Kucharz restauracji w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Gracjan Grobelski, wygrał Pojedynek Mistrzów o Najlepsze Danie Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska, a także konkurs Najlepszej Kuchni Liczyrzepy 2014 podczas III Festiwalu Smaków Liczyrzepy! Impreza odbyła się 13 lipca 2014.

Festiwal Smaków Liczyrzepy, organizowany już po raz trzeci, to konkurs dla kucharzy z Dolnego Śląska. Ma na celu przede wszystkim kultywowanie i propagowanie kuchni lokalnej oraz tradycyjnej z tego regionu. Festiwal tworzą wspólnie restauracja Dwór Liczyrzepy i Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór. W jury konkursu Najlepszej Kuchni Liczyrzepy 2014 zasiadała między innymi zwyciężczyni drugiej edycji popularnego programu kulinarnego Master Chef – Beata Śniechowska. Imprezie towarzyszyły warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz stoiska, na których można było kupić przedmioty związane z Dolnym Śląskiem.
„Wszyscy pracownicy Cottonina Villa & Mineral SPA Resort są niezwykle dumni z osiągnięć naszego  kucharza, Gracjana Grobelskiego. Nasi kucharze są niesamowicie utalentowani, ale takie potwierdzenie ich umiejętności jest niezwykle ważne nie tylko dla nich, ale również dla nas, ponieważ jest potwierdzeniem wysokiego statusu Cottonina Villa & Mineral SPA Resort. Nasza kuchnia serwuje na co dzień dania kuchni polskiej, przyrządzane z lokalnych składników najwyższej jakości. Jesteśmy dumni, że tak wysoki standard został doceniony przez jury Pojedynku Mistrzów o Najlepsze Danie Dziedzictwa” – powiedziała Marta Fiedorowicz, Dyrektor Generalny Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.
Nie był to pierwszy konkurs wygrany przez kucharzy Cottonina Villa & Mineral SPA Resort. Podczas II edycji Festiwalu Smaków Liczyrzepy, w 2013 roku, Paweł Firlej, kucharz z Cottoniny wraz z Gracjanem Grobelskim wygrał Pojedynek Mistrzów oraz konkurs Najlepszej Kuchni Liczyrzepy 2013.

 
Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to wyjątkowy obiekt znajdujący się w sercu Gór Izerskich, zlokalizowany w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój. To idealne miejsce dla osób, które pragną odnowić swoje siły witalne przez połączenie pielęgnacyjnych zabiegów SPA z aktywnym wypoczynkiem w górach. Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to wyjątkowy kompleks, w których wciąż żywa jest historia dawnej fabryki bawełny. Odresturowane budynki tworzą jeden z najnowszych i najciekawszych hoteli w regionie. Cottonina to także pierwsze w Polsce Mineral SPA, które zostało nagrodzone SPA PRESTIGE AWARDS 2013 za jedno z trzech najlepszych, nowo otwartych SPA w Polsce. Do dyspozycji gości są również sauny, basen oraz jacuzzi, a autorskie menu restauracji opracowane w oparciu o sezonowe, regionalne produkty to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. W klimatycznym Cotton Clubie można spędzić wieczór przy jazzowej muzyce. Obiekt proponuje także bogato rozbudowaną oferta dla biznesu i sale konferencyjno-szkoleniowe zapewniające standard na najwyższym poziomie.