– w celu wsparcia firm turystycznych w zakresie wykrywania nadużyć w kanałach rezerwacyjnyc

CyberSource, firma należąca do Visa Inc. (NYSE:V) i jeden z czołowych operatorów płatności dla e-commerce na świecie, nawiązał strategiczną współpracę z Amadeus w celu stworzenia zintegrowanego rozwiązania rezerwacyjnego dla linii lotniczych, biur podróży i innych organizacji turystycznych na całym świecie, które pozwoli zarządzać nadużyciami.

Wykorzystując globalne doświadczenie firmy CyberSource w tym obszarze, innowacyjne rozwiązanie integruje system do zarządzania nadużyciami, Decision Manager, z dedykowaną platformą płatniczą dla branży turystycznej – Amadeus Payment Platform (APP). Decision Manager pozwala organizacjom na całym świecie realizować rezerwacje zgodne z prawem, identyfikując potencjalnie nieuczciwe transakcje i w ten sposób obniżając koszty operacyjne.

Zintegrowane rozwiązanie pomoże firmom turystycznym na całym świecie zwiększać przychody, redukować koszty i poprawić doświadczenia klientów w zakresie płatności w wielu kanałach – online, mobilnym, bezpośrednim czy w centrach obsługi telefonicznej.

„Cieszymy się z integracji rozwiązania CyberSource z platfomą Amadeus Payment Platform dla branży turystycznej” – powiedziała Celia Pereiro, Kierownik Travel Payments w Amadeus. „Dzięki temu możemy dostarczyć naszym klientom dostosowane do ich potrzeb, wzbogacone rozwiązanie płatnicze do wykrywania nadużyć, które pomaga im w optymalizacji procesów biznesowych, skracając czas akceptacji i usprawniając realizację należności” – dodała.

„Posiadając liczne osiągnięcia w działaniach na rzecz dużych linii lotniczych, biur podróży, sieci hoteli i innych dostawców usług turystycznych, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Amadeus, która zapewni firmom turystycznym i ich klientom szybkie, bezpieczne i bezproblemowe zakupy, bez względu na lokalizację czy wykorzystywane urządzenie” – skomentował Simon Stokes, Head of CyberSource EMEA & APAC.

CyberSource Decision Manager wspomaga firmy turystyczne w szybszym i dokładniejszym wykrywaniu oszustw, minimalizując konieczność bezpośredniej interwencji. Analiza danych jest możliwa dzięki zaawansowanemu modelowaniu ponad 60 miliardów transakcji zrealizowanych na całym świecie przez Visa Inc. i CyberSource w ciągu roku, obejmujących różne typy płatności i kanały sprzedaży – internetowy, telefoniczny czy mobilny. 260 testów wykrywających i wypróbowanych modeli statystycznego ryzyka uzupełnia dane transakcyjne, które dzięki temu mogą być lokalizowane według regionu, aby dalej pogłębiać i poszerzać przejrzystość wzorca transakcji.

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 10 000 pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz 71 lokalnych Organizacjach Handlowych Amadeus na całym świecie.

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach.
Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC” oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.
    
Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl.

 

Informacje o CyberSource

CyberSource, spółka całkowicie zależna należąca do Visa Inc., zajmuje się zarządzaniem płatnościami. Ponad 400 000 przedsiębiorstw na całym świecie korzysta z rozwiązań branżowych CyberSource i Authorize.NET do przetwarzania płatności online, sprawnego zarządzania nadużyciami i uproszczenia zasad bezpieczeństwa płatności. Firma ma główną siedzibę w Foster City w Kalifornii oraz posiada biura na całym świecie, z regionalnymi centralami w Singapurze, Tokio, Miami, Sao Paulo i Reading w Wielkiej Brytanii. CyberSource działa w Europie w ramach umowy z Visa Europe. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.cybersource.com/.

 

Informacje o Visa Inc.

Visa jest światowym liderem w zakresie technologii związanych z płatnościami, który łączy klientów, przedsiębiorstwa, instytucje finansowe i ośrodki administracji publicznej na terenie ponad 200 krajów i terytoriów, zapewniając szybkie, bezpieczne i niezawodne płatności elektroniczne. Firma obsługuje jedną z najbardziej zawansowanych na świecie sieci płatności – Visa Net, która jest w stanie realizować ponad 47 000 komunikatów transakcyjnych w ciągu sekundy, zapewniając klientom ochronę przed oszustwami i bezpieczne płatności dla sprzedawców. Visa nie jest instytucją bankową i nie wydaje kart, nie udziela kredytów oraz nie ustala taryf i opłat dla konsumentów. Jednak innowacje Visa umożliwiają instytucjom finansowym oferowanie klientom większych możliwości wyboru: natychmiastowe płatności debetowe z wyprzedzeniem na zasadzie prepaid czy później za pomocą produktów kredytowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.corporate.visa.com oraz @VisaNews.