy i koncerty, a w okresie letnim spektakle teatralne. To największa opera świata, w której co roku każdego dnia Festiwalu Operowego 14 tysięcy osób podziwia monumentalne widowiska operowe.

W tym prestiżowym miejscu, po raz pierwszy, wybitni polscy artyści będą  interpretować muzykę Chopina klasycznie, rockowo i jazzowo, nadając nowe brzmienie fortepianowym mazurkom, nokturnom i polonezom. Na scenie w Weronie pojawi się ponad 100 artystów.

Prezentacja muzyki Chopina w wersji klasycznej i w  zaskakujących, nowoczesnych aranżacjach  zostanie  połączona z multimedialną oprawą.
Koncert w warstwie wizualnej zawierał będzie przekaz na temat polskiej drogi do wolności oraz ważnych postaci polskiej i europejskiej transformacji, Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. ROCK LOVES CHOPIN został z sukcesem zaprezentowany w spektakularnych miejscach świata – pod piramidami w Kairze, na Wielkim Murze Chińskim, a także w Meksyku na otwarcie największego Festiwalu Ameryki Łacińskiej Cervantino, na Placu Błotnym w Moskwie, czy też w słynnym amfiteatrze Millenium Park w centrum Chicago. Teraz muzykę Chopina w niezwykłym wydaniu poznają widzowie Arena di Verona.

ARTYŚCI:
ALEKSANDRA KURZAK – światowej sławy sopranistka,
KAROL RADZIWONOWICZ – jeden z najlepszych polskich pianistów klasycznych,
LESZEK MOŻDŻER –pianista jazzowy,
ANNA SERAFIŃSKA –wokalistka jazzowa,
 najlepsi polscy gitarzyści rockowi  – ROCK LOVES CHOPIN,  FUSION STRING ENSEMBLE   i Orkiestra Symfoniczna im.Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka
 Gośćmi  specjalnymi projektu będą pianista NICCOLÒ SPOLETINI  oraz połączone chóry „Coro giovanile femminile di S. Zeno di Montagna,  ” I bambini di Bure”.

Choreografię przygotowała MARZENA BARCIK, tancerka, twórca wielu choreografii do spektakli i programów telewizyjnych oraz grupa tancerzy FOLIES DANCE COMPANY
 i DUO FLAME
Autorem kostiumów jest MACIEJ ZIEŃ, jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich projektantów mody.
Reżyseria: ANDRZEJ MATUSIAK  
Asystent reżysera: ZOFIA DOWJAT  

www.chopinarena.eu     
 facebook.com/chopinarena