Karnawał w Lucernie, 12-17 lutego 2015

To największe wydarzenie w Lucernie. Nad ranem statkek z bratem Fritschi i jego rodziną cumuje do nabrzeża Jeziora Czterech Kantonów.

A potem rozlega się wielkie BUM! (Urknall) i nic już nie może powstrzymać szalejących tłumów. Trzy duze parady poprzebieranych w fantazyjne stroje uczestników to najważniejsze elementy świętowania.

» Więcej informacji o Lucernie i karnawale

    

Karnawał w Bazylei, 23-25 lutego 2015

Słynne Ostatki Karnawału w protestanckiej Bazylei rozpoczynają się 23 lutego w poniedziałek poprzedzający Środę Popielcową. Parada Morgestreich wyrusza o godz. 4 rano, kiedy miasto jest jeszcze zanurzone w ciemności. Przez trzy dni centrum opanowane jest przez 20 tys. karnawałowych postaci i orkiestry muzyków guggen.

» Wszystko o wielkim święcie Bazylei

    

Jedyne takie miejsce na świecie, St. Moritz

Co roku grupa pasjonatów przygotowuje tę wyjątkową rzeźbę z lodu. Jedyny na świecie naturalny tor bobslejowy od ponad 100 lat co roku budowany jest na nowo. To miejsce nie tylko dla zawodników – każdy może zjechać z pilotem i przeżyć chyba najbardziej emocjonujące 75 sekund w życiu. Trzeba się pospieszyć – na wiosnę tor topnieje.

» Obejrzyj, jak powstaje Olympia Bob Run

    

Savognin, przyjazne rodzinom

Gryzonia

Oznaczenie „miejsce przyjazne rodzinom” (Families Welcome) przyznano m.in. Davos Klosters, Laax, Lenzerheide i Savognin. W ofertach tych miejscowości uwzględniono życzenia i potrzeby dzieci, rodziców oraz osób towarzyszących. W Savognin organizatorzy poszli o krok dalej: dzieci do 10 lat nie płacą za skipass i wypożyczenie nart!

» Więcej informacji o wiosce Savognin

    

Szwajcarskie Schroniska Młodzieżowe

To nie są miejsca niższej kategorii, ale doskonała alternatywa dla rodzin, miłośników zimy i grup przyjaciół. Atrakcyjne, szykowne i nowoczesne, położone wśród alpejskich krajobrazów zbliżają gości z całego świata. W całej Szwajcarii jest ponad 50 obiektów, które polecamy jako doskonałe miejsca wypadowe dla aktywnych turystów.

» Dowiedz się więcej o schroniskach młodzieżowych w Szwajcarii

    

Region narciarski Jungfrau

Ponad 200 km tras o różnej trudności to idelane warunki dla każdego narciarza i snowboardzisty. A jeśli ktoś nie jeździ na nartach? Tu też jest mile widziany. Przygotowanych jest 100 km zimowych szlaków wędrownych i 50 km tras saneczkowych. To tutaj też zjechać można najdłuższą na świecie trasą saneczkową z Faulhorn do Grindelwaldu.

» Fajne miejsce? Sprawdź i poznaj region Jungfrau

    

Swiss Travel Pass – nowy stary bilet

Od nowego roku nieco zmieniła się oferta biletów STS. Swiss Travel Pass ważny jest przez kolejne 3, 4, 8 i 15 dni. Tyle samo dni ważny jest Swiss Travel Pass Flex, ale aby korzystać ze zniżki 50% pomiędzy wybranymi dniami ważności należy dokupić Half Fare Card Combi. Nie ma też już zniżki dla osób wspólnie podróżujących, ale nadal jest to bilet „wszystko w jednym”.

» Nowa oferta biletów STS