Sezon zimowy 2014/2015

Dzięki sprytnemu trikowi jednego z hotelarzy 150 lat temu właśnie w Szwajcarii narodziła się zimowa turystyka.

Zimowa oferta rozwija się i doskonali po dzień dzisiejszy. Szwajcarskie ośrodki narciarskie wygrywają w rankingach, a lista aktywności i pomysłów na zimowy odpoczynek nie ma końca. Zapraszamy do naszego zimowego serwisu!

» Wszystko o sezonie zimowym 2014/2015

 

Szwajcaria w odsłonie retro, Warszawa, do 6.12

Z okazji 150-lecia turystyki zimowej w Szwajcarii wybraliśmy specjalnie dla Państwa 15 kopii historycznych plakatów pochodzących ze zbiorów Muzeum Grafiki i Plakatów w Zurychu. Dodatkowo przedstawiamy współczesny, jubileuszowy plakat szwajcarskiego komika Matthiasa Gnehm. Do oglądania plakatów zapraszamy do 6 grudnia 2014 w Gazeta Café, ul. Czerska 8/10, Warszawa. Na uroczyste otwarcie wystawy, którego gościem będzie Roberto Triulzi, szef najstarszego i jedynego na świecie naturalnego toru bobslejowego w St. Moritz, zapraszamy 19 listopada o godz. 19.00.

» Szwajcaria na plakatach retro

 

150 lat turystyki zimowej w St. Moritz

Nadchodzący sezon to czas świętowania. Wszystko zaczęło się od słynnego zakładu Johannesa Badrutta, hotelarza z St. Moritz. Otóż w 1864 roku namówił on swoich letnich gości z Anglii, aby przyjechali do niego także zimą. Gdyby im się nie spodobało, to on Badrutt, miał im zwrócić koszty podroży. Anglicy zostali do Wielkanocy. I tak narodziła się zimowa turystyka.

 

» Obchody 150 lat turystyki zimowej w St. Moritz

 

Jarmark Adwentowy, Bazylea, 27.11-23.12

Na koniec roku, w przesyconym kulturą mieście, dzieją się urokliwe rzeczy. Przepięknie udekorowane domy, bogato ozdobione witryny sklepowe, rozstawione na głównych placach stoiska z upominkami i przekąskami. W powietrzu unosi się zapach grzanego wina, cynamonu i lokalnych pierniczków. Bazylea zmienia się w jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

 

» Więcej o przedświątecznych wydarzeniach w Bazylei